България узрява за война с негативизма

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:Значи космонавт, летял с руска ракета в космоса е шубеляк, а мухите долу на земята са безстрашни смелчаци. Ти изби рибата в Тихия океан бе. :D :rofl:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1496438"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от roumensp »

myhata II написа:... номера блъдка е да инвестираш в злато а не в имущество,в момента не е рентабилно да се инвестира в бараки майно ,с тези клатещи се пазарие все едно че си седнал върху буре с барут ;)
Абе ти не можеш ли да зацепиш, че повечето хора си купуват жилище, за да живеят в него така както им харесва, а не да инвестират ? За теб знаем, че си предпочиташ в мърлявия rental.
Ти като си купуваш маратонки или телевизор, заради инвестицията ли го правиш ? :rofl:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
myhata II написа:... номера блъдка е да инвестираш в злато а не в имущество,в момента не е рентабилно да се инвестира в бараки майно ,с тези клатещи се пазарие все едно че си седнал върху буре с барут ;)
Абе ти не можеш ли да зацепиш, че повечето хора си купуват жилище, за да живеят в него така както им харесва, а не да инвестират ? За теб знаем, че си предпочиташ в мърлявия rental.
Ти като си купуваш маратонки или телевизор, заради инвестицията ли го правиш ? :rofl:
ablood написа:Будителя сякаш си мисли, че ипотеките са задължителни, а наемът е без пари.
Ако ще да имаш ипотека за 50 години, утре можеш да решиш, че ти е писнало, продаваш, взимаш, каквото си натрупал и се връщаш при мама.
Румпи я пак към мен ли беше въпроса или към колегата отгоре

Повечето хора си "просят" кредит от банката защото нямат "Х" пари за да си "купят " жилище ,но не си правят сметката че 30 или 50 години са много време и че утре може да са на улицата по незнам колко си причини
В днешно време е грешка да се проси от банките,защото никой не ти гарантира за цената утре
Повечето слепци се накисват с години и в един слънчев ден разбират че са заложили на губещия кон
Най добрия вариант е да се спестява примерно 10 години и да се плати кеш поне половината от сумата !
Разликите са огромни и избора е по богат ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от Люта чушка ® »

И к'во станА с таз' прословута "война с негативизма"? Изпари се още на стр. 2 и пак се захвана песента с недвижимостите :^)
Edit:
http://www.dw.de/dw/article/0,,16064879,00.html"
Инициатива на електронното издание на Дойче Веле, наречена "100 хубави думи за България". Аз ли нещо недовиждам, че всяко четвърто мнение ми се струва негативно?
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от valioiko »

Значи.....10 години плащаш ипотеката на някой друг, докато събираш за свое жилище, отколкото още в началото да започнеш да изплащаш собственото си жилище???

Айде да разясниш логиката, ако обичаш... :)
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

Митат Гокай:

"Който се е отделил от България, никога не е бил щастлив, дори да е станал много богат. В сънищата си винаги се е връщал в селото на баба си и е сърбал стар фасул с домашна наденица. Ако някой ви каже, че е много щастлив в чужбина, не му вярвайте."

Е па видиш ли и турчин ядял думуз ;)
В интерес на истината аз негативно мнение не видях ,всеки си обича България,ама тук във форума има едно за чудо и приказ

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 36&t=44164"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от MrGeek »

valioiko написа:Айде да разясниш логиката, ако обичаш... :)
Логика при мухЪтЪ? Това не е ли за темата с вицовете? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

valioiko написа:Значи.....10 години плащаш ипотеката на някой друг, докато събираш за свое жилище, отколкото още в началото да започнеш да изплащаш собственото си жилище???

Айде да разясниш логиката, ако обичаш... :)
Знаеш ли колко струва 2 стаен под наем в Торонто всичко включено и колко струва Моргидж с 10% Даун за 30 години + ток,вода,и такса ,за къща която е оценена от банките за 600 000 долара в средна ерия ?

Какви ипотеки и глупости плащаш не мога да разбера ?!?

Все се чудя ,как може да те направят модератор като не си и стъпвал в Канада,сега трябва часове да ти обяснявам как стоят нещата,не ми се влиза в подробности нека някой друг да ти го обясни ,ако се намери такъв с удоволствие на дълго и нашироко ще те светна ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
valioiko написа:Айде да разясниш логиката, ако обичаш... :)
Логика при мухЪтЪ? Това не е ли за темата с вицовете? :D
Я Йода се обади, ***** :clap: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от valioiko »

Ето, аз те питам като човек, а ти виж как ми отговаряш.

Избягвай да поставяш под въпрос решенията на собствениците на форума, щото да не стане така, че едиственото ти място за изява да стане недостъпно за теб :D
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от roumensp »

myhata II написа:Митат Гокай:

"Който се е отделил от България, никога не е бил щастлив, дори да е станал много богат. В сънищата си винаги се е връщал в селото на баба си и е сърбал стар фасул с домашна наденица. Ако някой ви каже, че е много щастлив в чужбина, не му вярвайте."
Ти и в България да си, пак ще си имаш същите сънища ... това са скъпи спомени от време, което никога няма да се върне, независимо къде си.
Но от друга страна, по-добре е да сънуваш на пълен, отколкото на празен стомах. ;)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

Слушам !
:D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от optics »

Спомените от селото на баба ми са също толкова "приятни" колкото спомените от казармата. В някои отношения дори по-зле.
При повечето хора надали е така, но при мен е.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от roumensp »

myhata II написа:Знаеш ли колко струва 2 стаен под наем в Торонто всичко включено и колко струва Моргидж с 10% Даун за 30 години + ток,вода,и такса ,за къща която е оценена от банките за 600 000 долара в средна ерия ?
А как ти харесва идеята като се пенсионираш, цялата ти пенсия да отива за наем? Вярно е, че можеш да натрупаш доста през тия 30 години, докато плащаш наем, но дори и да приемем, че ще имаш достатъчно пари, пропускаш факта при какви условия си живял тия 30 години в единия и в другия случай.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

optics написа:Спомените от селото на баба ми са също толкова "приятни" колкото спомените от казармата. В някои отношения дори по-зле.
При повечето хора надали е така, но при мен е.
И това ли е от казармата,или от баба ти ? ;)

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 36&t=44164"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор