Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mare_sr »

Домино, още веднъж честито и огромно браво за подробния разказ, всички трябва да си земем поука от теб ;)

Някой пита по-горе нещо за точки в самия сертификат. В сертификата нищо не пише за точки, никъде. Нито пак той говори за точки на самото интервю. (поне при нас бе така).
Пише само, данните на кандидат емигранта, категория, дестинация (при нас пише Non-précisée), номер по класификатора на професиите им, професията, на интервю пише R, езика NF или F, на bureau fédéral BVC de BUCaREST, и на забележка този код 130, дата на издаване и дата на валидност, името на тоз дет го е издал и подписа му.

Аааа Иво, недей така, да объркваш хората, щото и печат няма, само подпис.
Така че, поупражнявай с върху подписа на г-н Алсид :D
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от sakrovi6te »

[*]
karelia79 написа:Стойкова,и аз все чакам някой обикновен икономист (не счетоводител) със средно ниво на френски и нищо блестящо в кандидатурата си да се похвали,но май засега няма такива... :(
Ако ти с тия нива на френски и английски имаш притеснения, какво да кажем тогава икономистите-счетоводители с доста по-ниски нива на френски и без сертификат по английски. :)
Просто не знам кое е водещото - езика или търсената професия :)
Но паживьом-увидем, както са казали бившите ни братя. :)
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Jidja »

Domino благодарим ти изключително много за подробния разказ и отделеното време, наистина го оценяваме и ви желаем много успехи и занапред :)

Аз имам само един въпрос.... За обявата за работа, в която мосюто се е загледал... Спомняш ли си в обявата беше ли описано, че трябва да си член на ордера и предполагам, ако да, то е имало изискване за 2 или от 3 до 5 г. стаж ?

Благодаря ти предварително за инфото :)
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от cantare »

stoikova написа:
Aelia написа:Леле, домино, много интересно разказче! Забавлявах се, но направо се спекох за къде сме тръгнали ние :sweat:
С тия смешни нива по френски... И без никакви сертификати. :emo:
Добре дошла в клуба!Явно на 23-ти сме едни хубавци,не е истина. :rofl:
Ще видим какви ще ги надробим първо ние,в ранни зори. :sweat:
Мани че са ни "страшни" нивата на френски,ми и във всичките дипломи сме учили само англе и рюс,та тоз френски направо свише ни е дошъл.
Welcome in the club! :rock: Май за накрая са оставили безперспективните с мижав език и нетърсени професии.. :D Все си повтарям, че щом не са ни отсвирили до сега имаме шансове, поне защото имаме деца.

Стойкова и Аелиа, желая ви от сърце успех!!!
Vouloir, c'est pouvoir!
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

Ей, я горе главата. Какво е това отчаяние :geek:
Някои хубаво го беше написал по-напред в темата-какво значи търсена професия?!?
И те, и ние знаем, че като отидем там сме бай Никой (е, винаги има изключения).
И инжинера, и икономиста, и химика ще трябва да си приравнят дипломите, което директно поставя всички на равен старт.
Относно това търсена ли е професията-кой може да каже какво ще се случи следващите 5-10 години?
Ето пример: в момента да речем има бум в строителството и те търсят строителни инжинери, минават масово кандидатури с тези професии. Хората пристигат в Канада след около година и им трябват горе долу 3-4 (дори повече) години, за да започнат да работят като такива. Е да де, ама бума е минал и сега има много безработни в тази област (Аналогичен случай в БГ).
Според мен и професията не е определяща за избора им. Какво им мъдрят главиците само те си знаят.
Имайте повече вяра в потенциала си и късмета си ;)

П.П. Относно езика-знам за случай от преди пет години-жената с диплома от френски университет, мъжа работил 5 години във Франция и не са минали :!: Точно след тях минават нашите познати-жената с начално ниво на английски, никакво на френски, мъжа й с 3 месеца курс по френски и един месец на самоучител вкъщи. Айде някой да ми обясни логиката!

Успех на всички :y:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

Честито и от нас! :handshake: :handshake: :handshake:
Domino
много подробен разказ и анализ!Благодарим за отделеното време. :)
От теб разбирам,че придружаващият е със сертификат,а ти не,което се получава и в нашата кандидатура.
При нашето първо явяване и махането на 1 точка за език се оказа,че не това е реалният проблем.Тогава водещият кандидат/жена ми/ беше по майчинство както писах.След самото интервю и отказът ни мосюто в един 10-минутен много човешки разговор ни обясни,че крайъгълният камък се е оказало майчинството на жена ми.Не знам какво не го изкефи този момент,но понеже наши познати от Русе бяха на същото дередже с основен кандидат по майчинство и те получиха тогава отказ.Моята съпруга имаше 8 години стаж до майчинството и независимо от това не му хареса нещо.Пиша всичко това не за друго ,а за да подсетя ако има кандидати,чиито съпруги са в майчинство добре да си подготвят документите най-вече защото май само в БГ си имаме 2 години майчинство.
Мосю Савини беше и с първа сесия в живота си въобще.Посъветва ни да разменим водещият кандидат,но да подадем наново докс.И ето ни тук отново с доста промени в стажа и с много надежди! :y:
Успех на героите,които тази седмица излизат на ринга!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от liuliak »

Благодарим много на всички, които споделят опита си тук...аз много се притеснявах за това, че вече сме над 35, но от разказите на Домино и още една двойка се успокоих, че не сме автоматично под резачката. Сега остава да изкарам и високо ниво на ТСФ, 4е да си защитя заявеното и ще спим спокойно в о4акване на покани с надежда за месец март. И честито на печелившите!
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от stoikova »

Като погледнах статистиката за датите и инфото,доколкото видях на 15-ти и 16-ти са все хора без сертификати за език.Поне не са писали да имат.Ще чакаме с нетърпение да споделят информация след това,че да се ориентираме накъде сме се запътили.
Пожелавам им много успех и да ни зарадват със сертификати. :y:
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
marinela2003
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Авг 12, 2012 3:45 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от marinela2003 »

stoikova написа:Като погледнах статистиката за датите и инфото,доколкото видях на 15-ти и 16-ти са все хора без сертификати за език.Поне не са писали да имат.Ще чакаме с нетърпение да споделят информация след това,че да се ориентираме накъде сме се запътили.
Пожелавам им много успех и да ни зарадват със сертификати. :y:
На нас не са ни искали сертификати, ще пишем като минем. Успех на всички!
Изпращане - 02.02.2011
Акюзе - 13.09.2011
Интервю - 16.10.2012 (успешно)
Документи до Сидни - 12.11.2012
Баркодове - 08.01.2013
Покана за медицински - 18.02.2013
Покани за визи - 20.05.2014
Полет Торонто - 11.09.2014 г.
Полет Калгари - 15.09.2014 г.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от jasmin_veni »

Домино, много благодаря за подробния разказ :clap:
Като ви слушам и аз почвам да се чудя накъде сме тръгнали. А като чета и мнението на Мишо, съвсем се отчайвам, защото освен майчинството съм и безработна от няколко месеца. Вече искам да има финал на тази процедура, какъвто и да е, поне да знам накъде да тръгнем. Доколкото виждам шансовете ни за Квебек прогресивно намаляват, освен ако не разменят кандидатурите ни, защото мъжът ми е силна кандидатура, по-силна.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

jasmin_veni Не слагайте финалната точка преди да сте се явили!
Има една приказка:Правете каквото трябва пък да става каквото ще!
Ние първият път отидохме много подготвени и с много мотивация.Не искам да описвам тук какво е да ти отнемат точка за език при положение,че тогавашният Мосю Савини,историк по образование държеше ,много на исторически факти.И по това перо се бяхме подготвили.Просто съдбата така реши.Седнахме направихме анализ и решихме.
Относно безработицата не мога да дам съвет как биха гледали на това на самото интервю.Идея нямам честно!Ако някой е минал така нека сподели.Написах нашият опит с майчинството за да можете евентуално да прибавите някакви документи,ако е възможно.
Ако съпругът ти е бил с по-добрата кандидатура определено май е трябвало той да е водещ/
Но пак казвам,не се настройвайте предварително.
Най-големият въпрос си остава,кога ще е следващата сесия?
Дали ще направят толкова бързо друга след тази?За мартенската сесия 2012 поканите идваха в първите дни на януари месец.Дали и тази година ще е така.Да не отиде само към май-юни 2013... :?:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Joya »

Здравейте,
Честито на всички минали, а на другите ... ама какво сте се отчаяли :)
Я по-ведро, викнали са ви, искат ви....леле какви има тук, не може да си представите просто :devil:
За тях всичко е точки, викнати сте на интервю, значи събирате точките, това е.
Ако не ги събирате, ви връщат. Аз имам приятели, които ги върнаха, въпреки, че изчислихме, че събират точките. Е защо не ги викнаха на интервю, да се заяждат с тях, да ги поунижат малко, само за да си направят бройката....
Не отивайте на интервю, с примиренческото мислене, че не ви искат, че сте слаба кандидатура... НЕ СТЕ!
Вдигайте глава и се представяйте достойно, докажете си нивата по френски, покажете, че знаете къде отивате, и ще минете. Не е страшно, не хапят.
Стискам палци на всички, за мен единственият фактор на тези интервюта, сме ние самите. Поканени сте, значи Ви харесват, значи Ви искат, от там нататък само от вас зависи да си докажете, каквото сте пратили, и да продължите напред.
Успех!
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от jasmin_veni »

Джоя, мерси за дозата оптимизъм :) Обикновено съм позитивен човек и аз, ама нещо имам спад в силата :)
Ще те потърся като получим прословутата покана за още една доза :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от stoikova »

Отиваме с високо вдигнати глави,поне ръстът ни го позволява :lol: :rock: ,пък да става каквото ще!
Както казва мъжът ми-ако не искат читави хора,да не ни вземат.
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
niki 78
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 1:27 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от niki 78 »

Горе главата всички и ние сме на главника в вторник,писна ми от притеснения квото има да става да става,не забравяите че сме интелигентна нация и доста симпатична!!!!
Публикувай отговор