Какво ми е образованието? ... в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от MrGeek »

apple написа:И да много хора се оттеглят и само зяпат тук и не пишат, но не е от плюенето по Канада, защото то е рядкост в този форум поради строгата цензура, която се налага често, да не кажа и обичайно през последнитет години.
Освен всичко друго се оказа, че ти не можеш да четеш и на български, защото и за сляп човек е видно какво масово плюене си стои непокътнато във всяка възможна тема, въпреки "строгата цензура". Всъщност ако наистина съществуваше такава цензура, нито едно твое мнение нямаше да види бял свят, но както виждаш, ситуацията е доста по-различна. Когато някой зигуби битката с реални аргументи, вади плашилото на цензурата, защото така е най-лесно, но, уви, твърде елементарно и банално.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
apple написа:И да много хора се оттеглят и само зяпат тук и не пишат, но не е от плюенето по Канада, защото то е рядкост в този форум поради строгата цензура, която се налага често, да не кажа и обичайно през последнитет години.
Освен всичко друго се оказа, че ти не можеш да четеш и на български, защото и за сляп човек е видно какво масово плюене си стои непокътнато във всяка възможна тема, въпреки "строгата цензура". Всъщност ако наистина съществуваше такава цензура, нито едно твое мнение нямаше да види бял свят, но както виждаш, ситуацията е доста по-различна. Когато някой зигуби битката с реални аргументи, вади плашилото на цензурата, защото така е най-лесно, но, уви, твърде елементарно и банално.
:lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от klisurov »

klisurov написа:
apple написа:... му припомням целите, с които е тръгнал и какво е постигнал до момента от тях след колко години бяха ...
И сега му дойде времето, "да бера плодовете".
Сега му дойде времето "за спиране на социала".
Днес получих писмо от l'OIQ, че съм издържал изпита,
че ще ми разгледат отново молбата
и че по-късно ще получа формуляр за
вписване като младши инженер в tableau de l'Ordre.

А на 3-ти юли съм на "пробен работен ден" като техник.
Ще се "състезавам" с още един.
Надявам се, да съм по-добрият,
за да мога да си заработя таксите за Ордера.

klisurov написа:Та така, _____, трудно е в Канада.
Не всички сме с "летящ старт".
Но когато знаеш, какво искаш,
когато знаеш, към какво се стремиш,
когато имаш идея, как да го пистигнеш,
тогава не е чак толкова трудно.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от ivalin »

Моите адмирации! Успех и за напред! :handshake: :clap:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от crusader »

klisurov написа: Днес получих писмо от l'OIQ, че съм издържал изпита,
че ще ми разгледат отново молбата
и че по-късно ще получа формуляр за
вписване като младши инженер в tableau de l'Ordre.

А на 3-ти юли съм на "пробен работен ден" като техник.
Вписването за младши инженер и пробния ден като техник имат ли нещо общо или не ?
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от klisurov »

crusader написа:
klisurov написа: Днес получих писмо от l'OIQ, че съм издържал изпита,
че ще ми разгледат отново молбата
и че по-късно ще получа формуляр за
вписване като младши инженер в tableau de l'Ordre.

А на 3-ти юли съм на "пробен работен ден" като техник.
Вписването за младши инженер и пробния ден като техник имат ли нещо общо или не ?
Не.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от Omega3 »

Браво Клисуров. Успех.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от klisurov »

crusader написа:_____ ?
Би ли споделизащо питаш?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от crusader »

klisurov написа:
crusader написа:_____ ?
Би ли споделизащо питаш?
За нищо специално. Просто двата факта бяха в един пост и ми стана интересно дали са свързани.
Danail612
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2012 6:51 pm

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от Danail612 »

здравейте, някой знае ли как стоят нещата с дипломите на marine engineers завършили в бг, един новодошъл такъв инженер дали с намира работа, що годе лесно: месец или 2ва.. 3ри
Защото аз съм БГ, мисля сериозно да емигрирам в канада и затова от месец- два чета всичко де- що е изписано по форумите, ама ако трябва да уча няколко години за да ме вземат на работа едва ли бих дошъл....
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от tot2311 »

Ми много малко инженер си намират лесно работа. По-скоро всички трудно си намират. По-важно е какъв ти е трудовия стаж а не каква ти е дипломата.
Имаш и вариант да станеш член на асоцияцията на инженерите в съответната провинция в която ще отидеш (пак никак не е лесно). Също и може и член на асоцията на българските инженери в Канада може да станеш. Хората помагат доста и ще са ти полезни.
Но първо доста трудно ще дойдеш, защото знам че процедурите доста са затегнати.
Danail612
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2012 6:51 pm

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от Danail612 »

tot2311 написа:Ми много малко инженер си намират лесно работа. По-скоро всички трудно си намират. По-важно е какъв ти е трудовия стаж а не каква ти е дипломата.
Имаш и вариант да станеш член на асоцияцията на инженерите в съответната провинция в която ще отидеш (пак никак не е лесно). Също и може и член на асоцията на българските инженери в Канада може да станеш. Хората помагат доста и ще са ти полезни.
Но първо доста трудно ще дойдеш, защото знам че процедурите доста са затегнати.
в момента програмата skilled workers е спряна до началото на 2013, така пишеше с сайта, тогава щели на направят последните промени по емиграционните програми и ще променят списъка с професийте маи, но аз чакайки си събирам по малко инфо за това и онова, мерси за бързия отговор:)
иначе четох и за ордените, но не мисля че го разбрах напълно, изглежда си е доста препоръчително да си в такъв инженер/икономически или каквато ти е професията орден, така ли става? аз доколкото разбрах когато работодателя търси човек за дадена длъжност закона го задължава първо да потърси квалифицирано лице в съответния орден, и ако няма може да наеме друг? това маи доста утежнява нещата за хората които не членуват..
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от Koko »

Danail612 написа: иначе четох и за ордените, но не мисля че го разбрах напълно, изглежда си е доста препоръчително да си в такъв инженер/икономически или каквато ти е професията орден, така ли става? аз доколкото разбрах когато работодателя търси човек за дадена длъжност закона го задължава първо да потърси квалифицирано лице в съответния орден, и ако няма може да наеме друг? това маи доста утежнява нещата за хората които не членуват..
Не е точно така - никой не задължава работодателите да наемат първо квалифицирано лице, всъщност нито членството в асоциацията гарантира работа, нито липсата на такова членство означава че не можеш да работиш.
Бих казал че това с професионалните асоциации изисква доста по-дълго обяснение.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от umeiko »

Проблема е че за да може една компания да произвежда нещо което е държавно регулирано, трябва да има подписа че е извършено или поне проверено от професионален инженер. В превод, не, компанията не е длъжна да наеме проф.инж., чисто и просто без неговият подпис няма как да си продаде продукцията.
flyers
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Окт 17, 2012 11:51 am

Re: Какво ми е образованието? ... в Канада

Мнение от flyers »

Здравейте,
искам да използвам темата и да попитам, дали има някой от канадските участници във форума с диплома от СА "Д.А. Ценов" Свищов. По точно ме интересува как този университет е приет в Канада. Доколкото аз разбрах всяко "приравняване" зависи от канадския университет, към който се насочите.
Все пак ако има такива колеги, нека споделят приблизително колко от предметите и хорариума се признава и колко трябва да се доучва.
По принцип аз имам 4 години бакалавърска степен и още 3 семестъра магистър.
Благодаря предварително
Заключено