Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
rumie_s
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 5:26 pm

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от rumie_s »

jasmin_veni написа:
Double Trouble написа:Мерси на Рамонес :)
В линка е статията, но не са пуснали самото интервю.
Това, което лично на мен ми беше най-интересно от интервюто е, че Тротие казва, че за 2011г. са одобрени 225 българи. По мои спомени имаше само една сесия през 2011г. с продължителност 3 седмици (помня, че миналата година ги смятахме 84 кандидатури, тъй като първият и последният ден са половинки) и 45 души споделили в статистиката, че са минали интервюто успешно. Нещо не ми се връзват сметките. Дори всички от сесията да са взели сертификати и да е имало много хора, на които са пратили директно сертификатите по пощата, пак ми се вижда леко странно това число 225, но пък звучи обнадеждаващо високо ;)

Дори и да има доста кандидати по другите две категории пак звучи висока цифра.
Поизхвърлил се е, ама нали PR трябва да направи човека на Квебек.
От статията всичко звучи лесно и кратко сигурно ще привлече кандидати.
Ами ако е казал 225 българи, а не кандидатури, то 84 по 3-ма човека средно е 252. Може би няма грешка :)
Изпратени документи: 29.09.2010г.
Получено Accusé: 13.12.2010г.
Интервю: 09.03.2012г.- CSQ
Медицински: 15.08.2012г.
Визи:19.03.2013г.
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Double Trouble »

Да бе, вярно :rofl:
Знаех си, че е твърде рано сутрин, за да се правят точни сметки.
Руми, определено си много права :y:
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Zvezdichka »

250 души ако пускат на една сесия ще е супер! Значи почти няма откази.
Само догодина да има две сесии, че да минем по-скоро.....
А за Румъния - те са франкофони от едно време, още преди нас са канени за преподаватели по различни дисциплини, преподавани на френски.
Може ужасно много кандидатури да има и за това да са три сесиите - даже съм абсолютно сигурна, че е така. Ако има малко молби, никой няма да прави три сесии.
А при нас ако понамалеят молбите, нищо чудно да канят кандидатите на интервю в чужбина.

Успех и стискайте палци за ТСФК на 27, че не знам вече........
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от balbi »

Zvezdichka написа:250 души ако пускат на една сесия ще е супер! Значи почти няма откази.
Само догодина да има две сесии, че да минем по-скоро.....
А за Румъния - те са франкофони от едно време, още преди нас са канени за преподаватели по различни дисциплини, преподавани на френски.
Може ужасно много кандидатури да има и за това да са три сесиите - даже съм абсолютно сигурна, че е така. Ако има малко молби, никой няма да прави три сесии.
А при нас ако понамалеят молбите, нищо чудно да канят кандидатите на интервю в чужбина.

Успех и стискайте палци за ТСФК на 27, че не знам вече........

Румънците, ако са франкофони значи аз съм люксембругски танк, а такива няма така, че румънците никак не са франкофони. Това, че езика им е в една група с френския - романски езици май бяха изобщо не значи, че го вдяват милите... При тях го има момента, че им е много хай самочувствието и не им пука, докато за нас е чужд езика и опа тропа гаща плява де е нащу магаре...

Звездички стискаме всички възможно палци! И наши и чужди!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от martatabs »

Абе, не знам дали са франкофони или не, но факта че пишат на латиница е голям плюс в усвояването на езика.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от balbi »

martatabs написа:Абе, не знам дали са франкофони или не, но факта че пишат на латиница е голям плюс в усвояването на езика.
Може, не знам! И аз пиша на латиница, но в този форум е задължително писането на кирилица... :)
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от milly »

martatabs написа:Абе, не знам дали са франкофони или не, но факта че пишат на латиница е голям плюс в усвояването на езика.
плюса идва оттам че френски и румънски са в една езикова група. В романешти мога да се ориентирам какво пише (от френски, разбира се). В шведски (напр.) също използват латиница, ама ходи ги разбери, ако не поназнайваш някой език от германската група.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
jdru
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юли 29, 2011 4:31 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от jdru »

А ставало ли е въпрос за доказване на съвместно съжителство?
Дали има някакви новости или промени?
Например дали е достатъчно общ постоянен адрес + обща банкова сметка?
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от hopeless »

jdru написа:А ставало ли е въпрос за доказване на съвместно съжителство?
Дали има някакви новости или промени?
Например дали е достатъчно общ постоянен адрес + обща банкова сметка?

Това наистина е добре да се знае ,защото и на срещите не беше дадена точна информация.Нашия случай е следния :живеем заедно от 8 години но нямаме обща адресна регистрация или банкови сметки,а в същото време чакаме и дете.Ще има ли проблем да се докаже че сме двойка ???
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от cantare »

hopeless написа:Нашия случай е следния :живеем заедно от 8 години но нямаме обща адресна регистрация или банкови сметки,а в същото време чакаме и дете.Ще има ли проблем да се докаже че сме двойка ???
Има проблем. Няма да ви признаят за двойка, дори и 5 деца да имате, казвам го от опит.
Те искат единствено и само писмени доказателства. В случая дори акта за раждане на детето не се приема за такова.

Иначе искат не постоянен, а настоящ адрес!
Vouloir, c'est pouvoir!
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Zacks »

Здравейте, някой има ли примерен текст на атестацията? Знам, че е в свободен текст , но все пак ще ми е полезно да видя и други.
Благодаря
Bau
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от bp_de »

Zacks написа:Здравейте, някой има ли примерен текст на атестацията? Знам, че е в свободен текст , но все пак ще ми е полезно да видя и други.
Благодаря
Ако под атестация имаш в предвид рекомендация от някои какво си работил то колкото хора толкова и примерни текстове ще има .........
Ако наистина ще си правиш такова огледаи напримерв ЛИНКЕД ИН за хора които са с професия като твоита.Това може и да послужи евентуално когато си търсиш работа,казвам евентуално щото много рядко се обаждат извън америка да проверят а и специално нещо такова от БГ –в мнозинството от работодатели не са и чували за Бг ........
kirchopa
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 8:56 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от kirchopa »

hopeless написа:
some написа:"Не обичат много английския език - аз с такова впечатление останах"

Даже е слабо казано.
На последните избори в Квебек спечелиха сепаратистите, т.е. тези които искат отделянето на Квебек от Канада.
Аз лично не бих рискувал да емигрирам в Квебек
;)
Аз ,без да претендирам че разбирам от политика, не мога да си представя Квебек да съществува самостоятелно.На срещата в Пловдив вчера беше зададен такъв въпрос: "Ще има ли промени в имиграционната програма след смяната на правителството?"Отговора беше нещо от сорта ,че партията е сепаратистка , но не от този вид крайно десни сепаратисти ,като в Европа например и даже и евентуално отделяне на Квебек от Канада не би повлияло на политиката относно емигрантите .Нещо повече ,колкото и парадоксално да звучи, това била партията , която е най-добре настроена към емигрантите и към привличането на нови такива.Единственото ,за което ще се бори новото правителство е за налагане на френския навсякъде и повсеместно.
В изборната нощ на 4-ти Септември тази година 2012 лидера на партията Parti Quebecois заяви недвусмислено - "Ние ще имаме отделна държава, Квебек".
Да не са крайно десни сепаратисти като в Европа - крайно леви сепаратисти са.
8)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от balbi »

cantare написа:
hopeless написа:Нашия случай е следния :живеем заедно от 8 години но нямаме обща адресна регистрация или банкови сметки,а в същото време чакаме и дете.Ще има ли проблем да се докаже че сме двойка ???
Има проблем. Няма да ви признаят за двойка, дори и 5 деца да имате, казвам го от опит.
Те искат единствено и само писмени доказателства. В случая дори акта за раждане на детето не се приема за такова.

Иначе искат не постоянен, а настоящ адрес!
За това бих поспорил :)
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от hopeless »

За това бих поспорил :)
За кое по точно?За това че има проблем да ни признаят за двойка ако имаме дете , или за това че искат само настоящ адрес?
Публикувай отговор