Заминаване със сдеиствието на адвокатска кантора

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Заминаване със сдеиствието на адвокатска кантора

Мнение от OILERS »

minchev написа:имам средно специално "техник технолок автомобили и кари" тоест колтурният вариянт на автомонт.ор като имам и 4.8 години стаж по специалноста като година и половина съм бил управител на сервиза имам и 1.9 на ТИР.Сега имам свои малак бизнес.на 30г.съм дете на 4г. жена ми е на 26г. счетоводство без опит това е.Добър англиски с френския нещо не се получава въпреки уроците(ако доживея интервюто за квебек дано да се получат нещата)
С този занаят (карите) се правят много хубави пари,ама не виждам как ще се збориш с местните.Те може и на десет интервюта да те закарат(да уредят)ама като нямаш препоръки от канадски работодател и прословутия местен опит си за никъде.И на мен ми се струва ,че тези осем хилки ще направят някой друг щастлив.Според мен професията ти е много хубава и доходна тука,обаче начина по който се опитваш да я практикуваш тука не е най-добрия.Ако питаш мен,ако имате шансове по нормалната процедура ,по-добре прави нея.Пък живот и здраве да я минете успешно,въпрос на година-две и ще береш плодовете от труда си.

П.П Тази адвокатска фирма да не е случайно Българска?
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Заминаване със сдеиствието на адвокатска кантора

Мнение от minchev »

OILERS,определено съм на ясно че процедурата за Квебек е наи добрият вариянт,но погледни вече десет месеца чакам акюзе,това е причината да търсим вариянти.
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Заминаване със сдеиствието на адвокатска кантора

Мнение от optics »

dea написа:Четейки темата, ми изникна следния въпрос: ако човек дойде с работна виза, има ли право да смени работодателя си примерно след 6 месеца? Мисълта ми е, има ли свободен достъп до трудовия пазар в рамките на срока на визата?
Работната виза е само и единствено за този работодател.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Заминаване със сдеиствието на адвокатска кантора

Мнение от dea »

Минчев, щом сте подали за Квебек, няма причина да бързате с този адвокат.
Приеми забавянето за Квебек като възможност да се подготвите по-добре за интервюто. Наблегнете на езиците. Прочетете споделеното от съфорумци как минава интервюто, за какво питат. Разпечатайте оферти за работа и т.н.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Заминаване със сдеиствието на адвокатска кантора

Мнение от minchev »

Dea,много благодаря за милия и правилен савет, :y: ние това и правим(за езиците)всичко съм изчел за Квебек,просто,сигорен съм че на всеки за добро или за лошо му се иска да трагне,колкото може по рано.Това че търся други вариянти,незначи че съм зарязал процедурата,все пак това макар и бавен е наи сигурният начин за имиграция,а и не е никак ефтина,като сметнем и уроците по френски.....
Пък и нещо ме кара да мисля че процедурата специално за нашия поток от кандидати ще се по-забави,искрено се надявам да греша,но и това мисля че скоро ще се разбере
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Заминаване със сдеиствието на адвокатска кантора

Мнение от OILERS »

На мен много ми намирисва тази работа с посредника за работа,ако и пък е българска фирма-направо зарежи тая работа.По мое наблюдения,при нас в Албърта,чак такъв глад за такива като тебе няма.Но и пък е напълно възмижно след не много дълъг период от време и да се закачиш някъде.Ако се провалиш с процедурата с работна виза,после ще ти е много трудно да пробиеш по другата.Ще те гледат под лупа за всичко.
Но това си е ваша работа и вие си знаете най-добре.
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Заминаване със сдеиствието на адвокатска кантора

Мнение от 5kov »

Минчев,два съвета от мен: 1. Не си хвърляй парите на вятъра.Това ще ти донесе само разочарования и финансови загуби. 2. Моля те,оправи си правописа.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Заминаване със сдеиствието на адвокатска кантора

Мнение от minchev »

Благодаря и за двата съвета ще наблегна на втоия :rofl:
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Публикувай отговор