С молба за съвет в тази ситуация

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
branimira
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 08, 2012 8:49 am

С молба за съвет в тази ситуация

Мнение от branimira »

Здравейте на всички! Казвам се Бранимира и имам нужда от насока и съвети от всички Вас, които живеете в Торонто. Съпруга ми живее и работи в Торонто от 2 год. Той има перманент резидент. През тези 2 години аз идвах 2 пъти в Торонто,имам мултипъл виза,като втория път преди 3 месеца сключихме брак в общината в Торонто. Вече всички документи са готови и изпратени от няколко дни към Мисисага и от там по реда си към посолството в Букурещ,но това към този момент отнема почти 11 месеца. Съпруга ми работи в магазин за храни и му плащат 11 долара на час. Трудно се живее с тези пари и двама души. Докато си чакам документите,как според Вас бих могла и аз да изкарвам по някои допълнителен лев? Наясно съм,че нямам право да работя,но знам че и много други са като мен. Ако можете да ми дадете идеи и съвет от опитни като всички Вас хора там,къде и как бих могла да допринеса за общия бюджет? Благодаря Ви предварително.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: С молба за съвет в тази ситуация

Мнение от IRA »

Ами чистене на къщи или гледане на деца на черно. Поразпитай познатите ти, някой може и да търси.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: С молба за съвет в тази ситуация

Мнение от Godis »

Като първа стъпка, накарай съпруга ти да си смени работата. 100% ще намери работа за над 11 на час.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: С молба за съвет в тази ситуация

Мнение от umeiko »

Най удобният начин е да се договориш със български семейства за да им водиш децата до градината/училището и обратно (сутрин и вечер). Аз като се сетя колко мъки брахме с този малък проблем, че ако имаше некой който да ни помогне, веднага бихме му платили една добра сума. Ако успееш да си намериш 2-3 такива семейства, спокойно можеш да си докарваш $1000 на месец. Безотчени, без нужда да им плащаш данъците.
branimira
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 08, 2012 8:49 am

Re: С молба за съвет в тази ситуация

Мнение от branimira »

Благодаря за идеите! Отворена съм за още такива ако се сетите допълнително. Имаме трима познати българи,за съжаление с голями деца вече! Други не познаваме. Ще потърся и около нас(живеем на Шърбърн,до метрото).Ще отида и до Данфорт и Пайп,знам че има българи там. Простете за въпроса(на вас може да ви се стори глупав), но освен чрез познати,от врата на врата ли да търся работа,прието ли е така? Макар да нямам резиденс,подходящо ли е да имам в себе си автобиография и да я оставям. С две думи,как точно се търси работа така? За първи път ще ми е и незнам кое може и кое не и как се прави. Ако намерите време и желание да ми дадете ноу хау,ще съм благодарна!
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: С молба за съвет в тази ситуация

Мнение от grozdan »

Разхождане на кучета също е опция.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: С молба за съвет в тази ситуация

Мнение от becks »

grozdan написа:Разхождане на кучета също е опция.
1)Правиш си брошури и красиво изглеждаща уеб страница за dog walker. Разнасяш брошурките в съседния квартал Роздейл на север от там където живееш и почваш да разхождаш кучета, както казва Гроздан, за $10 на час на куче. Много по лесно е от разхождане на деца.

2)Ако разбираш от компютри поне минимално, разлепяш обяви по съседните блокове за поддръжка на софтуер

3)Намираш си някаква работа за доставка по домовете на нещо, ако мъжът ти има кола.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: С молба за съвет в тази ситуация

Мнение от IRA »

Пускаш обява във форума и в kijiji
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор