Грешка в дипломата

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Грешка в дипломата

Мнение от Tish »

Здравейте! Имаме следния казус:притежавам две дипломи за висше образование: бакалавърска и магистърскa степен.В бакалавърската ми диплома има грешка при изписване на имената ми, в магистърската няма грешка, имената изписани както по личната ми карта. Идеята ми беше да ми издадат някакво уверение от университета за допусната от тях грешка, но се оказа, че единствения вариант е да ми се издаде дубликат с "нормалните" ми имена. Преблемът е в това, че вече пратихме копие на дипломите,а при издаване на дубликат ще има нов номер на дипломата, а старата ми диплома трябва да се обяви за невалидна. Според вас ,какво е по удачно: да не правя нищо и да оставя така дипломата или да пишем писмо в MICC да ги уведомим за проблема , да направим дубликат и да го пратим
Благодаря Ви предварително!
Ena
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 2:55 pm
Местоположение: Montréal

Re: Грешка в дипломата

Мнение от Ena »

Естествено, че издаването на дубликат с точните данни е по-добрият вариант. В другият случай оставяте проблема нерешен и за в бъдеще отново ще се налага да обяснявате и да искате потвърдителни писма при всеки нов случай, в който ви искат да представите дипломата си.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Грешка в дипломата

Мнение от pumpy »

Дипломата праща ли се преведена и в превода името ти едни и също ли е ?
Аз лично също бих си извадил нова диплома с правилното име и когато дойде момента за интервю или поредна комуникация с имиграционните бих ги уведомил за промяната и защо се е случила. Запази си копие от оригиналната диплома преди да я унищожат от Университета.
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Грешка в дипломата

Мнение от mmp »

Дипломата на съпруга ми беше със сгрешено ЕГН. Какво направихме ние: извадихме дубликат, който изпратихме с първия пакет документи, а за интервюто имахме удостоверение от учебното заведение, че е издаден дубликат №... на диплома №..., поради тяхна грешка, която е еди коя си ( текста го бях измислила и те го написаха същия )Според мен е най-добре да се направи горепосоченото, да се изпрати в Монреал, плюс стандартното придружително писмо, но възможно най-скоро.
Имаме познати, които след интервюто чакаха отговор 6-7 месеца, заради проверка на дипломата, поради един такъв необяснен предварително дубликат, за който се усъмниха че е фалшив.Именно затова ние се презастраховахме с това удостоверение.
Не налагам мнението си, просто споделям опит.
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
plamen
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 9:31 am

Re: Грешка в дипломата

Мнение от plamen »

При мен имаше подобен проблем. Дипломата ми за магистър беше с грешна година. При легализацията се откри грешката и се наложи да ми издадат нова диплома (не дубликат, а нова диплома, но не си спомням какви бяха точно доводите). Отне ми около два месеца процеса по преиздаването, но в пакета с документи изпратих академична справка и на самото интервю занесох преиздадената диплома. При теб случая е малко по-различен защото вече си изпратила сгрешената диплома. Но и моето мнение е, че е по-добре да ги информирате, за да може всичко да ви е точно, а не на самото интервю да се обяснявате с имиграционния.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Грешка в дипломата

Мнение от Tish »

Благодаря за отговорите!
Превода беше с грешните имена, тоест преведено буквално както е изписано. Но направих при нотариус удостоверение за идентичността на имената, не съм сигурна дали ще го признаят.По големия проблем е че грешката не само в дипломата ми, а в базата с моите данни в университета, в тяхната база и на всички протоколни листи от изпити съм със сгрешени имена . Аз съм от друга държава дойдох тук да уча като чуждестранен студент, в унивесрситета първоначално ме записаха грешно и от там тръгна всичко. След това получих българско гражданство и български паспорт и съответно в паспорта имената ми изписани както трябва а в дипломата останаха сгрешени. И Сега ще трябва да се направи корекция в тяхната база и въз основа на това и нова диплома. Добре че в магистърска няма проблем.
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Грешка в дипломата

Мнение от mariko_san »

Здравей Тиш, подкрепям напълно колегите.
Според мен трябва да ти се издаде диплома вече с правилно изписаните имена. Старата става невалидна и се унищожава. След което я превеждаш както предния път и пускаш до Монреал с едно обяснително писмо за какво става въпрос. Смятам, че така ще избегнеш допълнително забавяне и в без това бавната процедура.
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Грешка в дипломата

Мнение от Tish »

Разбрахме се в Университета, ще ни издадат дубликат до 2-3 седмици, също така ще ни издадат удостоверение в което подробно ще се опише какви дипломи притежавам, причината поради която е издаден дубликат и пред кого да послужи, с мокър печат от университета. Мисля че това е достатъчно и не би следвало да имамае някакъв проблем при разглеждане на нашето досие.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Грешка в дипломата

Мнение от pumpy »

Повече от достатъчно. Не забравяйте, че все пак хора разглеждат молбата ви и на тях им е напълно ясно, че грешки стават. Това няма да е което да ви попречи ;)
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Грешка в дипломата

Мнение от Tish »

И аз мисля че е предостатъчно.
Само че ние ще пратим нотариално заверено копие на издадения дубликат, тъй като по принцип в университета, който завърших, отказват да заверяват копии на дипломите. Единственния вариант от тях е да бъде издадено удостоверение за притежаване на дипломата и академична справка. Не знам как хората, които подават в момента по новите правила, успяват да вземат заверено от университета копие, тъй като повечето университети отказват такава услуга. Ние подавахме по старите правила и надявам се да ми признаят документа в такъв вариант.
Аватар
Fait
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Ное 17, 2011 4:24 pm

Re: Грешка в дипломата

Мнение от Fait »

Така ... да споделя и аз пресен опит с дипломите ...
Никакъв шанс за заверка в учебните заведения, питахме на по 15 места, ректори, декани, учебни отдели и тем подобни ... - всички отказват заверка на копията и твърдят, че в България
печат "Вярно с оригинала" имат право да слагат само нотариусите ... Търсих някакви закони да го проверя това, но нищо не намерих, а и нямам време в момента да се ровя ..
Ние си решихме проблема частично - МОМН, изпратихме си дипломите за заверка там.
Не вярвайте на сроковете, които дават ( 7 работни дни ), отне ни повече от месец и едната диплома отказаха да ни я заверят.
Казват, че не била коректно попълнена ... но за мен лично проблема е, че е Дубликат ...
Та така ... и понеже живеем достатъчно далеч, все още не сме си търсили отговорност за това от учебното заведение ..
"If the opportunity doesn't knock, build a door" - M. Berle
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Грешка в дипломата

Мнение от Zlatkovi »

:^) Кои университети това? Тия съвсем не са в час.
Защо не им пуснете поне по 1 молба да ви дадат входящ номер и да получите отказ черно на бяло. Поне да им видите основанието, а и да има обяснение за пред канадците. Те хората са казали, че искат заверка от организацията, издала документа, а не от МОМН.
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Грешка в дипломата

Мнение от emili_vn »

Fait написа:Така ... да споделя и аз пресен опит с дипломите ...
Никакъв шанс за заверка в учебните заведения, питахме на по 15 места, ректори, декани, учебни отдели и тем подобни ... - всички отказват заверка на копията и твърдят, че в България
печат "Вярно с оригинала" имат право да слагат само нотариусите ... Търсих някакви закони да го проверя това, но нищо не намерих, а и нямам време в момента да се ровя ..
Ние си решихме проблема частично - МОМН, изпратихме си дипломите за заверка там.
Не вярвайте на сроковете, които дават ( 7 работни дни ), отне ни повече от месец и едната диплома отказаха да ни я заверят.
Казват, че не била коректно попълнена ... но за мен лично проблема е, че е Дубликат ...
Та така ... и понеже живеем достатъчно далеч, все още не сме си търсили отговорност за това от учебното заведение ..
Не сте имали нужда нито от заверени от учебното заведение копия, нито от легализация на дипломите. Както са ви казали в учебното заведение - печат Вярно с оригинала слагат нотариусите и копието, заверено от нотариус и след това преведено е напълно достатъчно за процедурата.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
belle
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Окт 05, 2012 2:15 pm

Re: Грешка в дипломата

Мнение от belle »

На информационната сесия с Пол Тротие имаше зададен въпрос какво правим ако не можем да вземем заверено копие на дипломата от учебното заведение, което я е издало. Отговорът беше, че при такава ситуация пращаме заверено от нотариус копие и ще бъдем извикани на интервю, даже и да събираме необходимите мин. брой точки за селекция, за да сверят копието на дипломата с оригинала.
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Грешка в дипломата

Мнение от Zlatkovi »

emili_vn написа: Не сте имали нужда нито от заверени от учебното заведение копия, нито от легализация на дипломите. Както са ви казали в учебното заведение - печат Вярно с оригинала слагат нотариусите и копието, заверено от нотариус и след това преведено е напълно достатъчно за процедурата.
Емили, за легализацията си права, но за заверката - не. Изискванията им се промениха напоследък, предполагам, че откакто вече сте в Канада, не се задълбочаваш в процедурата за кандидатстване :)

belle, :y:
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
Публикувай отговор