Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от demococcus »

Ще съм ви благодарен ако можете да препоръчате свестен зъболекар. Мислех че пломбите са лесно нещо и всеки зъболекар ги умее, но тук се оказа че не е баш тъй.. едва половината станаха както трябва.

Ако това ви идва наум - не, не съм си правил зъбите при нелегален зъболекар. Съвсем нормален, с нормални цени, поети от застраховката ми. Но резултатът не ме очарова и сега ме е страх да се впускам в проби-грешки по други кабинети.

Благодаря предварително.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от Люта чушка ® »

Погледнете личните си съобщения! Лека вечер и успех с избора :)
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от klisurov »

Зъболекаря, който аз ползвам е добър.
Затова го ползваме цялото семейство от доста време.

Но не знам, на demococcus какви са му проблемите.
За това си трая.

Люта чушка ® му е пратил ЛС.
pumpy е зъболекар, който е живял тъдява.
demococcus знае как да се свърже с него.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от pumpy »

Pumpy е работил няколко години в зъболекарски кабинети в Монреал. За съжаление не мога да препоръчам нито един от тези. Аз лично бих седнал само при един от тези зъболекари да си правя зъбите, но той пациенти без препоръка не приема, а аз не мога да му препочъчам непознат, съжалявам....
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от apple »

Мислех че пломбите са лесно нещо и всеки зъболекар ги умее, но тук се оказа че не е баш тъй.. едва половината станаха както трябва.
Pumpy е работил няколко години в зъболекарски кабинети в Монреал. За съжаление не мога да препоръчам нито един от тези. Аз лично бих седнал само при един от тези зъболекари да си правя зъбите, но той пациенти без препоръка не приема, а аз не мога да му препочъчам непознат, съжалявам....
Това трябва да е някакъв виц!?! Ама нали в Канада само супер специалисти били всичките, а в БГ били някакви изостанали технологично, корумпирани и некъдърни.... В една тема едно, в друга друго... ;) Ако в цял Монреал Пумпи е намерил само едни свестен на когото да се довери, за какво говорим? :?:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от ablood »

Хей, Ябълке, недей пак под вола теле да търсиш!
Пумпи е работил при зъболекари, наели новопристигнал балкански субект за скромна заплата, вместо дългокрака сладурана, както правят напредналите с бизнеса. В клиниката където аз ходя рецепционистките и сестричките са като модели, ама в годината в която нямах застраховка не посмях да стъпя. ;) Там съм вече при втори зъболекар (първия се инесе в друг град) и двамата нямат нищо общо с евтиния мърляч в CDN.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от pumpy »

Какъв сексизъм......това, в този смисъл не се е отнасяло до мен, защото съм работил като хигиенист.През 2007-2009 пазара беше толкова закъсал, че всеки зъболекар без хигиенист беше готов да ме вземе, даже и да бях кривоглед и еднорък.
Относно коментара на плодчето - аз мила съм работил в 4 кабинета в Монреал за същия период от време. Когато приемеш и информацията, че от 18 години само жена ми има привилегията да ми лекува зъбите, то е напълно обяснимо защо само един от тези 4 ми харесва - това са си 25% в моя случай. В България познавам много повече зъболекари :) и там процента би бил много по-близко до НУЛА, не мислиш ли ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от ablood »

pumpy написа:През 2007-2009 пазара беше толкова закъсал, че всеки зъболекар без хигиенист беше готов да ме вземе, даже и да бях кривоглед и еднорък.
Аха, нали? ;)
И кои останаха без хигиенисти? Лъскавите клиники и престижните кабинети, или кварталните загубеняци? Не ми говори за изключения!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от pumpy »

Не знам блъди - никога не съм се ръководил в търсенето на работа от това, колко е лъскаво в клиниката. Още по-малко съм търсил оплаквания за сексуален тормоз на работното си място. Една от секретарките в Радомир казваше, че "там където си вади хляба други неща не вади ;)"
Интересувал съм се от работно време и заплащане. Днес също е така - не се интересувам от лъскави играчки и удобства - пътувам и работя в мобилна клиника далече на север и тя е всичко друго, но не и лъскава. Важното е да имам материалите и оборудването, които съчетани с моите знания и практика да гарантират добър (над средния за процедурата), прогнозируем резултат и генерират прихода, който ми е необходим. След някоя и друга година, когато изплатя студентските си заеми, къщата и си купя кабинет, може и да променя философията си, но за сега тя е такава: работно време-колкото се може по-малко, приход-колкото се може по-голям, резултат-винаги над средния :)

Не знам къде в твоята скала на ценостти квалифицираш следните клиники:

Complex Desjardins - downtown Montreal
Fairview Dental clinic - Fairview Mall, Pointe Claire
Sainte Catherine and University - downtown Montreal
Jewish Hospital - Montreal

Повечето от тях рядко имаха пациенти на Carnet de reclamation - ако се сещаш за какво говоря. Рядко съм билвал по-малко от 250 кинта за recall exam and cleaning и дневната ми продукция радко е спадала под 2500 кинта.
Последно промяна от pumpy на Сря Юни 27, 2012 12:45 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от ablood »

:y:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от pumpy »

По темата ;)
Цената не е определяща за резултата и НЕ МОЖЕ да ви е ориентир кой как работи. Колко е лъскав кабинета и сестрата СЪЩО. Попитайте познати, които са при един и същ заболекар от много време и са доволни.
При нас провала рядко се случва на месеца след като е проведено лечението, ерго трябва време за да се разбере дали едно лечение е добро или лошо.
Ако аз трябва да избирам лякар/зъболекар бих предпочел този, който може и казва "не знам" когато трябва. Няма нищо по-страшно от самоуверен специалист, който си мисли, че може всичко.......
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от ablood »

pumpy написа:Цената не е определяща за резултата и НЕ МОЖЕ да ви е ориентир кой как работи. Колко е лъскав кабинета и сестрата СЪЩО. Попитайте познати, които са при един и същ заболекар от много време и са доволни.
Възможно е, но изключително трудно един некадърен зъболекар (или екип) да поддържа престижна обстановка и скъп персонал. Това не е гаранция, но определено е "ориентир".

Колкото до калпавият зъбар в CDN, той ми беше препоръчан с големи суперлативи от негов стар пациент. Имахме разговор с него впоследствие, успях да го убедя да си смени зъболекаря и той тогава осъзна разликата.

Голяма глупост е да попиташ някого дали изборът, който е направил е верен и да разчиташ на обективен отговор. Може да се вярва на човек, който е сменил няколко зъболекъря последните години, поради местене, разочарование, или обикновено любопитство.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от hoyden »

От почти 4 години цялото ми семейство посещава д-р Гекозян. Повече от доволни сме. При него работят две българки - Дона и Меги. Кабинетът се намира в центъра на Сен Катрин, до метро Ги Конкордия.

Тел: 514-866-8293
1396, Ste - Catherine Ouest, ет4., ст.420
Жорко, драсни 2 реда на ЛС, има една малка особеност в твоя случай - ще ти обясня!
Деси

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от balbi »

Др. Александър Димитровски :y:
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от succes »

pumpy написа:Pumpy е работил няколко години в зъболекарски кабинети в Монреал. За съжаление не мога да препоръчам нито един от тези. Аз лично бих седнал само при един от тези зъболекари да си правя зъбите, но той пациенти без препоръка не приема, а аз не мога да му препочъчам непознат, съжалявам....
Pumpy, извинявай, но ми стана интересно, какво включва препоръката на пациента?
Публикувай отговор