въпрос относно точки от образованието

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
maria80pl
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 8:14 am

Re: въпрос относно точки от образованието

Мнение от maria80pl »

***
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: въпрос относно точки от образованието

Мнение от karelia79 »

Наскоро коментирахме, че се взимат точки за най-високата диплома, тоест ако вземеш точки за бакалавърска степен - няма как да ти дадат допълнително точки и за средно образование. Виждам, че имаш магистратура, но за всеки случай си брой 10 точки за образование. Доколкото знам не винаги дават 12 точки, които са максимума.
Майчинството не го броят за стаж. Даже аз самата съм в дилема как за им докажа, че съм била само 3 месеца в майчинство.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: въпрос относно точки от образованието

Мнение от martatabs »

ci76 написа:Това означава ли, че придружаващия кандидат може да бъде без диплома за средно образование - просто няма да получи точки за това?
Ще ти отговоря като страничен наблюдател. На нашите срещи идва една жена, която кандидатства за Квебек, тя е водещ кандидат, а съпругът й е без средно образование. Той слага топлоизолация и гипсокартон, сигурно е изкарал курс за такъв.
ci76
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 7:54 am

Re: въпрос относно точки от образованието

Мнение от ci76 »

martatabs написа: Ще ти отговоря като страничен наблюдател. На нашите срещи идва една жена, която кандидатства за Квебек, тя е водещ кандидат, а съпругът й е без средно образование. Той слага топлоизолация и гипсокартон, сигурно е изкарал курс за такъв.
:) И нашия случай е нещо подобно. Ако не е много нахално, тя в процес на кандидатстване ли е? Имам предвид стартирала ли е процедурата и минала ли е ниво селекция?
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос относно точки от образованието

Мнение от martatabs »

Подали са документи със сигурност, но не помня дали имаха акюзе...(вече забравям, вследствие на възрастта Изображение)
ci76
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 7:54 am

Re: Въпрос относно точки от образованието

Мнение от ci76 »

martatabs написа:Подали са документи със сигурност, но не помня дали имаха акюзе...(вече забравям, вследствие на възрастта Изображение)
:) Благодаря ти! Има светлина в тунела :)
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: въпрос относно точки от образованието

Мнение от Star Dust »

А как си доказвате нивото, което сте посочили в документите по английски език??? Трябва ли да се изкарва ИЕЛТС? В смисъл, те дават точки за английски, но как те тестват, за д апроверят знанията, които си посочил?
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: въпрос относно точки от образованието

Мнение от fenomeno »

Нали за това има интервю. Все пак основният език е френски и ако искат документ, то той е за него, а всичко останало се вижда на самото интервю.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: въпрос относно точки от образованието

Мнение от Вик »

Star Dust написа:А как си доказвате нивото, което сте посочили в документите по английски език??? Трябва ли да се изкарва ИЕЛТС? В смисъл, те дават точки за английски, но как те тестват, за д апроверят знанията, които си посочил?
Ако имате документ за изкарани курсове и сте положили тест от учебното заведение след съответното ниво е добре да го носите на интервюто. Иначе ИЕЛТС - дженерал трейнинг също е вариант, но по мое мнение е необходима сериозна подготовка за формата на теста. Дори и да сте с много високо ниво, без тази подготовка е много вероятно да не го защитите. От извесно време започнах да се готвя и за това приключение, паралелно с френскя, но напоследък малко го занимарих. Ако ми поискат документ по време на разглеждане на документите ще продължа, но все ми се ще да не е точно ИЕЛТС.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Въпрос за образованието!

