Хора, пъти6та, автомобили

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от scoubidou »

Зна4и, имам един въпрос, аз си карам на зелено, и отсре6та пи4а и той си е на зелено, оба4е завимаме в една и съ6та посока-моето дясно, имам ли предимство или не?
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от edin_potrebitel »

Имаш, нали той завива на ляво. Ако на него му мига зелено, т.е. може да мине на ляво с предимство, то на теб ще свети червено, т.е. не може да минеш. ако има две ленти, може да завиете и двамата, като всеки си влезе в лентата, но пак трябва да те изчака.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от scoubidou »

И аз така си мислех, обаче ми писна да се карам с другите 6офьори, викам си да не би аз да съм в гре6ка :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от pumpy »

scoubidou написа:И аз така си мислех, обаче ми писна да се карам с другите 6офьори, викам си да не би аз да съм в гре6ка :rofl:
А как точно се караш с тях ? Просто съм любопитен ?
На мен за толкова години ми се случи само веднъж да имам изцепка и то не по моя вина. Возех баща ми в колата и един ни засече на ляв завой с предимство - светофара си мигаше та стой та гледай. Но младежа отсреща се беше разсеял нещо и не ме видя. Не се докоснахме за щастие, но баща ми има неблагоразумието да се разръкомаха нещо и след като все едно бяхме спрели в центъра на кръстовишето, онзи младеж се нервира на ръкомахането му и започна да слиза от колата си. Тряваше да успокоя баща ми и да си покажа мобилния на младежа за да се прибере обратно в колата си. Бях на секудни от набиране на 911. За щастие всичко се размина и си продължихме по пътя.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от ablood »

Ръкомахане + викане предизвиква само насрещно ръкомахане + викане (в 99,99% от ежедневието).
Виж, ако тръгнеш към другия мълчаливо, с ръка, скрита зад гърба, оня направо ще се н@сере. :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от Kpetrov »

На мен даже оня ден един ми свирка докато си завивам на дясно, а той на ляво! Дори имаше две ленти ама и това не му помогна та трябваше половината му предница да навлезе в дясната лента и се наложи да намали щото аз не ги толерирам такива и въобще не намалявам да им давам път. Пътища, като площади широки братче, а те все едно 53ft. влачат. Немога да разбера уж знаят правилника, а на 10 коли я една завие в собствената си лента и не само на ляв ами и на десен завой! Гуми ли пазят мързи ли ги?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от bp_de »

Ами какво се учудваш..... за колко време се взима книжка на тоя континент.... кои да научи мнозинството на правилни навици още повече че от самата регулация на движението са разрешени неща дет в други цивилизовани страни (наблягам на цивилизовани) са забранени...
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от Pointzero »

Kpetrov написа: ...Немога да разбера уж знаят правилника...
В голяма заблуда си.
80% от нарушителите всъщност НЕ знаят правилника и си мислят, че карат правилно.
10% от нарушителите са гъзари, които са най-опасните - знаят правилника и съзнателно го нарушават, ама къде са ченгетата като ти трябват. Къ тази група спадат и най-долната прослойка - бакшишите.
и останалите 10% го правят от невнимание - обикновено те рядко повтарят грешките си.

Попитай някой кебекар или от тия по-мургавите имигранти, кой е с предимство ако двамата едновременно стигнете знака стоп - гарантирам , че 99% ще кажат "както се разберете"

Всяка сутрин виждам едно и също нарушение на изхода Atwater - никой не спазва знака "път без предимство" (yeild the right of way, или както го знаехме на времето в БГ - знак № 1). Обаче, пак, къде са ченгетата като ти трябват.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от seeker »

Да, тук обиконовено се спазва правото на лявостоящия, когато колите спрат едновременно.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от Kpetrov »

80% от нарушителите всъщност НЕ знаят правилника и си мислят, че карат правилно.
Е как минават изпита? Та там те карат да караш по устав до дупка. Просто май им е по-лесно така. Е има и такива дето незнаят, като този дето ми свирна явно!
Аз го нарушавам умишлено правилника, но винаги гледам да не пречи на околните. Това значи ли че попадам в графата най-опасните? ;)
Като стана въпрос за стопа най-ме дразни аз да намаля за да може колегата, който стига така или иначе пръв до стопа да мине, но той вместо това да остане да ме чака там и когато и аз пристигна и спра да почнем да се гледаме, като телета.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от myhata II »

Kpetrov написа:
80% от нарушителите всъщност НЕ знаят правилника и си мислят, че карат правилно.
Е как минават изпита? Та там те карат да караш по устав до дупка. Просто май им е по-лесно така. Е има и такива дето незнаят, като този дето ми свирна явно!
Аз го нарушавам умишлено правилника, но винаги гледам да не пречи на околните. Това значи ли че попадам в графата най-опасните? ;)
Като стана въпрос за стопа най-ме дразни аз да намаля за да може колегата, който стига така или иначе пръв до стопа да мине, но той вместо това да остане да ме чака там и когато и аз пристигна и спра да почнем да се гледаме, като телета.
???
Ми ти какво искаш да почне да минава ли ,ми отде да знае наколко си ракии или какво ти е кукуто ? 8)
Естествено че ще те изчака да спреш !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от ablood »

Аз за това когато спирам на стоп, с намерение да правя ляв завой вече не винаги давам мигач. Многократно ми се е случвало колата отсреща да е преди мен, но като ми види мигача ме гледа смутено вместо да тръгне.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от myhata II »

ablood написа:Аз за това когато спирам на стоп, с намерение да правя ляв завой вече не винаги давам мигач. Многократно ми се е случвало колата отсреща да е преди мен, но като ми види мигача ме гледа смутено вместо да тръгне.
Ми бъркат се хорицата с това за ал вей стоп !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от roumensp »

ablood написа:Аз за това когато спирам на стоп, с намерение да правя ляв завой вече не винаги давам мигач.
А не си ли си помислил, че като стоиш спрял на кръстовището, без да даваш мигач, тоя зад теб ще реши че си задрямал и ще ти се разсвири ?

То като че ли тия дето не са чували за какво служат мигачите са малко, та и ти си решил да увеличаваш бройката им ... Тука при нас сигурно половината шофьори изобщо не си правят труда да дават мигач, а другата половина пък не могат да следват очертанията на платната и редовно влизат в лентата за колоездачи. Да се чудиш как са взели книжки ...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хора, пъти6та, автомобили

Мнение от ablood »

roumensp написа:А не си ли си помислил, че като стоиш спрял на кръстовището, без да даваш мигач, тоя зад теб ще реши че си задрямал и ще ти се разсвири ?
Тя идеята е, че като не протеснявам отсрещния с мигач, оня минава веднага и аз завивам веднага, без да спирам за повече от момент. За какво стоене на кръстовището говориш?
Някой да ти е свиркал за дълго спиране на СТОП?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор