Внос на кола от USA в Квебек, Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Внос на кола от USA в Квебек, Монреал

Мнение от Kan_Tangra »

Преди години (и сигурно все още) кола влиза в този списък.
Но май се има предвид вещи, които вече притежваш.
Т.е., на момента на влизането, колата трябва да е вече на твое име.
Как стои въпросът в подробности, не ми е ясно. Не съм го правил.
Също дали може да се внесе от САЩ по тоя параграф.
Освен това, напоследък май цените не са толкова различни. Поне за 2ра употреба. И реално няма сми да се внася.
Виж, ако имаш твоя кола, която не си струва да продаваш, а транспорта не е мн скъп, тогава евентуално ще има най-много полза.
После, обаче ще трябва разправии с регистрацията. А тя изобщо не е лесна. Искат се прегледи, модификации и тн.
Например, само за внасяне на кола от САЩ, имаше серия от курсове, примерно 5 курса по 5 часа всеки.
Аз така и не ги посетих, защото бяха в работно време. И изобщо ми мина мерака да си внасям кола.
Щом им трябват толкова часа за обяснения, то колко време на теб ще ти трябва за да успееш да я регистрираш тая кола накрая? Сметнато в пари, си е направо трагична работа.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Внос на кола от USA в Квебек, Монреал

Мнение от Marto »

Мирке, може. Но ако продадеш колата в Канада през първата година след влизането ти дължиш митата и пр. Повечето коли купени от САЩ могат да се внесат, но не всички. Най-важното е според мен да провериш какво точно модификации се изискват за твоя модел кола - от дневни фарове и циферблати до джаджи за бебешки седалки. Някои марки изискват да минеш през техен сервиз за да прегледат колата преди да ти издадат recall letter, като същевременно те одират.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Внос на кола от USA в Квебек, Монреал

Мнение от mirkaa »

Тангра,
дано да си прав! Би трябвало колата да е в този списък, по принцип.

Марто,
това не е проблем. Аз не говоря за някакви екзотични марки, не дай си боже германски БМВта и прочие.. :D :D
Става дума са нещо японско, или корейско, а тях вече ги правят да са по стандарт в С.Америка по принцип. Гледах в списъка им, Хонди, Хюндай и прочие, след 2007 са без проблем всички модели.

Мойта дилема е дали да взема 1-2 годишна кола от Флорида, защото като гледам цените на такива са доста по-различни от подобни в Квебек. А дори и от магазина да я купя, какви са шансовете да дадат сносно финансиране на някой, който току що се е заселил в Канада, докато в САЩ имам кредит хистори и доход, с който могат да ми дадат най-изгодния дийл изобщо. Аз навремето ги бях питала в Хонда, и те ми казаха, че дори финансирането може да се прехвърли в Канада, защото Хонда Финансе Корпорейшън е една за Норт Америка. На практика не знам колко е верно и безпроблемно.
Само ме притесняват тези двойни такси/данъци, един път сейлс такс в сащ, после тези другите в квебек, особено като стойността на колата не може да се пише по-малко по фактура. Най-много да я купя на името на приятелка, и после тя да ми я продаде за смешна сума!!!??? Но всичко това като стане в рамките на месец, онези на митницата дали са толкоз прости? :) :)

и така, размишлявам си и аз на глас тука :)
third generation immigrant :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Внос на кола от USA в Квебек, Монреал

Мнение от pumpy »

Абе аз нищо не разбира от коли, но ако си взимам от щатите, по-скоро бих си купил нещо от Вермонт, а не от Флорида.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Внос на кола от USA в Квебек, Монреал

Мнение от mirkaa »

да разбирам ли, че вноса е без проблем? :) Явно ще трябва да им се обаждам.. :?:

Никой ли не е внасял кола от Щатите като се е местил?? Къде са колегите? :)

Много ми хареса точката за подаръка... ;)


Exceptions

You can import a vehicle into Canada on the condition that the vehicle is designed, manufactured, tested and certified to meet the Canada Motor Vehicle Safety Standards or the U.S. Federal Motor Vehicle Safety Standards, bears a statement of compliance label affixed by the original manufacturer, has not been altered, and the certification from the original manufacturer is still on the vehicle in any of the following situations:

For a used or second-hand vehicle less than 15 years old or a bus manufactured on or after January 1, 1971

You are importing a vehicle that was manufactured in the current calendar year.
You are importing a vehicle for your personal use and you are the person who bought it new. The CBSA does not consider demonstration vehicles or used vehicles that you purchased from a car rental agency to be new.
You are importing a vehicle after its year of manufacture that you received as a gift from a friend or a relative abroad. The CBSA will require a signed document between both parties certifying that it was a gift (i.e. no money changed hands and no other valuable considerations were involved).
You are importing a replacement vehicle if your privately owned vehicle was damaged beyond repair while you were travelling abroad. To prove the extent of the damage, you will have to submit a statement from the insurance company and a copy of the police report.
You are a resident of Canada who is returning to resume residence after an absence of at least one year, or you are a former resident of Canada who has been a resident of another country for at least a year. Refer also to the publication called Moving Back to Canada.
You are a first-time settler to Canada and you owned, possessed and used your vehicle before your arrival in Canada. Refer also to our publication called Settling in Canada.
Other exemptions may apply as outlined in Memorandum D9-1-11, Importation of Used or Second- Hand Motor Vehicles.
third generation immigrant :)
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Внос на кола от USA в Квебек, Монреал

Мнение от mirkaa »

pumpy написа:Абе аз нищо не разбира от коли, но ако си взимам от щатите, по-скоро бих си купил нещо от Вермонт, а не от Флорида.

pumpy, в ФЛ съм по други причини, тъй и тъй трябва да мъкна неща от там. А и колите от там поне не са изгнили и не са карани по пътища като тези в северната част на континента.
third generation immigrant :)
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Внос на кола от USA в Квебек, Монреал

Мнение от edelwais »

Мирка,

преди 7-8 години когато се преместихме от САЩ в Канада си вкарахме и колата - тогава доколкото си спомням не сме плащали данъци и мита (такса може и да е имало, не помня). По-голямото главоболие беше логистиката - някой каза за тези 72 часа, някои марки не се допускат (имам спомени за някакви европейски марки, не помня), освен това повечето (всички?) коли имат нужда от някои поправки за да могат да бъдат регистрирани в Канада - daytime running lights, нещо по бронята, anchor for child seat, и едно наглед дребно, но тегаво допълнение - километража трябва да е в км/ч, а не мили/час. сменихме цялото табло, обаче вече показваше друг пробег.... не знам това как ще се хареса на дилъра ако още я изплащате, дали/как ще се отрази на гаранцията.... зависи колко ще спестите, може и да си струва зора...

Не знам какъв е вашия случай, но ако влизате с работна виза, може да си вкарате колата с американските номера и да си я карате/застраховате така, без да се налага да я регистрирате/модифицирате за Канада. това се налага чак когато ланд-вате като имигранти. поне така беше преди 10-на години.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
el Tabernaco
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:22 pm

Re: Внос на кола от USA в Квебек, Монреал

Мнение от el Tabernaco »

Ей това от мен, стига да имаш време за четене:

http://forums.redflagdeals.com/wow-new- ... -a-307601/"
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Внос на кола от USA в Квебек, Монреал

Мнение от Chomsky »

ablood написа: А ако се наложи да транспортираш кола до щатски концесионер заради гаранционен дефект....
Че какъв е проблемът?
Че даже когато ходя за по няколко дена в САЩ ако колата не ми трябва за един ден си я оставям да ми я оправят там, хем по-качествено хем по-евтино. Естествено това в случай, че автомобилът може да стигне до САЩ на самоход. :D
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Публикувай отговор