Тропотът на цървулите

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от roumensp »

myhata II написа:За това в червеното не съм много съгласен ,не е практичността а ниска обща култура !!
Не Муха, не е ниска култура, защото знам доста хора с образование и интелект над средните, които ходят така. Смяташ ли че съм затъпял поради факта, че и аз почнах да се обличам така?
А от друга страна, ако отидеш в някоя банка и поогледаш служителите, или пък на театър, шансът да видиш "ръфляци" е доста малък. Облеклото зависи и от професията, я да те видим, ако си един car dealer дали няма да си с риза и вратовръзка, дори и да е 30 градуса навън.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от budtel »

Я кой бил Иво Инджев

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0% ... 0%B5%D0%B2"

"Съглано доклад от 2008 г. на Комисията за разсекретяване на досиетата на бившата Държавна сигурност, И.Инджев е агент на същата с псевдоним "Ивайло", което обяснява обучението му в специализирано висше учебно заведение в СССР"

Точно този човек ще ми пише срещу комунизма - вярвате ли. Неговата статия е по-скоро антибългарска, защото няма връзка между традиционните български цървули и комунизма.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от MrGeek »

budtel написа:Неговата статия е по-скоро антибългарска, защото няма връзка между традиционните български цървули и комунизма.
Всъщност антибългарска е твоята пропаганда, другарю будтел. Защото тя възхвалява и свързва бъдещето на родината ни с една ЧУЖДА държава с имперска политика (въпреки, че самия ти уж мразиш империЙте), която дълги години е била ОКУПАТОР на родината ни и е пряко отговорна за избиването на интелектуалния и управленски елит на България в средата на миналия век, както и за насилственото налагане на власт на една безскрупулна, полуграмотна, зависима и кръвожадна клика, опропастила бъдещето на България:
budtel написа:Това, че във форумите все повече се появяват проруски "писачи" е съвсем нормално, защото очакванията на хората се провалиха. Оказа се, че демокрацията няма да донесе мечтания стандарт. Вместо по-добър живот сега в България има икономическа криза и терористи. Хората все по-често правят сравнения с тошово време - тогава беше спокойно и имаше морал. Повечето хора вече се чувстват излъгани. Кризата в ЕС и САЩ вече проваля окончателно надеждите на хората. Как ще се оправим ние българите, след като демократичния, прехвален свят вече е в криза. Нормално е погледите да се насочват към "братушките". А и близоста на Турция също е фактор. Ако някога съм бил на страната на Русия то е било заради Турция. Русия ни е освободила от турско робство, а не е Запада. Днес Запада няма да помогне на България срещу потурчването и. Ако Русия си отиде, забравете за България. България ще се превърне в Булгаристан. Кой иска това? Bistra, Kan Tangra отговорете.
Също така никой не ми плаща, не обичам комунизма (това е един извратен строй), не мразая евреите и циганите, не съм расист, мразя империйте.
Моето послание е да бъдем разумни, защото само разума и морала ще спасят света.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

По времето на социализма биографията е всичко. От нея зависи дали ще имаш работа, дали ще имаш жилище, дали ще ти позволят да следваш… Биографията се пише от кварталната ОФ организация, която кара местните комунисти да ти напишат “характеристика” – дали семейството ти е враждебно към народната власт, дали ядете в порцеланови чинии, ходите на църква, къпете се и прочие дребнобуржоазни предразсъдъци. Същите тези квартални комунисти, които надничат дали не учиш френски с баба си и не се къпеш прекалено често, за да те изкарат Враг на народа, са онези “редови честни комунисти”, които днес се кълнат, че нямат нищо общо с “деформациите” на системата, те били били идеалисти…
Веднъж написана, характеристиката те следва по служебен ред през целия ти живот – в гимназията, университета (ако цървулите изобщо ти разрешат да следваш), в работата, независимо каква е тя, в паспортната служба – когато поискаш да излезеш в чужбина, в “Мототехника” – когато решиш да започнеш да чакаш 20 години, за да си купиш Москвич… и в гроба, ако близките ти искат разрешение да бъдеш опят като християнин.
Да не забравяме, че властта беше 100% тяхна. Нямаше официално разсекретяване на досиета. Отварят се само такива, които касаят неудобни хора. А дали можем да им вярваме, м?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от drifter »

budtel написа:Я кой бил Иво Инджев

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0% ... 0%B5%D0%B2"

"Съглано доклад от 2008 г. на Комисията за разсекретяване на досиетата на бившата Държавна сигурност, И.Инджев е агент на същата с псевдоним "Ивайло", което обяснява обучението му в специализирано висше учебно заведение в СССР"

Точно този човек ще ми пише срещу комунизма - вярвате ли. Неговата статия е по-скоро антибългарска, защото няма връзка между традиционните български цървули и комунизма.
Традиционна нападка на "другарите" и техните многобройни разклонения срещу един от малкото останали сериозни журналисти в България.
Затвърждава се мнението ми, че будителя е платен писач. Де да знаеш, може и да е самия Бойко, прдвид заплахите, "лично ще взема мерки ..."
Статияте е на Мирчо Икономов, публикувана е в Mediapool и основната и тема е за унищожаването на политическия и интелектуален елит на страната, а не за това кой с какво ходи облечен.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

drifter написа:
budtel написа:Я кой бил Иво Инджев

http://bg.wikipedia.org/" Комисията за разсекретяване на досиетата на бившата Държавна сигурност, И.Инджев е агент на същата с пwiki/%D0%98%D0%B2%D0%BE_%D0%98%D0%BD%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%B2

"Съглано доклад от 2008 г. на севдоним "Ивайло", което обяснява обучението му в специализирано висше учебно заведение в СССР"

Точно този човек ще ми пише срещу комунизма - вярвате ли. Неговата статия е по-скоро антибългарска, защото няма връзка между традиционните български цървули и комунизма.
Традиционна нападка на "другарите" и техните многобройни разклонения срещу един от малкото останали сериозни журналисти в България.
Затвърждава се мнението ми, че будителя е платен писач. Де да знаеш, може и да е самия Бойко, прдвид заплахите, "лично ще взема мерки ..."
Статияте е на Мирчо Икономов, публикувана е в Mediapool и основната и тема е за унищожаването на политическия и интелектуален елит на страната, а не за това кой с какво ходи облечен.
Да, ама той първосигнално се подведе по моята грешка и без да е чел статията започна да напада Иво Инджев. ;)
Истината е, че аз снощи я прочетох, но не обърнах внимание чия е, защото беше късно и много ми се спеше. Добре, че има хора, които внимават и мислят, а не действуват първосигнално! Благодаря за уточнението! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от MrGeek »

drifter написа:Де да знаеш, може и да е самия Бойко, прдвид заплахите, "лично ще взема мерки ..."
Ако поемем в тази посока на размишления, по-вероятно е да излезе дясната му ръка и вице - Цвъ Цвъ, обозначен кодово лично от шефа си като "Туй". :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

Аз мисля, че на това мястото му е тук (не в темата за ББ), щото не го виждам като заместник на ББ. Просто поредния цървулковец с криминално досие при това.:puke:
http://www.youtube.com/watch?v=-ecLuK4imgY"
Българино, събуди се! Не им се възхищавай на тия! Те подлагаха на геноцид бащите и дядовците ни, а сега се разпореждат като еничери в България! :puke:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Omega3 »

optics написа:
budtel написа:До кога в този форум ще се пускат антибългарски пропаганди? Моля тези които неистово мразят Блгария и българите да спрат да пишат на български, да не говорят на български и никога повече да не си ходят в България.
Моля отговорниците на форума да вземат мерки и да се спре с антибългарските провокации и омраза. В противен случай аз лично ще взема мерки това нещо да спре!!!
В грешка си. НЕ са антибългарски, а анти-комунистически. Комунизмът съсипа България и я доведе до сегашното духовно равнище. Комунизмът съсипа и по-големи (Русия) и с много по-богата културна и всякаква история (Китай) страни. Аз нося фанелка с надпис "България" ( и в момента) така че не се причислявам към "неистово мразят България".
Обаче нещата са точно както Инджев ги е описал. Жалко е, но е истина.
А за това кой е виновен? http://news.ibox.bg/news/id_608913172" Пак ли комунистите?

Се някой друг им е виновен....

Бьлгарите са, в по голямата си част, с ориенталски манталитет тип близкият исток. Докато те отричат този факт и си набиват в главата че са по близко до западна европа по манталите и традиции, ще го има този вечен спор кой ни е виновен.

Може би след десетилетия евро набиване на манталитет, по голямата част от бьлгарите ще са по скоро западно европейци отколкото палестинци. Проблемьт е че по голямата част от малката част на западно манталитетните бьлгари нямат тьрпение и се чупират.

Погледни само как още става проверката на билетите в 2012 година в транспорта в София. Пьлна свинщина и много грозно. Толерирането на този факт и подьржането на тази система може да бьде обяснено само с дьлбоко набит ориенталски манталитет на населението и на властта в който индивидуалното достойнство на индивидите няма голяма стойност.
Последно промяна от Omega3 на Пон Сеп 03, 2012 12:58 pm, променено общо 1 път.
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Хали Бали »

Omega3 написа:
optics написа:
budtel написа:До кога в този форум ще се пускат антибългарски пропаганди? Моля тези които неистово мразят Блгария и българите да спрат да пишат на български, да не говорят на български и никога повече да не си ходят в България.
Моля отговорниците на форума да вземат мерки и да се спре с антибългарските провокации и омраза. В противен случай аз лично ще взема мерки това нещо да спре!!!
В грешка си. НЕ са антибългарски, а анти-комунистически. Комунизмът съсипа България и я доведе до сегашното духовно равнище. Комунизмът съсипа и по-големи (Русия) и с много по-богата културна и всякаква история (Китай) страни. Аз нося фанелка с надпис "България" ( и в момента) така че не се причислявам към "неистово мразят България".
Обаче нещата са точно както Инджев ги е описал. Жалко е, но е истина.
А за това кой е виновен? http://news.ibox.bg/news/id_608913172" Пак ли комунистите?

Се някой друг им е виновен....

Бьлгарите са, в по голямата си част, с ориенталски манталитет тип близкият изток. Докато те отричат този факт и си набиват в главата че са по близко до западна европа по манталите и традиции, ще го има този вечен спор кой ни е виновен.

Може би след десетилетия евро набиване на манталитет, по голямата част от бьлгарите ще са по скоро западно европейци отколкото палестинци. Проблемьт е че по голямата част от малката част на западно манталитетните бьлгари нямат тьрпение и се чупират.

Погледни само как още става проверката на билетите в 2012 година в транспорта в София. Пьлна свинщина и много грозно. Толерирането на този факт и подьржането на тази система може да бьде обяснено само с дьлбоко набит ориенталски манталитет на населението и на властта в който индивидуалното достойнство на индивидите няма голяма стойност.
Ми то по тая логика българските цигани са по западно манталитетни от болшинството българи.Както е тръгнало до броени години жив циганин за аромат няма да остане в България.Всичкото мангал се изнесе или е в подготовка на изнасяне кой към Франция,кой към Белгия,кой към Норвегия.Че и с тез нови правила за свободи на европейските граждани в Европейския съюз не могат и да ни ги върнат.
А халал да са им.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

Теди Москов емигрира като Депардийо
Теди Москов написа:"Ще последвам примера на Жерар Депардийо, тъй като ми е унизително да живея в страна, където няма лустрация, където има престъпно нехайство спрямо миналото, където комунистическите концлагери не са музеи", емоционално заяви режисьорът Теди Москов в студиото на Люба Кулезич по TV7.

"Вече мисля да потърся чуждо гражданство, и то в страна с по-големи данъци, която ще ме стимулира да работя повече и да печеля повече. Тук ще идвам като гост", беше краен Москов. Той не скри разочарованието си от управляващите.

"Откакто неграмотните и завистливи хора взеха властта на 9 септември '44, има целенасочена политика одухотворените хора да се мачкат, а простотията да се величае. Ако децата на комунистите ни управляваха, щеше да е по-добре, защото от цървулите си бащи получиха образование по света. Но ни управлява нещо друго", коментира режисьорът.
Въй, какво стана сега! Нали 10% плосък данък бяха предимство. :lol:
С последното му твърдение не съм много съгласна, обаче, щото и тия са като ония, ама както и да е!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Daisy2 »

Bistra написа:
Въй, какво стана сега! Нали 10% плосък данък бяха предимство. :lol:
С последното му твърдение не съм много съгласна, обаче, щото и тия са като ония, ама както и да е!
Предимство е, Бистра, само ако има върху какво да го плащаш :) Теди Москов работи за 350 лева и няма особена полза от този данък. Плоският данък е несправедлив по отношение на ниските доходи и облагодетелства високите. Затова при вас е прогресивен - за да е справедливо за бедните :) E, и за да смъкват повече пари от данъци, де - както се казва "две в едно" :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

Daisy2 написа:Предимство е, Бистра, само ако има върху какво да го плащаш :) Теди Москов работи за 350 лева и няма особена полза от този данък. Плоският данък е несправедлив по отношение на ниските доходи и облагодетелства високите. Затова при вас е прогресивен - за да е справедливо за бедните :) E, и за да смъкват повече пари от данъци, де - както се казва "две в едно" :D
Да това е така на книга.
Че то има ли богати в България? Неправилно се изразих, вероятно има.Толкова мол, толкова прогрес! :lol: Ще се перефразирам. Как може да си богат в бедно общество? :^)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Daisy2 »

Bistra написа:
Daisy2 написа:Предимство е, Бистра, само ако има върху какво да го плащаш :) Теди Москов работи за 350 лева и няма особена полза от този данък. Плоският данък е несправедлив по отношение на ниските доходи и облагодетелства високите. Затова при вас е прогресивен - за да е справедливо за бедните :) E, и за да смъкват повече пари от данъци, де - както се казва "две в едно" :D
Да това е така на книга.
Че то има ли богати в България? Неправилно се изразих, вероятно има.Толкова мол, толкова прогрес! :lol: Ще се перефразирам. Как може да си богат в бедно общество? :^)
Кое е така на книга?
Не знам. Ако дефинираш количествено термина "богат", може да потърся статистика по въпроса и да ти отговоря :)
И това не знам - последното е въпрос от психологията, която не е моя специалност :)

Коментарът ми беше конкретно защо на Теди Москов не му дреме за плоския данък. Понеже ми се стори, че това питаш "Защо за Теди Москов плоският данък не е предимство?" - на това отговарям: защото не изкарва достатъчно, за да е.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Pointzero »

Вече мисля да потърся чуждо гражданство, и то в страна с по-големи данъци, която ще ме стимулира да работя повече и да печеля повече
Тъп популист.
бас държа, че ако отиде във Франция (че и в Канада) и ако е кадърен достатъчно да си намери добра работа, като види , че 35-40% от парите му отиват за социалкаджии - друга песен ще запее. :devil:

Дупе знае 2 и 200! (стара народна мъдрост)
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Публикувай отговор