Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Icoman »

Здравейте съфорумци!
Позволявам си да се включа в темата, въпреки че нямам покана за интервю.
Съдейки по прочетените мнения, разбирам че на интервюто е необходимо да се носят
извлечения от НАП или от НОИ. В мен възниква следният въпрос: Ако кандидатът е Държавен служител(Военен или служител на МВР) как ще се сдобие с подобно извлечение, при положение че тази информация се води поверителна и въпросните институции дори не разполагат с нея? Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем ,моля да ми отговори на "лични".
Благодаря и успех на всички с интервюто!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от avril78 »

Icoman написа:Здравейте съфорумци!
Позволявам си да се включа в темата, въпреки че нямам покана за интервю.
Съдейки по прочетените мнения, разбирам че на интервюто е необходимо да се носят
извлечения от НАП или от НОИ. В мен възниква следният въпрос: Ако кандидатът е Държавен служител(Военен или служител на МВР) как ще се сдобие с подобно извлечение, при положение че тази информация се води поверителна и въпросните институции дори не разполагат с нея? Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем ,моля да ми отговори на "лични".
Благодаря и успех на всички с интервюто!

Смяташ, че в НАП и НОИ нямат информация за осигурителен доход и стаж за твоето ЕГН?
Не ми се вярва, според мен всеки месец за теб се подава Декларация 1 (отработени дни за месеца, осигурителен доход и тн), както за всеки друг работник в частния сектор.
А и все пак един ден и военните и полицаите се пенсионират.
За всеки случай си извади персонален код, с който да провериш каква информация излиза от сайта на НАП и НОИ за твоето ЕГН.

Погледнах и указанията за попълване на декларация 1 -
12. Вид осигурен - попълва се в две позиции код, както следва:
- 05 - за държавни служители, доброволците по Закона за защита при бедствия;
- 06 - за военнослужещи по ЗОВС на Република България, държавните служители по ЗМВР и по Закона за изпълнение на наказанията и задържането под стража;

Така, че не би следвало да има причина от НАП да не могат да ти издадат това удостоверение за осигурителен стаж.
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Zacks »

Misho76 написа:simonses Извинявай за въпросът ми,но нали в сбора точки стажът на придружаващият не е от значение и не носи точки.Защо тогава изискват документи,фишове на заплати и т.н. и за придружаващия..?Хем не носи точки,хем искат документи.Нещо не ми става ясно.
Според мен, ако половинкаа е с добра професия и има стаж, то ще получите повече точки за адаптивност.
Имам предвид, че е различно ако той/тя е бил безработен или съответно има стаж също 5г. в някаква бизнес област.

Както вероятно има значение дали някога си напускал БГ за да работиш или Не.
т.е. Ако си работил примерно 5 години в Друга Държава, то веднъж си минал трудния път и знаеш какво те чака, т.е ти ще се адаптираш по-лесно от някой, който никога не е излизал от БГ.
Bau
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mariko_san »

КЪМ СИСО-КРАСИ

Какви допълнителни докс ви искат? Сертификатите за езика само френски ли или искат и ЙЕЛТС?

А какви професии сте?

Поздрави,
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
des29
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 2:04 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от des29 »

Здравейте,
В момента подготвяме документите за интервюто, но не всички ги разбираме.
Това е списъкът:
EXPÉRIENCES PROFESSIONNELLES AU COURS DES CINQ (5) DERNIÈRES ANNÉES

Pour vous et, le cas échéant pour votre époux ou conjoint de fait, les originaux de toutes vos attestations de travail de chaque emploi occupé au cours des cinq (5) dernières années précédant la présentation de votre DCS (et d’emplois récents non mentionnés, le cas échéant) accompagnés, s’il y a lieu, des titres de séjour de travail relatifs à ces emplois.

La preuve documentaire attestant que vos expériences professionnelles ont été acquises légalement : l’historique de vos cotisations à la Sécurité sociale (CNSS, SSO ou l’équivalent) ou une preuve d’exonération de paiement des primes à la Sécurité sociale. Les documents fournis doivent être des originaux délivrés par l’organisme. - - това е справката от НАП

Les stages de travail : attestations de l’employeur ou de l’établissement avec la preuve que ceux-ci ont été rémunérés, effectués dans le cadre des études ou d’un programme officiel de pré-emploi ou d’initiation à la vie professionnelle;

Les fiches de salaire de la dernière année de travail ; - Фишовете от заплатите

Si vous avez exercé une activité professionnelle à votre compte, en profession libérale ou commerciale, votre immatriculation au Registre de commerce mentionnant la date de début d’activité, ou une preuve actualisée de votre adhésion à un ordre ou corporation professionnel, ou un récent avis de cotisation à la Caisse de l’assurance sociale des non-salariés; vos trois (3) derniers bilans financiers et les avis d'imposition des cinq (5) dernières années ou la preuve d’exemption et, le cas échéant, une preuve de votre statut de conjoint collaborateur.

Моля, ако може някой да се включи от подготвящите на документи, какво друго е необходимо да се преведе за интервюто ( договори, длъжностни хакактеристики).

Благодаря :)
Аватар
xybavelka
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 6:45 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от xybavelka »

Здравейте, искам да ви питам сред документите, който искат за Интервюто има
Договорът за финансова самостоятелност, попълнен и подписан, в която вие се съгласявате да отговарят на вашите нужди и тези на членовете на вашето семейство, които ви придружават по време на първите три месеца от престоя си в Квебек някой намерил ли е къде точно се намира този договор?
Аватар
xybavelka
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 6:45 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от xybavelka »

Аз само ще отбележа че по-миналата година ни пратиха писмо от Виена поискаха точно да им покажем справка от НАП със зелените печати тъй като имаме фирма и да си докажем платените данъци и осигоровките е такава мъка беше служителите не знаеха точно какво да издадът звъняха ми по телефона да ме питат но накрая успяха след една седчица ни дадоха документите. Но сега виждам че пак ще трябва да се разправям защото искат през последните 5г. справка.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от jasmin_veni »

Хубавелка, договорът за фин. независимост сте го пращали още с първия пакет документи. Има тема "Файлове и документи в помощ на имиграцията", направена от Марто, където са качени всички обновени документи. Можеш да погледнеш и в документите в официалния сайт за всеки случай, ако са променили нещо.

Дес29, честно казано не разбирам, кое не разбираш |( Подчертала си в червено само тези, които разбираш или тези, които не ти е ясно, как да извадиш? Или за служебните бележки?

Дес29, може ли малко инфо за статистиката кога сте подали документи, имате ли писмо за включване, кога сте на интервю и от колко часа?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
des29
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 2:04 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от des29 »

"Дес29, честно казано не разбирам, кое не разбираш |( Подчертала си в червено само тези, които разбираш или тези, които не ти е ясно, как да извадиш? Или за служебните бележки?

Дес29, може ли малко инфо за статистиката кога сте подали документи, имате ли писмо за включване, кога сте на интервю и от колко часа?[/quote]"


Тези с червеното ги разбирам и ми е ясно за тях, но останалите документи не разбирам какви са.
За статистиката - отбелязани сме: ТТ - 10/10/12 - 14,30ч.

Благодаря Ви :)
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

Привет на всички!
Искам да попитам всички ли получихте това съобщение:
"Bonjour,

Nous accusons réception de votre confirmation de présence à l'entrevue.

Dans l'attente de vous rencontrer, meilleures salutations."

Ние получихме поканата за интервю на 07.08.2012, отговорихме на 13.08.2012 с и-мейл и факс и към днешна дата няма нищо. :^)
Като изпратих писмото получих стандартния отговор, че писмото е получено и т.н.
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от siso_krasi »

mariko_san написа:КЪМ СИСО-КРАСИ

Какви допълнителни докс ви искат? Сертификатите за езика само френски ли или искат и ЙЕЛТС?

А какви професии сте?

Поздрави,
Марико сан, ако беше прочел/а подробно моите постове, щеше да си наясно с професиите ни - /виж стр.22/.
Тестовете са за френски език.
И моля не си позволявай повече да ми повишаваш тон - обидно е, особено когато искаш лична информация за някого!!!!
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
Аватар
xybavelka
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 6:45 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от xybavelka »

jasmin_veni благодаря!
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Jidja »

Ние им писахме мейл дали са ни получили потвърждението и тогава ни иизпратиха, че да :)
Беше 3 дни след като бяхме потвърдили :)
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

Jidja написа:Ние им писахме мейл дали са ни получили потвърждението и тогава ни иизпратиха, че да :)
Беше 3 дни след като бяхме потвърдили :)
Тъкмо сядам да им пиша и аз подобен мейл и гледам, че са ми изпратили "Nous accusons réception de votre confirmation de présence à l'entrevue."
:lol:
Благодаря, Jidja. Успех на интервюто :y:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от martatabs »

des29 написа:Pour vous et, le cas échéant pour votre époux ou conjoint de fait, les originaux de toutes vos attestations de travail de chaque emploi occupé au cours des cinq (5) dernières années précédant la présentation de votre DCS (et d’emplois récents non mentionnés, le cas échéant) accompagnés, s’il y a lieu, des titres de séjour de travail relatifs à ces emplois.
Доказателства (договори, труд. книжки...) за всяка заемана длъжност през последните 5 години, в това число и настояща (ако има), на вас и придружаващите ви лица (съпруг/а, партньор...)
des29 написа: Si vous avez exercé une activité professionnelle à votre compte, en profession libérale ou commerciale, votre immatriculation au Registre de commerce mentionnant la date de début d’activité, ou une preuve actualisée de votre adhésion à un ordre ou corporation professionnel, ou un récent avis de cotisation à la Caisse de l’assurance sociale des non-salariés; vos trois (3) derniers bilans financiers et les avis d'imposition des cinq (5) dernières années ou la preuve d’exemption et, le cas échéant, une preuve de votre statut de conjoint collaborateur.
Това се отнася за самонаетите лица и тези с фирми, поне така го разбирам.
Публикувай отговор