Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от kamy »

milly написа:pepiliverpool, не зная как биха се представили резултати от изпити в срок от 90 дни, при положение, че не всеки месец има изпитна сесия (специално за най-масовия TCFQ говоря), от друга страна резултатите пристигат след около 30-45 дни :?:
TCFQ има всеки месец струва 100лв, мисля да се явя края на 09.2012, ако резултатите ми изпратят както казваш след 45 дни значи средата на 11.2012 прави точно толкова 90 дни, но в допълнителен имейл ми пратиха, че резултатите от езиковия тест се приемат в срок от 120 дни! Значи ако се налага ще го изпратя отделно, но 4 месеца е достатъчен срок, стига да се запишете за следващата възможна сесия.
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от avril78 »

kamy написа: TCFQ има всеки месец струва 100лв, мисля да се явя края на 09.2012, ако резултатите ми изпратят както казваш след 45 дни значи средата на 11.2012 прави точно толкова 90 дни, но в допълнителен имейл ми пратиха, че резултатите от езиковия тест се приемат в срок от 120 дни! Значи ако се налага ще го изпратя отделно, но 4 месеца е достатъчен срок, стига да се запишете за следващата възможна сесия.
Само за информация от 28 и 29 юни още не са излезли резултатите. Минаха вече повече от 45 дни.
Но казват, че може да изпратиш първоначално кода, който ти се дава на изпита, ако не са готови резултатите. Имиграционните служебно ти виждат резултата, а после и ти го изпращаш в оригинал.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Tish »

Замо за информация, във Варна резултатите пристигнаха точно след 1 месец. На 29, 30 май се явихме а на 29 юни взехме сертификатите от изпит
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Zacks »

karelia79 написа:5kov, по принцип си прав само дето аз лично си мисля, че Мартин го броят за търсена професия. Логиката ми е, че единствено той и Маргарет са поканени след април 2011 година. Доколкото съм наясно Мартин е със средно специално и приятелят/мъжът на Маргарет.
Zacks, по принцип по-нападателния тон не се възприема добре във форума. ;)
Извинявам се отново, ако тонът ми се е възприел като нападателен, но мисля, че сме тук за да обсъждаме конкретика, а не прнципни възможности.
Точно затова поставих и въпросите. Също като теб, съм убеден, че хората като Мартин, Маргарет и други от предишната сесия, са си допълнили документите по възможно най-добрия начин, а и съвпадат с търсенето на имиграционните служби и това са основните причини да бъдат поканени /дано и сертификати да получат/, а не датите им на подаване, затова попитах Мишо76 на какво се базират очакванията му предвид активността му.

П.С - Аз не съм толкова активен, защото просто няма какво да очаквам - аз съм си редови кандидат имигрант :)
Bau
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от milly »

kamy написа:
milly написа:pepiliverpool, не зная как биха се представили резултати от изпити в срок от 90 дни, при положение, че не всеки месец има изпитна сесия (специално за най-масовия TCFQ говоря), от друга страна резултатите пристигат след около 30-45 дни :?:
TCFQ има всеки месец струва 100лв, мисля да се явя края на 09.2012, ако резултатите ми изпратят както казваш след 45 дни значи средата на 11.2012 прави точно толкова 90 дни, но в допълнителен имейл ми пратиха, че резултатите от езиковия тест се приемат в срок от 120 дни! Значи ако се налага ще го изпратя отделно, но 4 месеца е достатъчен срок, стига да се запишете за следващата възможна сесия.
ками, писах тук
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Zacks »

karelia79 написа:5kov, по принцип си прав само дето аз лично си мисля, че Мартин го броят за търсена професия. Логиката ми е, че единствено той и Маргарет са поканени след април 2011 година. Доколкото съм наясно Мартин е със средно специално и приятелят/мъжът на Маргарет.
Zacks, по принцип по-нападателния тон не се възприема добре във форума. ;)
В допълнение, може би за да не се чудим и маем толкова много, просто можеше да помолим Мартин и Маргарет, да ни просветлят на каква база са получили поканите /ако искат разбира се/ - роднини,професия, сертификати или съвкупност от тези - не отхвърлям и късмета разбира се 8) , но не мисля, че в тази процедура чак толкова няма ред, че да се надяваме на късмет.
Bau
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

Съгласна съм, че късметът е последното нещо, което играе роля...
anapetrova
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 6:28 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от anapetrova »

Здравейте отново, моля за помощ.
Аз изпратих потвърждение за интервю като сканиран документ на мейл big.vienne@micc.gouv.qc.ca.
Получих автоматичен отговор че бюрото във Виена се закрива и че ще ми отговорят в по-дълъг срок.
Вие как изпратихте потвърждението и да очаквам ли някакво друго потвърждение, че са го получили?
Документи до Виена: 06.04.2011
Акюзе: 22.11.2011
Интервю: 24.10.2012
Документи до Сидни: 29.11.2012
Покана за медицински: 18.03.2013
Покана за визи: 15.10.2013
Визи: 06.11.2013
Полет: 15.01.2013
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Zacks »

anapetrova написа:Здравейте отново, моля за помощ.
Аз изпратих потвърждение за интервю като сканиран документ на мейл big.vienne@micc.gouv.qc.ca.
Получих автоматичен отговор че бюрото във Виена се закрива и че ще ми отговорят в по-дълъг срок.
Вие как изпратихте потвърждението и да очаквам ли някакво друго потвърждение, че са го получили?
Здравейте, съдейки от последните постове, е редно да се получи и конкретен отговор лично до Вас, че са получили потвърждението Ви. Явно е, че отнема около 2 дни.
Съветвам Ви, да изпратите ново потвърждение ако нямате отговор до Събота например, тъй като те могат да ви отговорят в Петък, но часовата разлика е голяма, а нервите опънати до крайност ;)

Поздрави
Bau
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от martatabs »

anapetrova написа:Здравейте отново, моля за помощ.
Аз изпратих потвърждение за интервю като сканиран документ на мейл big.vienne@micc.gouv.qc.ca.
Получих автоматичен отговор че бюрото във Виена се закрива и че ще ми отговорят в по-дълъг срок.
Вие как изпратихте потвърждението и да очаквам ли някакво друго потвърждение, че са го получили?
Спокойно, и аз първоначално получих такъв отговор, а на следващият ден получих и потвърждението.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от martatabs »

Защо смятате че с Маргарет сме привилегировани?
Подал съм същите документи като вас, които, без преводите съм попълнил сам. Направих CV според техните изисквания, промених го поне 10 пъти, до като ми хареса. Към CV прибавих и мотивационно писмо, което също промених няколко пъти и смятам че стана много-добро (CV-то и писмото няма как да ги покажа ;) ). В процеса на писане на CV съм се старал максимално да улесня имиграционните, като се доближавам максимално към техния стандарт. Разрових се из нета и намерих точните наименования на всички машини, на които работя, освен това направих документ в jpg формат, в който нагледно съм предоставил машините, както и че работя с Microsoft Office, което не знам дали е плюс.
Изображение
Когато се е налагало да ползвам допълнителен лист за някой от документите, съм се старал да се доближа максимално до оригинала:
Изображение
Посочил съм нива на френски 6/7, на английски 2/2.
При мен нещата следват реда си и затова не се притеснявам, не се притеснявайте и Вие....всичко по реда си ;)
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

Марто, ами menuiserie е в листата на търсените професии. За това мисля, че кандидатурата ти се придвижва една идея по-бързо. Иначе евала за усилията да ги улесниш. Това наистина ти е било в плюс. :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от balbi »

karelia79 написа:Марто, ами menuiserie е в листата на търсените професии. За това мисля, че кандидатурата ти се придвижва една идея по-бързо. Иначе евала за усилията да ги улесниш. Това наистина ти е било в плюс. :y:
Хора не разбрахте ли, че такова нещо като "търсени професии" няма! Има го само на лист и е свързано с процедурата. Нищо повече. Точки едно друго, но до там. Марто е на интервю, защото тоз, който му движи досието е работил по-бързо и по съвестно отколкото този, който предвижва досиетата на неизвиканите. Всички, които сте по старата процедура ще минете, но не защото професиите ви са търсени или не, а просто, защото документите ви са задвижени. Бавят се, защото и канадците са хора, и сред канадците има трудолюбиви и мързеливи. Това е! Факт!
Спокойно - както е казал Марто - всяко нещо по реда си, или всеки по реда си...
Колкото повече се шашкате толкова повече си вредите. Учете си и нещата ще си дойдат по местата!
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

Zacks Отговарям чак сега,защото имах доста напрегнат ден.Определено мислих доста дали въобще да отговарям поради факта,че мразя лични нападки на ниво форум,но явно човек цял живот се учи да бъде толерантен ,прощавам ти тона.
Понеже на няколко пъти четейки пък аз постовете ти хващам,че започваш с въпрос да ти кажат конкретни хора дали имат роднини в Квебек и въобще въпроси свързани с образование,изпити,документи......не мисля,че е уместно! Едва ли всеки ще сподели лична,конфиденциална информация,не мислиш ли?Отделно да се появи някой от нищото,защото дори нямаш в подписа дата на изпратени/получени документи,акюзе и т.н.и започваш с нападки,ровене на инфо и т.н. едва ли някой би споделил открито.А и да ти кажа честно като чета колко често питаш за роднини в Квебек,ти да не събираш случайно инфо кой има роднини там,неясно с каква цел?
Понеже обвиняваш,че едва ли познаваме процедурата може би щеше да си си направиш труда да прочетеш,че перото роднина в Квебек от доста време не носи точки и не дава предимство!
Както писах и преди тук в изчакващите дори акюзе има двойка с придобита диплома в Квебек.Още нямат дори акюзе.Изводите направи сам!
Напрежението е доста голямо,важното е да не се поддаваме на паника!Просто както Марто спомена,нещата следват своят естетствен ход:1Документи.2.Акюзе.3.E-mail потвърждение за листата на чакащи интервю.
Посочи ми само къде в предишният пост споменавам,че в e-mail-a пише ,че сме одобрени за явяване на сесия октомври 2012?Къде го прочете?
За да не стават грешки пиша пак:Снощи в 03.30 БГ време сме получили потвърждаващ e-mail,че сме в листа с чакащи интервю,като ще получим друг/незнайно кога /мейл,че ще ни кажат дата ,час и място.Също пише ,че ако се налага изпращане на допълнителни документи ще ни информират.Това е!
Логика не търся!Просто приключват с досие и получаваш e-mail.Това е!
Признавам си,че февруари месец в очакване на акюзе ни се бяха опънали нервите!Доста словесни атаки имаше тук с една дама.Но искам с днешна дата лично да и благодаря:Emili_vn благодаря ти,че ни научи на търпение!Беше така добра да ме ошамариш така да се каже тук ;) и и благодаря!Именно това ме научи на много неща за хода на процедурата и най-вече на търпение!Благодаря и на jassmin_veni,Karelia79,Martatabs,Kamy,balbi,NightMartini и на всички,чиито никове няма как да помня,които споделят инфо за хода на кандидатурите си, за това което са,за подкрепата и позитивизма!Хора ,без вас форума няма да е същият!Ако не сме единни и не се подкрепяме и работим в екип и задържаме инфо няма да се справим и за интервюто.
Всеки ще дочака своят звезден шанс!Важното е пак казвам на сесиите да сме 100% успешни.
Не разпилявайте енергията си хора в излишни спорове и дразги,ще ви е нужна!
Последно промяна от Misho76 на Сря Авг 15, 2012 3:23 pm, променено общо 1 път.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от balbi »

:beers: :beers: :rock: :y: :handshake:
Публикувай отговор