Работа в северна Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от BMO »

На мен най ми е било студено когато живеех във Варна и темпрературата е около 0. Духа вятър, има грип, навсякъде е киша.
След месец в Yellowknife ще е -30. Но няма вятър, няма грип, няма киша, краката ми са сухи.
Обличам една грейка в по вече.В офиса е топло.
Така, че аз не споделям мнението-Видите ли да се живее на север е нещо ужасно
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от al_bulgaria »

BMO написа:На мен най ми е било студено когато живеех във Варна и темпрературата е около 0. Духа вятър, има грип, навсякъде е киша.
След месец в Yellowknife ще е -30. Но няма вятър, няма грип, няма киша, краката ми са сухи.
Обличам една грейка в по вече.В офиса е топло.
Така, че аз не споделям мнението-Видите ли да се живее на север е нещо ужасно
Точно!!!
Аз имам позната в Едмънтън и я питах - как живееш в този студ?
А тя ми отговори - Е студ, ама от къщи в колата, от колата в офиса и обратно.....студа не се усеща... :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от pumpy »

al_bulgaria написа: А тя ми отговори - Е студ, ама от къщи в колата, от колата в офиса и обратно.....студа не се усеща... :D
Знаеш ли....ела в Канада, поживей една зима на "юг, до границата" и ми кажи дали си правил нещо по различно от "вкъщи, колата, офиса, колата, вкъши" не само през зимата, но и през лятото по време на РАБОТНАТА седмица. Това е голямата дискусия, което ние имаме вкъщи. Живота тук не е като в София, Пловдив, Варна или където и да е в БГ, където "ние ги лъжем, че работим, те ни лъжат, че ни плащат" и е вечен купон по кръчмите на цигарка, кафе и количка.
Много по-добре е ако можеш да работиш по-много (то по малко не се и работи де) и да имаш по много свободно време да се "разкараш" от северната част на континента изобщо, защото през зимата дали е Торонто или Инувик и си навън, аз разлика не намирам - рано или късно си замръзнал :lol:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от apple »

pumpy написа:
al_bulgaria написа: А тя ми отговори - Е студ, ама от къщи в колата, от колата в офиса и обратно.....студа не се усеща... :D
Знаеш ли....ела в Канада, поживей една зима на "юг, до границата" и ми кажи дали си правил нещо по различно от "вкъщи, колата, офиса, колата, вкъши" не само през зимата, но и през лятото по време на РАБОТНАТА седмица. Това е голямата дискусия, което ние имаме вкъщи. Живота тук не е като в София, Пловдив, Варна или където и да е в БГ, където "ние ги лъжем, че работим, те ни лъжат, че ни плащат" и е вечен купон по кръчмите на цигарка, кафе и количка.
Много по-добре е ако можеш да работиш по-много (то по малко не се и работи де) и да имаш по много свободно време да се "разкараш" от северната част на континента изобщо, защото през зимата дали е Торонто или Инувик и си навън, аз разлика не намирам - рано или късно си замръзнал :lol:
Тук при нас няма да замръзне...няма начин просто. И какво е привлекателното в този начин на живот? Не считаш ли, че трябва да има баланс между работа и време за почивка и развлечения? Колкото до БГ изобщо не си прав... Не забравяй, че вече преобладава частния сектор и никой не си е намерил парите или заемите на улицата, за да търпи персонала си да му "имитира" дейност. Ако си зъболекар на частна практика е същото, ако не бачкаш достатъчно няма кинти за кеф. Моята лична зъболекарка нямаше празен час в графика си поне за седмица напред. На това ако му викаш имитация...не знам? :?: Виж твоя режим на работа ми е много загадъчен и определено звучи като клатене на феса за дълги периоди. Което не е критика, де. Похвално е, че си успял да измамиш системата и да се уредиш на приемлив работен режим. С поздравче! :hai:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от ivanko13 »

pumpy написа:Живота тук не е като в София, Пловдив, Варна или където и да е в БГ, където "ние ги лъжем, че работим, те ни лъжат, че ни плащат" и е вечен купон по кръчмите на цигарка, кафе и количка.
Този мит си замина с комунизма. То и тук е пълно с лентяи които цял ден нищо не правят, да не кажа ,че са повече от България... И в България съм имал 70 часа работна седмица, после и в Словения и накрая и тук като дойдох пак. То не ,че е нещо с което да се хвали човек ама това е то модерното робство, искаме да консумираме съответно трябва да блъскаме :|
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от apple »

ivanko13 написа:
pumpy написа:Живота тук не е като в София, Пловдив, Варна или където и да е в БГ, където "ние ги лъжем, че работим, те ни лъжат, че ни плащат" и е вечен купон по кръчмите на цигарка, кафе и количка.
Този мит си замина с комунизма. То и тук е пълно с лентяи които цял ден нищо не правят, да не кажа ,че са повече от България... И в България съм имал 70 часа работна седмица, после и в Словения и накрая и тук като дойдох пак. То не ,че е нещо с което да се хвали човек ама това е то модерното робство, искаме да консумираме съответно трябва да блъскаме :|
Да много си прав! Консумеризма тук е обхванал всички... пазаруването е основно удоволствие и за канадците и то най-вече плюскане... Ето докъде води това обаче
Налице е, за да започнем с това, един все по-ускоряващ се процес на вътрешно разпадане – и машината, която го задвижва, е консумеризмът. Критици като Дейвид Рийзман, Теодор Адорно и Жан Бодрийар пишат от края на Втората световна война насам по въпросите на необузданата консумация, надпреварата с Иванови (the Joneses), детерминираните отвън хора в сиви костюми, диалектиката на просвещението и едноизмерните хора. Историята вече е добре описана: продуктивисткият капитализъм, определян от една протестантска етика, насърчаваща към работа, спестовност, отсрочено възнаграждение и служене, вече отдавна е отстъпил мястото си на един консумеристки капитализъм, определян от една етика на вдетиняване, водеща до разпуснатост, необмисленост, нарцисизъм и консумация. Докато някога американците са работели повече от почти всички други народи, днес поп-коментатори като Томас Фрийдман могат да се тревожат от „тихата криза“, при която тенденцията към „предпочитане на консумацията пред усилената работа, инвестирането и дългосрочното мислене“ създава една Америка, чиято прехвалена производителност е в упадък и където децата „стават тлъсти, тъпи и мързеливи“, пропилявайки именно онзи морален капитал, който протестантската култура някога е насърчавала и поддържала. Показателно е, че след 11 септември президентът Буш не помоли американците да се жертват или да работят по-усилено, за да победят тероризма; той ги подкани да пазаруват.
http://www.librev.com/index.php/compone ... 5-22-14-45" :tmi:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от optics »

Каква'й таз нова дума консумеризъм ?

Барбър върти, суче, а нещата са много прости - болшинството хора са прости. Когато имаме прости хора в бедна държава с прости технологии - няма особено противоречие. Когато имаме прости хора в богата държава с развити технологии - хармонията се нарушава и почват извращения. Примери - бол.
Статията не предлага решение, по простата причина, че в геометрия без извращения решения няма. Със допускане на извращения - може би има, но остава въпроса - могат ли да се броят за решения. :?:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от apple »

Думата сме я краднали от хангличаните или хамериканците както и много други...Като имат от всичко вповече, включително и думи що да си не вземем. А изводите ти са прекалено сложни, звучат ми все едно си ги извадил от раздел квантова оптика. :?: А аз съм само една sour apple и разбирам само от щрудели и мармалад. Обаче ако ми кажеш отговора, ще почерпя с парче щрудел...домашен ;)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от Ivan1007 »

pumpy написа:
al_bulgaria написа: А тя ми отговори - Е студ, ама от къщи в колата, от колата в офиса и обратно.....студа не се усеща... :D
Знаеш ли....ела в Канада, поживей една зима на "юг, до границата" и ми кажи дали си правил нещо по различно от "вкъщи, колата, офиса, колата, вкъши" не само през зимата, но и през лятото по време на РАБОТНАТА седмица. :
E, па не е така. Като се прибереш в къщи особенно през лятото. И през зимата не е. Да заведеш децата да карат кънки при -10 или -20 след работа си става в Калгари. Във Форт Нелсън си е мъка да излезеш да запалиш цигара.
Да не говорим за уикендите - ски, планината, дори разходка в парка при температури -15 до +10 градуса не са за прнебрегване.
Да оставим настрана, че има плувни басейни и ако си в Едмънтън си има огромен басейн с изкуствени вълни и пързалки.
Иначе съм съгласен, че колкото повече свободно време, толова по-добре.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа: Много по-добре е ако можеш да работиш по-много (то по малко не се и работи де) и да имаш по много свободно време да се "разкараш" от северната част на континента изобщо...
На мен лично Вече ми писна от тазгодишната зима, нищо че още не е почнала.
А иначе за многото работата и многото свободно време... нещо ми се струва оксморон!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от pumpy »

Не съм се изразил правилно. Под много работа, разбирам такава с висок интензитет/производителност/добавена стойност, което да ти позволява да изкараш необходимите ти "х" пари за по-малко време, ерго на имаш повече свободно време. Сестрата ми тук във Форт Нелсън е на заплата от 24 кинта на час, в Монреал за същата работа си щастлив ако взимаш 14-15 кинта на час. Имат living and transportation allowances от работодателя и northern allowance от CRA. Мъжът й, който е механик е минал от 14 на 36 кинта на час, когато са се преместили тук от NB.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от miteto »

apple написа:Да много си прав! Консумеризма тук е обхванал всички... пазаруването е основно удоволствие и за канадците и то най-вече плюскане...
"Консумеризма" е обхаванал целия свят, не само Канада. Развитите държави със сигурност... Примерно в България като седнат в кръчмата и слагат на масата телефона и ключовете на колата, не програмата на местния театър ;)
Дори в Куба ако ги питаш какво искат - повече оперни постановки или да имат възможност да си купят новия Айфон, познай какво ще ти отговорят. Това е истината, огромното мнозинство от хората по цял свят се интересуват предимно от материалното.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от anxeli »

Вчера някакъв хевропеец беше направил забелеЖка че 50% от българите не ползвали интернет. Много малко се пазарува онлайн, европата иска от нас поне 10-15% учеличение на онлайн пазаруването. Божке, те нямат пари за най-необходимото, той за онлайн продажбите се загрижил :tmi: :D ...
Циганите - на Сатурн !
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от al_bulgaria »

pumpy написа:
al_bulgaria написа: А тя ми отговори - Е студ, ама от къщи в колата, от колата в офиса и обратно.....студа не се усеща... :D
Знаеш ли....ела в Канада, поживей една зима на "юг, до границата" и ми кажи дали си правил нещо по различно от "вкъщи, колата, офиса, колата, вкъши" не само през зимата, но и през лятото по време на РАБОТНАТА седмица. Това е голямата дискусия, което ние имаме вкъщи. Живота тук не е като в София, Пловдив, Варна или където и да е в БГ, където "ние ги лъжем, че работим, те ни лъжат, че ни плащат" и е вечен купон по кръчмите на цигарка, кафе и количка.
Много по-добре е ако можеш да работиш по-много (то по малко не се и работи де) и да имаш по много свободно време да се "разкараш" от северната част на континента изобщо, защото през зимата дали е Торонто или Инувик и си навън, аз разлика не намирам - рано или късно си замръзнал :lol:
Не си прав.
Не знам от колко време си в КАнада, но нещата тук въобще не са така както ги описваш.
Работната седмица и тук преминава само в работа и работа......аз лично работя в частния сектор и нямам грам шанс да се скатая, прибирам се скапан от работа и само чакам уикенда , за да си почина.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в северна Канада?

Мнение от pumpy »

Абе като ви чета имам чуството, че говорим за два тотално различни Българии :?: Аз ще си ходя до там точно след месец и ще си сверя часовника, но излича, че моите познати и роднини в България ме лъжат всеки ден .......
От друга страна, ако човек гледа и моето време прекарано в този форум би си помислил, че аз изобщо не работя....
Всичко е относително, но идеята е че ако работиш пет дни в седмицата и чакаш уикенда да си починеш, то няма никакво значение къде ти минават тези 5 работни дни, защото си от "вкъщи в колата, офиса, колата, вкъщи".
Аз поне като работя работя по този начин, включително и събота и неделя и затова ценя онези 7 месеца през които не работя изобщо. И е факт, че Севера ми позволява такъв режим, какъвто Юга не ми дава.....
Публикувай отговор