Въпрос към ing. / ing. jr

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Мими Гювенделата
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 12:27 am
Местоположение: Монреал

Въпрос към ing. / ing. jr

Мнение от Мими Гювенделата »

Колеги, въпроса ми е колко измежду нас си намериха работа в професията преди да отпадне jr-а в титлата и беше ли по-лесно след като отпадна същото.

Аз досега съм попадал на предложения (не много за 2 години, но все пак), които са доста по-малко като заплащане от това което изкарвам като техник и затова не съм приемал. Надявам се след няколко месеца да отпадне jr-а и се чудя ще има ли разлика или всичко бе на халост.

Не мога да се оплача от работата си като техник (доста по-платена е от младши инж.) но това си е тръпка и се усешам че от ден на ден все повече ми липсва, та се питам:
"-А бе оти ги ручаме жабетата?"
And all the best women are married
All the handsome men are gay
You feel deprived
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос към ing. / ing. jr

Мнение от yahoo »

Че кой ти е гарантирал каквото и да е във връзка със заплатата? Пазарна икономика. Който е хванал добро такова място трудно го пуска, а нови места за инженери не се откриват всеки ден. Ако търсиш по-дълго вероятно ще намериш. В повечето малки частни фирми се работи без титли (ако не са задължителни) и със занижени заплати. В по-големите достъп отвън за по-висок пост е почти мисия невъзможна, но с годините като натрупаш повече контакти и с повече късмет все ще се намери нещо добро.
gaitan vegdu
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 12:20 pm

Re: Въпрос към ing. / ing. jr

Мнение от gaitan vegdu »

Питането май не се отнася за мен ама...

Вече повече от три години мл. инж., но не работя като такъв, а и вероятността да намеря такава работа май отива към 0. За тази година се чудех дали да платя членството и в крайна сметка платих, но май ще е за последно. Още повече че искат и 30 часа формасион, което хич не е евтино.

Не разбрах как ще ти отпадне младшито след като не работиш като такъв.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Въпрос към ing. / ing. jr

Мнение от bp_de »

Ами като ти казаха – свободен пазар ,кои както се уреди......лично мое мнение е че в Канада свободните позици за така наречените топли местенца –демек под покрив и с биващи пари са много по малко отколкото търсещите такива- демек има огромно предлгане и малко търсене ,всичко е в полза на работодателя и съответно се получават е такива нещица със заплащането
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Въпрос към ing. / ing. jr

Мнение от Guinness »

Мими Гювенделата написа: та се питам:"-А бе оти ги ручаме жабетата?"
Или преведено;За чий долуподписан се натресохме на гъза на географията.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Въпрос към ing. / ing. jr

Мнение от optics »

Guinness написа:
Мими Гювенделата написа: та се питам:"-А бе оти ги ручаме жабетата?"
Или преведено;За чий долуподписан се натресохме на гъза на географията.
Монреал не е гъза а предника на географията, ако си говорим за "широка страна моя родная" в канадски вариант ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Въпрос към ing. / ing. jr

Мнение от Guinness »

А предника от мъжки или от женски род ще да е.
Публикувай отговор