София изпревари Дубай като добър град за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от joro »

Браво на бат' Боико и Гербовете, вижте какви чудеса напраиха, евала
http://www.economy.bg/bulgaria/view/481 ... a-zhiveene"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от valioiko »

Да се смеем ли, сега, да плачем ли? :rofl:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от myhata II »

Аз много се радвам ! :y: :clap:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от Bistra »

А ние със съпруга ми се питахме току-що: Кой ли поръчва такива нагласени анкети?
Като че ли хората връщащи се (дори и за малко) нямат очи да видят,че там не става за живеене? Всичко се руши, нищо не е пипнато откак напуснахме преди 8 години...Има вече и няколко разкъсани от улични помияри...Другото няма смисъл да го коментирам въобще!
За плач си е, хич не е за смях! Аз като се върна там и се депресирам. :(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от optics »

А Дубай добър ли е за живеене, въобще ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от budtel »

Bistra написа:А ние със съпруга ми се питахме току-що: Кой ли поръчва такива нагласени анкети?
Като че ли хората връщащи се (дори и за малко) нямат очи да видят,че там не става за живеене? Всичко се руши, нищо не е пипнато откак напуснахме преди 8 години...Има вече и няколко разкъсани от улични помияри...Другото няма смисъл да го коментирам въобще!
За плач си е, хич не е за смях! Аз като се върна там и се депресирам. :(
Чудно ми е колко дълъг ти стана носа вече.
Центъра на София от няколко години е изключително чист и подреден. София е една от перлите на Европа. Как може въобще Дубай да се сравнаява със София или с който и да е град в България. Българските градове имат атмосфера, култура, минало, бъдеще, а Дубай има само бетон, стъкло и долари.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от Bistra »

Центъра на София??? Кое имаш предвид? За мен около "Пиротска" също е център. Да ти публикувам ли снимчици показващи състоянието на тротоара и цветарниците? А сградите? Искаш ли да видиш на снимка великото недоразумение - паметник на Старчев пред НДК ( да не казвам наименованието му, че е много цинично), който е даже и опасен, понеже ръси плочки наляво-надясно над главите на минувачите....Айде, сега си се съсредоточи върху здравната система (тя ти е силата :lol: ) и не взимай отношение по теми, от които нищо не разбираш!
A нещо друго, което за мен е на първо място...Парадокс, ама за да отида на работа с кола от "Симеоновско шосе" до офиса ми , който беше на гърба на Японския хотел (~ дистанция 7-8 км) ми беше нужно повече време, отколкото сега пътувам сутрин от Ste-Catherine до St-Lambert, където работя в момента (~дистанция 25 км)...Баси и хубавия живот!...Викаш инфраструктурата е по-добра от тая на Дубай?...Почвам сериозно да се съмнявам в българската здравна система, която те лекува. :x
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от budtel »

Bistra написа:Центъра на София??? Кое имаш предвид? За мен около "Пиротска" също е център. Да ти публикувам ли снимчици показващи състоянието на тротоара и цветарниците? А сградите? Искаш ли да видиш на снимка великото недоразумение - паметник на Старчев пред НДК ( да не казвам наименованието му, че е много цинично), който е даже и опасен, понеже ръси плочки наляво-надясно над главите на минувачите....Айде, сега си се съсредоточи върху здравната система (тя ти е силата :lol: ) и не взимай отношение по теми, от които нищо не разбираш!
A нещо друго, което за мен е на първо място...Парадокс, ама за да отида на работа с кола от "Симеоновско шосе" до офиса ми , който беше на гърба на Японския хотел (~ дистанция 7-8 км) ми беше нужно повече време, отколкото сега пътувам сутрин от Ste-Catherine до St-Lambert, където работя в момента (~дистанция 25 км)...Баси и хубавия живот!...Викаш инфраструктурата е по-добра от тая на Дубай?...Почвам сериозно да се съмнявам в българската здравна система, която те лекува. :x
Кусури винаги могат да се намерят. Отиди в прехваления Ню Йорк и влезни в метрото - гарантирам ти не депресия, а неврастения.
В София може да се видят уникални исторически паметници. Архитектурата е самобитна и интересна. Има различни архитектурни стилове съчетани по уникален начин. София е град музей, с богато минало и култура, неповторима архитектура и история.
А каво е Дубай? Какво можеш да видиш там, каква история и атмосфера има там?
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от grozdan »

budtel, изхвърляш се! София има много път да извърви докато стигне средно-европейско ниво. Хубавото е, че нещата вървят в правилна посока - метрото се разширява, работи се по инфраструктурата. Но чак пък град-музей. Не мога да изброя повече от 5 забележителности, струващи си показване пред наситеното с култура око на европееца.
И кое имаш предвид като казваш, че центъра е чист и подреден? Градинката пред НДК - да, ок. Обаче района от метро Сердика до Централна Гара е доста занемарен. Графа и той.
И най-отвратителното нещо - бездомните кучета. Това никъде не съм го виждал.

В Дубай не съм бил, не мога да сравнявам.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от Bistra »

grozdan написа:В Дубай не съм бил, не мога да сравнявам.
Изображение
Изображение
Изображение
Най-високата сграда в света - в строеж
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Какво ли толкова има в Дубай?... Почти като в Софето нали? :lol:
BTW на мен ми е дълъг носа, щото лъжа...Да, ама чичко Google не лъже. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от optics »

Снимките от Дубай сме ги виждали. Въпроса беше как е за живеене ;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от grozdan »

ОК, имат пари, съгласен съм! Някъде да съм спорил?

Отделно, такива снимки от Гугъл и баба знае. На снимката не може да се представят климатичните условия и миризмите. Повечето снимки на градове от нета са все отдалечени, рядкост са тези, които снимат реалният живот. Това се отнася за всички градове, не само за София и Дубай. Трето - ако се разтърся в нета сигурно ще намеря и грозни гледки, но не е в това въпроса. И Хавана изглеждаше добре на снимка, но миризмата беше :(
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от valioiko »

optics написа:А Дубай добър ли е за живеене, въобще ?
Именно! Въпросът ти е всъщност отговор...

Все едно: Стара Загора за 10-та поредна година е пред Русе в класацията за качество на живот :rofl:

Да се смеем! :rofl:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от valioiko »

В Дубай пари имаше, вече не. Изсраха една висока кула, ма к'ва файда като стои празна :rofl:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от miteto »

budtel написа:Кусури винаги могат да се намерят. Отиди в прехваления Ню Йорк и влезни в метрото - гарантирам ти не депресия, а неврастения.
Хайде първо ти отиди и го виж на живо, не само на Youtube клипчета и тогава гарантирай депресия и неврастения :D Много си се надъхал от четене на руска литература и гледане на клипчета ;)
Исторически паметници и самобитна архитектура, дрън-дрън, ми то в Египет има много по-древни и внушителни паметници и самобитна архитектура, ама това не значи че е много добро място за живеене !
Публикувай отговор