Мнение от borkoo »

Здравейте драги съфорумци!Искам да се извиня,ако тази тема е отваряна и друг път,но аз имам един въпрос,който много ме вълнува и на който не мога да намеря правилния отговор.Завършила съм висше образование с квалификациона степен ,,МАГИСТЪР,, през далечната 2000 година.Когато започвах да уча през 1995 година нямаше бакалваърски програми,а само магистърски.И така след пет годишен редовен курс на обучение станах електро-инженер.Обаче като чета правилника за селекция разбирам,че за да признаят магистърската степен,трябва преди това да имаш бакалавърска такава след която да придобиеш магистърска и то обезателно по същата специалност като бакалавърската.Ако греша моля поправете ме.Та въпроса ми е след като аз съм учила направо 5г за магистър по една и съща специалност без да придобивам преди това бакалавърска степен,дали ще ми признаят магистърската степен или ще ме оценят като бакалавър?Това е важно за мен тъй като тия две точки които получавам като магистър могат да се окажат решаващи за крайния резултат при интервюто.Моля съфорумците които вече са взели заветния сертификат за селекция да споделят своя опит и да ме осветлят по въпроса.И ако не ставам нахална бих попитала още нещо.Чета списъка с приоритетните специалности.И оставам с впечатлението,че електро инженерете не са сред тях.Но ако някой ме опровергае и има друга информация по въпроса бих била щастлива да го науча.
Rednik
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 6:15 am

Re: въпрос относно точки от образованието

Мнение от Rednik »

Борко, отговарям веднага. Случая на брат ми беше същия и му приравниха дипломата към "бакалавър". Успех!
ivbel
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 8:47 am

Re: въпрос относно точки от образованието

Мнение от ivbel »

Здравейте,знаете ли,дали се дават точки за свидетелство за заварчик изкарано с курс в център за преквалификация?
Продължителността на курса е около 2 седмици но в документа часове не се споменават,а само степен.
Благодаря предварително!
aagk
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Окт 21, 2004 3:24 am
Обратна връзка:

Re: въпрос относно точки от образованието

Мнение от aagk »

Здравейте!
Определено не мога да се ориентирам в посочването на вида дипломи, които имаме с мъжа ми, аз съм на 36 с френски,
той на 43 /по принцип разбира, но не иска да се явява на изпит/, с диплома от военно училище, вече пенсиониран пилот.
С две деца - на 10 и на 17, с 0 стаж по специалността - филолог-магистър, но съм склонна да пиша 6 месеца и повече,ако успея сега да ме преназначат като преводач във фирмата и ако това се признае...и въпреки това, ми дава,че не покриваме критериите.
Къде бъркам?
П.С. Пробвах да добавя,че знам и английски, пак не сме одобрени :(
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: въпрос относно точки от образованието

Мнение от Zacks »

ivbel написа:Здравейте,знаете ли,дали се дават точки за свидетелство за заварчик изкарано с курс в център за преквалификация?
Продължителността на курса е около 2 седмици но в документа часове не се споменават,а само степен.
Благодаря предварително!
Здравейте,
Не, вероятно няма да вземете точки за това свидетелство, тъй като те го приравняват към канадското, а там няма такъв звяр, който да може да вземеш за по -малко от 950 часа или 1 година - не само за заварчик, а и каквото и да е като специалност.
Bau
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: въпрос относно точки от образованието

Мнение от Zacks »

aagk написа:Здравейте!
Определено не мога да се ориентирам в посочването на вида дипломи, които имаме с мъжа ми, аз съм на 36 с френски,
той на 43 /по принцип разбира, но не иска да се явява на изпит/, с диплома от военно училище, вече пенсиониран пилот.
С две деца - на 10 и на 17, с 0 стаж по специалността - филолог-магистър, но съм склонна да пиша 6 месеца и повече,ако успея сега да ме преназначат като преводач във фирмата и ако това се признае...и въпреки това, ми дава,че не покриваме критериите.
Къде бъркам?
П.С. Пробвах да добавя,че знам и английски, пак не сме одобрени :(
Здравейте,
Като цяло имате шансове,тъй като съпругът ви би взел доста точки с тази специалност, но той трябва да е водещ. От там следва, че му трябва френски и изпит с добър резултат, защото все пак възрастта играе важна роля.
В раздела на wiki има доста информация за точки - http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BA%D0%B8 - опитайте ;)
Bau
Публикувай отговор