Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
pavel_12
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 11:28 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от pavel_12 »

Честито на всички и успех на предстоящите :)

Аз , само едно не мога да разбера? Защо е необходимо наново да си носим всички документи преведени и заверени? Аз съм пратил всичко в Канада и сега наново ли трябва да ги вадя ? Или когато ме викнат на интервю, тогава ще имам списък с необходимите документи за превод ? Благодаря Ви и стискам палци на всички :)
Изпратени документи: 11.11.2011
Осребрен чек: 29.02.2012

Успешно интервю: 15.11.2013
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от avril78 »

Честито на печелившите! Късмет на следващите! :y:
pavel_12 написа:Честито на всички и успех на предстоящите :)

Аз , само едно не мога да разбера? Защо е необходимо наново да си носим всички документи преведени и заверени? Аз съм пратил всичко в Канада и сега наново ли трябва да ги вадя ? Или когато ме викнат на интервю, тогава ще имам списък с необходимите документи за превод ? Благодаря Ви и стискам палци на всички :)
От това, което прочетох и разбрах от коментарите във форума е, че в е-мейла, с който те канят на интервю, ти пращат и списък с документи за интервюто.
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от stoikova »

Честито на печелившите!
Днес новините са добри,а на фона на вчера,направо чудесни.
Съжалявам за скъсаните,явно напрежението е било огромно и ви е попречило да се покажете в пълен блясък.
Чакаме още новини от другите герои днес.
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от stoikova »

Понеже сега си попълвам докуметите за интервюто,та се питам на фин.независимост дали изискуемия минимум средства да пиша или повече.Вие какво писахте,ако е удобно да споделите?
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mare_sr »

stoikova написа:Понеже сега си попълвам докуметите за интервюто,та се питам на фин.независимост дали изискуемия минимум средства да пиша или повече.Вие какво писахте,ако е удобно да споделите?
минимума, а той там на място ще те пита колко си готов да вземеш повече от минимума. Но пък на нас не ни взе даже и този формуляр за финансовата независимост.

А само да поясня на по-горе питащите. Никой не ви иска нови преводи, просто си носете копие на вече изпратените. Като се надявам, че сте си направили копие на тях преди да ги пратите.
А новите документи които ги искаха в самата покана тях разбира се, че трябва да ги преведете, но пак те не са кой знае колко докс. Пак и показват какво е състоянието Ви в момента, като работа и трудов стаж.
Идеята на преводите е когато му давате оригиналните докс. за справка подавате и превода за да може да се ориентира веднага, а не да чака преводачката да му превежда.
TT
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 3:16 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от TT »

Здравейте,
ние минахме успешно. Трябваше да започнем в 14.30, но влязохме чак в 15.00. Цялото интервю продължи около 40 мин. Въпросите бяха по документите къде работите сега, от кога, а преди това, колко години имате стаж, деца, на колко са години, в кой град ще живеете и защо и като какъв смятате да работите. На английски - къде живея и дали през цялото време съм живял там.
Към придружаващия кандидат само на френски - къде работите, от кога, а преди това къде, колко време.
От документите ни поиска паспорти, служебни бележки, брачно свидетелство, дипломите от университета, на мен ми поиска оферти за работа. Преводачката попита дали носим преводи за него - ние си бяхме направили две копия когато пращахме документите и му давахме и преводите. Всичко ни върна, нищо не остави.
Поздрави
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от pepiliverpool »

Montre в поста си много добре си описал/а ситуацията с интервютата. Претисненията са Ви излишни. Мога да със сигурност да твърдя, че това кои хора ще са успешни на интервюто и кои ще бъдат скъсани , НЕ се решава на самото интервю, а е решено още преди интервюращия да е влязал/а в БГ. Първо за да се покажи, че системата работи и е демократична трябва да има скъсани на интервютата. Да речем от 84 интервюта трябва да има скъсани 5. Кои ще са тези 5 не се решава на самото интервю, а много преди да са започнали интервютата. Интевюращия не може да отиде в БГ и да си каже ще скъсам 5 които не са ми симпатични, защото които не са му симпатични, може да са много квалифицирани. Той/тя се е запознал/а със всички досиета и решил/а кои са най-слаби като кандидатури. Затова и на всички които са били успешни на интервюто казват, че интевюращия е бил/а усмихнат/а и добронамерен/а, а тези които са скъсани,че се е заяждал с тях. Просто на тези които са със слаби кандидатури се задават объркващи, контриращи въпроси и т.н. Самото интервю се провежда най-вече за сверяване на оригиналните документи с тези които сте им изпратили. Имиграционните знаят за Вас много повече отколкото си мислете, че знаят. За мене знаеха, че съм живял в ЮАР, от коя дата до коя дата, и ми искаха свидетелство за съдимост от ЮАР понеже съм живял повече от 6 месеца. Знаеха, че не съм имал криминални прояви там, но ми казаха, че им трябва документ който да удостоверява това за да ми приключат досието. На въпроса ми как да си извадя такова, жената извади една огромна книга с над 1000 страници в която за всяка държава по света има информация с името на съответната инстанция, адрес, телефони и необходимите документи за да ти извадят определен документ. На мене на интервюто ми зададоха 3 Въпроса - 1. Защо напуснахте ЮАР? - не ми харесва политическото положение; 2, Защо искате да напуснете БГ? - не ми харесва икономическото полжение; 3, Защо Канада? - зимата ми е любимия сезон(истина)и ми харесва снега, след което интервюращата се усмихна и каза "You will have a lot of that in Canada. Congratulations, you have been successful!!! Горе главата и успех.
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от veselqk »

Честито на всички с днешни сертификати!!! Успех на всички, на които ни предстои този важен разговор! ;)
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от ivo_yakimov »

pepiliverpool написа:Montre в поста си много добре си описал/а ситуацията с интервютата. Претисненията са Ви излишни. Мога да със сигурност да твърдя, че това кои хора ще са успешни на интервюто и кои ще бъдат скъсани , НЕ се решава на самото интервю, а е решено още преди интервюращия да е влязал/а в БГ. Първо за да се покажи, че системата работи и е демократична трябва да има скъсани на интервютата. Да речем от 84 интервюта трябва да има скъсани 5. Кои ще са тези 5 не се решава на самото интервю, а много преди да са започнали интервютата. Интевюращия не може да отиде в БГ и да си каже ще скъсам 5 които не са ми симпатични, защото които не са му симпатични, може да са много квалифицирани. Той/тя се е запознал/а със всички досиета и решил/а кои са най-слаби като кандидатури. Затова и на всички които са били успешни на интервюто казват, че интевюращия е бил/а усмихнат/а и добронамерен/а, а тези които са скъсани,че се е заяждал с тях. Просто на тези които са със слаби кандидатури се задават объркващи, контриращи въпроси и т.н. Самото интервю се провежда най-вече за сверяване на оригиналните документи с тези които сте им изпратили. Имиграционните знаят за Вас много повече отколкото си мислете, че знаят. За мене знаеха, че съм живял в ЮАР, от коя дата до коя дата, и ми искаха свидетелство за съдимост от ЮАР понеже съм живял повече от 6 месеца. Знаеха, че не съм имал криминални прояви там, но ми казаха, че им трябва документ който да удостоверява това за да ми приключат досието. На въпроса ми как да си извадя такова, жената извади една огромна книга с над 1000 страници в която за всяка държава по света има информация с името на съответната инстанция, адрес, телефони и необходимите документи за да ти извадят определен документ. На мене на интервюто ми зададоха 3 Въпроса - 1. Защо напуснахте ЮАР? - не ми харесва политическото положение; 2, Защо искате да напуснете БГ? - не ми харесва икономическото полжение; 3, Защо Канада? - зимата ми е любимия сезон(истина)и ми харесва снега, след което интервюращата се усмихна и каза "You will have a lot of that in Canada. Congratulations, you have been successful!!! Горе главата и успех.
:D :D :D Отивам на интервю със ските и въдиците за риба( имам 4бр. сакове) за риба +6бр.ски за различни спускания
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от ivo_yakimov »

TT написа:Здравейте,
ние минахме успешно. Трябваше да започнем в 14.30, но влязохме чак в 15.00. Цялото интервю продължи около 40 мин. Въпросите бяха по документите къде работите сега, от кога, а преди това, колко години имате стаж, деца, на колко са години, в кой град ще живеете и защо и като какъв смятате да работите. На английски - къде живея и дали през цялото време съм живял там.
Към придружаващия кандидат само на френски - къде работите, от кога, а преди това къде, колко време.
От документите ни поиска паспорти, служебни бележки, брачно свидетелство, дипломите от университета, на мен ми поиска оферти за работа. Преводачката попита дали носим преводи за него - ние си бяхме направили две копия когато пращахме документите и му давахме и преводите. Всичко ни върна, нищо не остави.
Поздрави
Поздрави и от мен. Заслужаваше се чакането.Нищо че се бяхте притеснили малко
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Montre »

pepiliverpool, :y: :)
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
nivi7876
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юни 17, 2010 6:45 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от nivi7876 »

Поздравления за всички, радвам се че всичко е вече нормално и нека продължи така до края. Някои ще се отдадат на заслужена почивка, а други ще тръпнат в очакване....дано всичко мине добре.....имам нужда от помощ, съфорумци- въпросът ми е след като в момента съм в майчинство какъв документ ще е най- добре да представя на мосюто, който да удостоверява че съм на работа, но пък нямам фишове за този период....с моя мъж си извадихме въпросната справка от НАП, но на мен дали ще ми е достатъчен този документ. Надявам се ще измислите логично разрешение за моя въпрос...едно обикновено уверение от работата ми дали би свършило работа, защото не бих могла да обясне за къде ми трябва :worried:
DCS-Vienne-25.03.2011
Accusé de réception-11.2011
Писмо за подготовка за интервю-21.07.2012
Entrevue de sélection-22.10.2012
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от cantare »

Поздравления на всички преминали на другия бряг. :)

nivi7876, поискай служебна бележка, нямат право да ти я откажат. Ако толкова настояват да знаят за какво ти е им кажи, че ще ходиш на гости на близки в Щатите или Канада и ти трябва доказателства, че ще се върнеш.

pepiliverpool много тъпо е, ако наистина се знае всичко преди това. За какво тогава е този фарс да викат "слабите" кандидатури на интервю. Аз все пак си мисля, че не е точно така.
И какво ще рече слаба кандидатура - лош френски, безперспективна професия, липса на деца?
Vouloir, c'est pouvoir!
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

Честито на печелившите!
Хубаво е преминал днешният ден!
Логично,който успее да казва,че интервюиращият е добронамерен,а който не е успял съответно да се чувсва странно.!
Важното е да не се отказвате!
Ето ни и нас,с втора кандидатура сме.На предишна сесия интервюто се разви странно за нас.Жена ми беше в период на майчинство като водещ кандидат и независимо от нива на френски и английски B2/B2 ,доказани по документи той реши да махне 1 точка именно за език.
Не се отказахме обаче!
Следвайте мечтите си!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

Някой има ли отзиви и за останалите двойки от днешния ден? Имаше една двойка от Варна, която бяха днес?
Мишо76, аз сега чувам, че сте втора кандидатура...Не мога да си представя даже какво е да кандидатстваш за втори път...
към Маргарет и Марто: има ли някакъв ориентир в какъв срок ще получите отговор? Съветникът каза ли ви?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор