Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
DVG
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 1:05 pm
Местоположение: Монреал

Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от DVG »

Ние сме семейство с две деца на 7 и 1 години. Обмисляме преместване от Квебек в Алберта (Калгари или Едмънтън).
Интересува ни как стои въпросът с децата, които трябва да ходят на училище/детска градина. Бяхме чули, че децата не са заети по цял ден и няма занималня(след училище), т.е. някой май трябва да ходи да ги прибира по-рано и е трудно да се работи фултайм, поне единият родител. Споделете, ако обичате вашите впечатления и мнения. Много е важно за нас, защото в Квебек този въпрос е решен много добре - децата могат да останат до 18:30 в градината/училището и не сме имали проблем да работим и двамата.
Връщат ли ви част от парите дадени за градина/училище, както е в Квебек или не?
А доволни ли сте от самите училища, имат ли нормални условия децата (стаи за хранене, салони за спорт, компютърни зали, т.н.), харесва ли им на тях?
Всяко мнение ще помогне.
Благодарим много на всички отзовали се.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от ablood »

А, браво бе! Завърши ли вече Конкордия? Много си бърз.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от roumensp »

DVG написа:Връщат ли ви част от парите дадени за градина/училище, както е в Квебек или не?
Във всяка една провинция връщат, защото това е във федералния tax return (Line 214 - Child care expenses). Лимитът е $7000 (възраст до 6 години) или $4000 на година.

http://www.cra-arc.gc.ca/tx/ndvdls/tpcs ... u-eng.html"
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от OILERS »

Тука, първо си оправяш градината или афтрър скула и тогава почваш да мислиш за работа,ако закъснееш 15 минути след 18:00 ,плащаш 45 долара,след втория път си аут.И да знаеш в един и същи квартал има две училища едно до друго, ама скул баса не ходи до двете училища !!!
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от Optimist Creed »

Пълно е с Dаy homes - градини в семейна среда от 7 ам до 6 pm. Някои предлагат и "before and after school".
Успех .Спасете семейството от табарнаците. :y:
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от OILERS »

Optimist Creed написа:Пълно е с Dаy homes - градини в семейна среда от 7 ам до 6 pm. Някои предлагат и "before and after school".
Успех .Спасете семейството от табарнаците. :y:
Да,има ги само че таксата е 700 мисля и на горе.А това "before and after school", се плаща.И за Dаy homes никой не ти връща парите.99% от домовете са собственост на филипинки.Не мисля ,че за едно дете на годинка това е добра среда,освен ако не сте привърженици на екзотичната кухня или пък на екзотичния английски.
Голямото дете,ще трябва да ходи на училище,което автоматично означава,че трябва да ползва "after school".Ако ви са ниски доходите таксата е около 100$,обаче ако не са достатъчно ниски ,тогава е 485$ или пълната такса.
Като се има предвид,че наемите на 2 бедрум в нормалните квартали е м/у 1100 и 1300$ и две такси за децата около 1000 и нещо,то на месец по груби сметки ще ви са нужни 2500-2800$ само да покривате разходи(изключвам бензин,застраховки на коли,храна и развлечения).

успех
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от ablood »

OILERS написа:Като се има предвид,че наемите на 2 бедрум в нормалните квартали е м/у 1100 и 1300$ и две такси за децата около 1000 и нещо,то на месец по груби сметки ще ви са нужни 2500-2800$ само да покривате разходи(изключвам бензин,застраховки на коли,храна и развлечения).
Няма значение. Важното е да се "махнат от табарнаците" :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от Optimist Creed »

OILERS написа:
Optimist Creed написа:Пълно е с Dаy homes - градини в семейна среда от 7 ам до 6 pm. Някои предлагат и "before and after school".
Успех .Спасете семейството от табарнаците. :y:
Да,има ги само че таксата е 700 мисля и на горе.А това "before and after school", се плаща.И за Dаy homes никой не ти връща парите.99% от домовете са собственост на филипинки.Не мисля ,че за едно дете на годинка това е добра среда,освен ако не сте привърженици на екзотичната кухня или пък на екзотичния английски.
Голямото дете,ще трябва да ходи на училище,което автоматично означава,че трябва да ползва "after school".Ако ви са ниски доходите таксата е около 100$,обаче ако не са достатъчно ниски ,тогава е 485$ или пълната такса.
Като се има предвид,че наемите на 2 бедрум в нормалните квартали е м/у 1100 и 1300$ и две такси за децата около 1000 и нещо,то на месец по груби сметки ще ви са нужни 2500-2800$ само да покривате разходи(изключвам бензин,застраховки на коли,храна и развлечения).

успех
Това май ще да е плащане в cash? А онова за 99 % филипинки ,за кой град става въпрос?Колко day home-а обиколихте?
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от OILERS »

За Едмънтън става въпрос.Може и малко да съм пресилил процентите, но на запад и юго-запад, те държат бизнеса.
Слава богу вече не се занимавам с Dаy homes,но имаме приятели ,които сега го правят това упражнение.
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от Optimist Creed »

ablood написа:
OILERS написа:Като се има предвид,че наемите на 2 бедрум в нормалните квартали е м/у 1100 и 1300$ и две такси за децата около 1000 и нещо,то на месец по груби сметки ще ви са нужни 2500-2800$ само да покривате разходи(изключвам бензин,застраховки на коли,храна и развлечения).
Няма значение. Важното е да се "махнат от табарнаците" :lol:
Тези цифри са верни. Но въпреки това, при същите ни професии от Монреал ,тук в Калгари кеша ,който ни остава е поне два пъти в повече ! :lol: :lol: :lol: .


Така ,че не слушайте аааааблъд. Аз го разбирам. Познавам доста хора като него,на които им се иска ,но не са сигурни и не им стиска да опитат тук. Успех. Може да не е лесно в началото, но важното е да си на "прав път". :rock: .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от ablood »

Optimist Creed написа:
ablood написа:
OILERS написа:Като се има предвид,че наемите на 2 бедрум в нормалните квартали е м/у 1100 и 1300$ и две такси за децата около 1000 и нещо,то на месец по груби сметки ще ви са нужни 2500-2800$ само да покривате разходи(изключвам бензин,застраховки на коли,храна и развлечения).
Няма значение. Важното е да се "махнат от табарнаците" :lol:
Тези цифри са верни. Но въпреки това, при същите ни професии от Монреал ,тук в Калгари кеша ,който ни остава е поне два пъти в повече !
Роди си 2 деца, пък тогава давай съвети на такива семейства! Едно е семейство от 2-ма, където и двамата работят, друго е семейство от 4, където единият работи.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
DVG
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 1:05 pm
Местоположение: Монреал

Re: Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от DVG »

Благодарим на всички писали досега. Получава се някаква идея за ситуацията, но разбира се, докато не се сблъска човек сам с нещата не може да разбере напълно всичко. Не спорете "на провинции", няма смисъл. Ясно е, че има предимства и недостатъци навсякъде, зависи просто кой как ще се уреди и на кой какво му харесва. За да мислим за преместване явно има неща, които не ни допадат съвсем в Квебек, но едно такова местене крие много рискове и само който го е правил знае какво е. Живи и здрави и много късмет на всички.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Училища и детски градини в Калгари/Едмънтън

Мнение от OILERS »

DVG написа: Получава се някаква идея за ситуацията, но разбира се, докато не се сблъска човек сам с нещата не може да разбере напълно всичко.
Системата опит-грешка според мен е валидна само като се запознаваш с компютъра.В живота е нещо различно.При вас един път вече се е случило,а си имате и две дечица,така че,мислете си!Да не стане от една торба с ....., пак избрахме .....!

Живи и здрави!!!
Публикувай отговор