Българските лекари и медицина на световно ниво!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Люта чушка ® »

apple написа:...Ама като я закъсаш да не хванеш самолета към БГ да търсиш лечение...
Тц! Освен ако някой не изяви изрично желание след тамошното превъзходно лечение да бъде положен на родна земя.
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Koko »

apple написа:
klisurov написа:Чакайте, чак сега се сетих: Нали темата е, че БГ лекарите и медицина са на световно ниво.
К'во тогава ги бърка нек"ъв си изпит - от самолета направо на изпита и от следващия ден вече с шестцифрена заплата - нЕма да сЕ излагат я!Даже да вземат да обЕснат как трЕбва да се пра'ят тез неща, на световно ниво.
С това си изказване се обозначи като типичен българин... Облизвай канадски дирници тогава и си плащай при това с години... Въпрос на вкус както се казва... Ама като я закъсаш да не хванеш самолета към БГ да търсиш лечение... И не забравяй, че и тебе някои те преценява що за специалист си в твоята си област като още спираш социала, ама не баш...след колко години митарство беше? :?: ;)
Замисляла ли си се че между това какво буквално пише в дадено мнение и какво всъщност се има предвид може да има съществена разлика? Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата без да осмислиш какво си прочела е твърде силен?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от klisurov »

apple написа: Ама като я закъсаш, да не хванеш самолета към БГ да търсиш лечение ...
Не знам аз дали бих търсил някога лечение в БГ, ама родителите ми не искат да се върнат от САЩ в БГ заради ... здравната система.

apple написа:И не забравяй, че и тебе някоЙ те преценява що за специалист си в твоята си област, като още спираш социала, ама не баш ... след колко години митарство беше? :?: ;)
Никога не съм твърдял, че съм "на световно ниво".
А и не всички сме като теб - от самолета направо в офиса на шефското място.
apple написа:С това си изказване се обозначи като типичен българин ...
Ей, най-сетне някой да ме ОБОЗНАЧИ ... а то до сега все се чудех българин ли съм или арменец ...
apple написа:Облизвай канадски дирници тогава и си плащай, при това с години ...
Би ли ми разяснила, моля, какво точно желаеш да кажеш с това?
1. През живота си не помня да съм се подмазвал някому. Не понасям подмазвачите и се държа на страна от тях.
2. Познавам много хора (и тук, и в БГ), които инвестираха в образование и отдавана са си върнали инвестицията.

И още нещо: Аз отдавна съм се отказал да "споря" с някои люде.
klisurov написа:Видях с очите си не малко.
Преживях на собствен гръб не малко.
Но никога, дори и за миг не съм съжалявал за идването си в Канада.

...

Има някои, списващи тук, които не дават дума да се каже срещу БГ.
Има други, които използват всеки удобен случай, за да плюят срещу БГ.

Има някои, списващи тук, които не дават дума да се каже срещу Канада.
Има други, които използват всеки удобен случай, за да плюят срещу Канада.

Аз се стремя да бъда обективен ... от моята си камбанария.
...
Винаги съм се стремял, да покажа нещата такива, каквито АЗ ги виждам, без да влагам излишни емоции.

ДА, в Канада е трудно.
ДА, в Канада е много трудно.
ДА, в Канада е изключително трудно.

НО, ако знаеш какво те очаква, можеш да се подготвиш (поне психически) за трудностите.
И тогава няма да ти се налага да злобееш и да плюеш по Канада.

...

Та така, apple, трудно е в Канада.
Не всички сме с "летящ старт".
Но когато знаеш, какво искаш,
когато знаеш, към какво се стремиш,
когато имаш идея, как да го пистигнеш,
тогава не е чак толкова трудно.
И още:
Тук има хиляди българи, които са доволни от живота си тук.
Познавам и такива, които се върнаха в БГ - кои за малко, кои завинаги.
Познавам и такива, които са вечно недоволни.


И точно заради тези последните, се страхувам да се ОБОЗНАЧА, когато чуя българска реч.
В едно си права (визирам твое мнение в друга тема): От година на година броя на мрънкащите българи се увеличава.
не знам на какво се дължи.
Но аз тях се опитвам да ги избягвам.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от apple »

Скучен и повтарящ се... |-)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

klisurov написа:......Но аз тях се опитвам да ги избягвам.
Винаги въм казвал: това, че някой е българин не значи автоматично да си контактуваме. Аз в България си избирах приятелите и познатите и те мен са ме избирали. Няма причина да не го правя и тук и в крайна сметка говоря още два езика освен български, за да ми е това основния критерии.....
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Я вижте какви зъболекари има в южната ни съседка

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4978171"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

budtel написа:Я вижте какви зъболекари има в южната ни съседка

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4978171"
Ма то това ич не може да се случи в БГ ше знаиш! :D
Ай да не ти вадя (ама ти си добър с Гуглето, така де c Интернета и ще се оправиш ;) ) коя година в Пирогов бяха изпозаразили сума ти и народ с кръвна плазма.
Никога няма да забравя как сестрата навремето плакнеше лъжичката (онази , която ти натискат езика, когато зеиш и викаш:Аааа :lol: ) с възвратно постъпателно движение без да пипне с ръчичка дори, със студена вода, разбира се. Частен кабинет на Графа. Докторът некво светило на българската медицина от онeя световно признатите. Кабинетът пълен с въодушевени мамчета, всекоя стиснало по един бебишор. Времето ...(Времето е в нас и ние сме във времето ;) ) на най-големите грипове, сиреч ранна пролет... :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
budtel написа:Я вижте какви зъболекари има в южната ни съседка

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4978171"
Ма то това ич не може да се случи в БГ ше знаиш! :D
Ай да не ти вадя (ама ти си добър с Гуглето, така де c Интернета и ще се оправиш ;) ) коя година в Пирогов бяха изпозаразили сума ти и народ с кръвна плазма.
Никога няма да забравя как сестрата навремето плакнеше лъжичката (онази , която ти натискат езика, когато зеиш и викаш:Аааа :lol: ) с възвратно постъпателно движение без да пипне с ръчичка дори, със студена вода, разбира се. Частен кабинет на Графа. Докторът некво светило на българската медицина от онeя световно признатите. Кабинетът пълен с въодушевени мамчета, всекоя стиснало по един бебишор. Времето ...(Времето е в нас и ние сме във времето ;) ) на най-големите грипове, сиреч ранна пролет... :lol:
По това време за което обаждаш е било така по целия свят скъпа !!
ПП
А дали ще си помислиш нещо ,ама хич не ми пука на жилетката ,Клисуров да взима пример ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

myhata II написа:
По това време за което обаждаш е било така по целия свят скъпа !!
ПП
А дали ще си помислиш нещо ,ама хич не ми пука на жилетката ,Клисуров да взима пример ;)
Първо да си изясним нЕколко неща един път завинаги (казвам го бавно, дано да ме разбереш!):
- Не съм ти "скъпа"
-Ако много държиш, обаче да ме наричаш така, изписва се с главна буква и се поставя запетая отпред
- Да по това време така беше навсякъде :D като се има предвид, че годината беше ~ 99- та или 2000-на не помня вече ( Справка Гуглето! ;) )
...
P.S. Клисуров да взима пример от мен, защото бродят наборници (да се разбира подмазвачи, да не изпущя една нецензурна дума :lol: ) за "Форум на затапените"...Какво ще му се случи ако случайно (въпреки, че не ми се вярва) се излъже да списва там, де. :D
A и oще...нещо. Крайно време ти е да почнеш да ми плащаш за реклама. ;) Нал тъй, "Скъпи"? :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от myhata II »

Има една много хубава българска поговорка скъпа !
"Със стари к...и нов бардак не става",та същата и твойта,квото и да правиш,ако щеш пет ника да си смениш, ти пак ще си останеш- Стимкатааа :rock: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

budtel написа:Я вижте какви зъболекари има в южната ни съседка

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4978171"
Това не е само колорадски патент. Лично съм присъствал в Монреал когато една мизерничка ползваше една и съща игла на братя и сестри. Също така и в България, където един "колега" си имаше любима клеща и в ден на спешно дежурство, когато се вадят по 10-15 зъба си я "стерилизираше" потапяйки я в шишенце с йод.
Разликата обаче:
зъболекаря в Колорадо в момента е без лиценз и НЕ МОЖЕ да практикува;
колегата в България има един лъскав офис, от тези любимите на Блъди и си практикува и до ден днешен, че и така ще си е завинаги;
Сам си избери къде искаш да те лекуват по принцип.......
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

myhata II написа:ако щеш пет ника да си смениш, ти пак ще си останеш- Стимкатааа
Да не съм ги сменила по желание, бре...Алоооу?!...Поне никога не съм крила коя съм.
Колкото до другото...Аз съм млада, бре ...доста по-млада от жена ти. ;) :lol:
....Я стига си усуквал, ами кажи ти колко даваш? Като ще ме обиждаш поне да не е даром. :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от valioiko »

Българските лекари и медицина на световно ниво!
Съгласен съм! На световно ниво са, ама нивото е от преди 50 години!

Някой като вземе да се дуе с високопарни слова за БГ лекарите, чувствата, които се събуждат у мене са първо присмех, после отвращение!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

valioiko написа:
Българските лекари и медицина на световно ниво!
Съгласен съм! На световно ниво са, ама нивото е от преди 50 години!

Някой като вземе да се дуе с високопарни слова за БГ лекарите, чувствата, които се събуждат у мене са първо присмех, после отвращение!
Една позната на моя роднина, която живее в Лондон се лекувала в България, защото в Англия нещо е трудно... Става въпрос за кожно заболяване на лицето. Може би това заболяване не е важно за тамошните лекари или не са в състоние да помогнат, като се има предвид колко дълго се чака. За стерилитета няма нужда да говорим. В Монреал познавам две жени дето постоянно имат извънматочни бременности и лекарите не могат нищо да направят.
На мен ми се драйфа вече от канадската здравна система - няма профилактика, тряба да се молиш като циганин за елементарни неща, като изследване на урина, чака се с месеци за животоспасяащи операции. Само в Квебек на година има над 40 000 пациенти, които чакат за операция над безопасния перода за съответното заболяване. Е това ако е хуманизъм здраве му кажи. Това си е чист, скрит геноцид. И основната цел е хората да развият хронични заболявания за да не дочакат пенсия. Целта е да умрат на около 60, 63 години. Хем са поработили, хем няма да взимат пенсия.
Драйфа ми се от това...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от MrGeek »

budtel написа:Целта е да умрат на около 60, 63 години. Хем са поработили, хем няма да взимат пенсия.
Драйфа ми се от това...
Когато фактите говорят, будтела си приказва глупости:
World Life Expectancy

1. Japan - 82.2
2. Singapore - 82.1
3. Australia - 81.7
4. Canada - 81.3

. . .

83. Bulgaria - 73.4
Едит: Да продължим таблицата с любимата на другаря будтел руска мечка:
129. Russia - 66.2
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор