Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от balbi »

veselqk написа:аз мисля да ги разцепя с акцент :rofl:

Разцепи ги с пълна сила!
Така им се пада!
:D :rofl:
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

inn4o Това ,което си написала е чудесно,но без да съм предварително с каквито и да било предубеждения мога да кажа смело:дискриминация в Канада има!Ще се учудим колко много,но я има. :x
Не знам какво да ви кажа хора,но се стягайте!Стискаме палци за всички вас!Няма да е лесно,определено.Любопитни сме над какви въпроси ще наблегне.Толкова много чакане....трябва да е оправдано!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mmp »

Наистина сега нямате нужда от негативи, нямам желанието да напрягам който и да било преди интервюто, което е ако не се лъжа след малко повече от месец. Просто срещнах това име...Реда Шаоки и механично, без спирка започнах да пиша това, което мисля и това което се случи при мен. Абсолютно вярно е, че трябва да сте супер подготвени, очаквайте много провокативни въпроси от сорта..."Вие нямате право на това, не можете да работите това" и т.н. За всичко това е необходимо да говорите и обяснявате на Френски език. Именно затова са провокациите от интервюиращия, за да ви провери нивото на език, които сте посочили или защитили с ТЦФК. Аз знам на какъв огън се пържете в момента, ПЪРЖИЛ съм се САМО два пъти и в крайна сметка успях. Приказки от сорта....бъдете облечени със светли дрехи, бъдете усмихнати, бъдете надъхани...Океййййййййй, но имайте предвид, че истината е само една, трябва да имате добър френски и да имате късмет на добър интервюиращ, всичко друго са празни и лишени от смисъл приказки. Това да сте подготвени добре езиково зависи от Вас самите, от желанието Ви да го направите, да имигрирате, да заминете там, за където сте се запътили, другото е въпрос на голям КЪСМЕТ, ето това не зависи от Вас, а от съдбата.
Горе главата....учете език....
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

mmp
Приказки от сорта....бъдете облечени със светли дрехи, бъдете усмихнати, бъдете надъхани...Океййййййййй, но имайте предвид, че истината е само една, трябва да имате добър френски и да имате късмет на добър интервюиращ, всичко друго са празни и лишени от смисъл приказки. Това да сте подготвени добре езиково зависи от Вас самите, от желанието Ви да го направите, да имигрирате, да заминете там, за където сте се запътили, другото е въпрос на голям КЪСМЕТ, ето това не зависи от Вас, а от съдбата.
Подкрепям! :y:
Кураж!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от balbi »

Негативното за имиграцията спечели изборите.
Леля Паулин взе властта - да видим от тук насетне какво става :)
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от jasmin_veni »

тъкмо с тази новина пия кафе.
От това което прочетох лошо имигранти, много лошо.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от coolFIRE »

Аз гледах сутринта нейни снимки, но нямах време да прочета по-подробно. Ще видим какво са ни подготвили. То от една страна един вид добре, че няма да сме с арабела ама от друга кой знае каква изненада са ни подготвили, а най-ме притеснява да не би да ни пратят покана .. например 1 седмица преди интервюто и да не знаем къде се намираме. Това по повод поста на jasmin_veni... Поздрави и успех на всички!
brbrbrbr
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 2:30 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от brbrbrbr »

Здравейте,
Имам няколко въпроса относно подготвяните документи. На последната среща не можахме да стигнем до категорични отговори... :)


Vous devez apporter à l’entrevue tous les DOCUMENTS ORIGINAUX mentionnés dans cette Liste. Si ces documents originaux sont rédigés dans une langue autre que le français ou l’anglais, vous devez également apporter la TRADUCTION OFFICIELLE EN FRANÇAIS OU EN ANGLAIS, effectuée par des traducteurs assermentés.
Носим всички оригинали на документите, които вече са изпратени и ако има новости, пак нотариално заверени и превод?

Les règles ci-dessus mentionnées s’appliquent aussi si vous soumettez, lors de l’entrevue, des nouveaux documents afin d’actualiser votre dossier.




La LETTRE DE CONVOCATION à votre entrevue. Тук въпроси намя

Une DEMANDE DE CERTIFICAT DE SÉLECTION mise à jour pour vous et, s’il y a lieu, pour votre conjoint(e) qui vous accompagne si votre demande a été déposée il y a plus de 6 mois. Vous pouvez télécharger ce document sur le site Internet suivant : http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html" Доколкото разбирам, ако молбата е изпратена преди повече от 6 месеца, трябва да се попълнят нови, за мен и за съпругата?


DOCUMENTS STATUTAIRES Тези всички документи вече са изпратени, носим само оригиналите?

Le passeport en cours de validité pour vous et, s’il y a lieu, celui de chacun des membres de la famille.

S’il y a lieu, certificat de mariage, jugement de divorce ou certificat de décès de l’époux.

S’il y a lieu, le certificat de naissance pour vous et pour chacun des membres de la famille qui vous accompagne ou le livret de famille.

S’il y a lieu, le jugement ou ordonnance de divorce mentionnant l’attribution de la garde du ou des enfants.

S’il y a lieu, le jugement d’adoption plénière pour chaque enfant adopté qui vous accompagne.

Pour les enfants mineurs qui vous accompagnent et qui sont issus d’une précédente union maritale, la déclaration du parent non accompagnant, autorisant expressément l’immigration au Québec. Cette déclaration doit être signée par le parent non accompagnant et doit être authentifiée par un officiel, un avocat ou notaire.

Pour le conjoint de fait des preuves documentaires attestant de votre vie commune au cours des douze (12) mois précédant la présentation de votre demande (par. ex. : copie de bail commun, comptes bancaires communs ou comportant la même adresse, facture d'électricité commune ou facture de téléphone commun, etc).


ÉTUDES ET FORMATION Тези всички документи вече са изпратени, носим само оригиналите?

Pour vous et, le cas échéant pour votre époux ou conjoint de fait, les originaux de tous vos diplômes secondaires, postsecondaires et universitaires et des relevés de notes relatifs à ces diplômes.


EXPÉRIENCES PROFESSIONNELLES AU COURS DES CINQ (5) DERNIÈRES ANNÉES

Pour vous et, le cas échéant pour votre époux ou conjoint de fait, les originaux de toutes vosattestations de travail de chaque emploi occupé au cours des cinq (5) dernières années précédant la présentation de votre DCS (et d’emplois récents non mentionnés, le cas échéant) accompagnés, s’il y a lieu, des titres de séjour de travail relatifs à ces emplois. Тук разбирам - всички възможни документи (трудови договори, служебни бележки и др.) в периода 5 години преди изпращането на молбата.

La preuve documentaire attestant que vos expériences professionnelles ont été acquises légalement : l’historique de vos cotisations à la Sécurité sociale (CNSS, SSO ou l’équivalent) ou une preuve d’exonération de paiement des primes à la Sécurité sociale. Les documents fournis doivent être des originaux délivrés par l’organisme. Справката за осигурителен стаж?

Les stages de travail : attestations de l’employeur ou de l’établissement avec la preuve que ceux-ci ont été rémunérés, effectués dans le cadre des études ou d’un programme officiel de pré-emploi ou d’initiation à la vie professionnelle; Нямам идея ???????? :)

Les fiches de salaire de la dernière année de travail ; Тъй като нямам фишове, служебна бележка и банково извлечение за получени заплати?

Благодаря предварително за всички напътствия
DSC Виена - 11.02.2011
Accusé - 12.09.2011
Писмо за изчакване - 01.06.2012
Интервю - 17.10.2012 - Успешно!
Документи до Сидни - 20.12.2012
Потвърждение от Сидни - 11.02.2013
Покана медицински - 20.05.2013 (направени на 10.06.2013)
Покана визи - 15.08.2013
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от deteli777 »

Здравейте отново,
както бях писала, пратих имел с питане кога да очакваме интервю, защо всеоще нямаме покана ( изпратени док 25.03.2011), след два автоматични отговора тези дни последва и официален отговор на запитването ми. Накратко пише, че с досието ми всичко е наред, включени сме в списъка на чакащите, и че не е необходимо повече да им пиша, а само да се подготвяме за интервюто. :) :)
Поздрави и успех на всички поканени на Октомврийската сесия!
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Jidja »

Всичко ще е наред :dance:
Dian Chakarov
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 3:36 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Dian Chakarov »

Привет на всички!
Имам питане относно фишовете които искат за документите за самото интервю!?!?!
Някой намери ли решение по този въпрос,понеже така като чета не само аз имам проблем с това,тъй като в нашата фирма тази дума фиш е табу.....да не говорим че си получаваме парите на ръка,но както и да е.
И още нещо,ако нямам актуализация на заплатата за тази година,дали трябва да давам трудовата си книжка за заверка при счетоводството........и те взеха да се усещат че кроя нещо!?!?
Няма ли начин всичко това да се извлече като информация от служебна бележка примерно?
Моля споделете мнение,че не остана много време :)
DSC Виена - 05.2011
Accuse de reception - 07.2011
писмо за вписване в листа на чакащи интервю - 21.06.2012
покана за интервю - 09.08.2012
интервю - 26.10.2012, 10:30ч
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

[quote="Dian Chakarov"]Привет на всички!
Имам питане относно фишовете които искат за документите за самото интервю!?!?!
Някой намери ли решение по този въпрос,понеже така като чета не само аз имам проблем с това,тъй като в нашата фирма тази дума фиш е табу.....да не говорим че си получаваме парите на ръка,но както и да е.
И още нещо,ако нямам актуализация на заплатата за тази година,дали трябва да давам трудовата си книжка за заверка при счетоводството........и те взеха да се усещат че кроя нещо!?!?
Няма ли начин всичко това да се извлече като информация от служебна бележка примерно?
Моля споделете мнение,че не остана много време :)

Аз няма да вадя фишове-ще мина със служебна бележка от фирмата с дохода ми от последните 12 месеца и бележката от НАП.
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
sugar4e
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от sugar4e »

Аз също си взех от фирмата служебна бележка за доходите за последната 1 год., тъй като не получаваме фишове за заплати. В бележката са посочени брутната заплата, социалните и здравните осигурителни вноски, ДОД, ДОО. Мисля, че това е достатъчно като доказателство.
Относно трудовата книжка, трябва ти превод само ако имаш някакви промени. Понякога се променят осигурителните прагове по професиите и това мисля, че трябва да го има отбелязано в трудовата книжка, но това могат да ти кажат от счетоводството.
26.01.2011 - Изпратени документи Виена
16.10.2012 - Интервю (CSQ)
20.04.2013 - ВИЗИ
11.06.2013 - Полет Монреал
simonses
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 2:12 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от simonses »

На мене ми дадоха фишове, но са 12 страници та се чудя дали да ги превеждам или само със служебна бележка да мина. На жена ми са още 12 страници та ценово нещо се чудя :) !
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от veselqk »

simonses написа:На мене ми дадоха фишове, но са 12 страници та се чудя дали да ги превеждам или само със служебна бележка да мина. На жена ми са още 12 страници та ценово нещо се чудя :) !
И аз така... Мисля да ги подредя един под друг, да ги преснимам във формат А4 и да ги преведа, ама като гледам колко цифрички и буквички има... Не знам дали ще е оправдан този разход. Май е най-добре със служебна бележка и последния фиш преведени. Ще нося и останалите фишове за всеки случай. А молбите за селекция попълвате ли ги пак?
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
Публикувай отговор