pass mark

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

pass mark

Мнение от penevg »

Здравейте, моля Ви за съвет, не ми достига 1 точка за да мина pass mark-a?
мога ли да подам документи без да съм минал границата, или това е задължително, също така можете ли да ми кажете друг начин за вдигане на точките освен език, тъй като на IELTS ходих и изкарах 6 total, но изпита е много относителен, струва скъпо и ти пускат в една стая касетофон с диск за слушане, качеството на тонколоноите на касетофона е отвратително и т.н?
Мерси предварително
Поздрави
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: pass mark

Мнение от Вик »

penevg написа:Здравейте, моля Ви за съвет, не ми достига 1 точка за да мина pass mark-a?
мога ли да подам документи без да съм минал границата, или това е задължително, също така можете ли да ми кажете друг начин за вдигане на точките освен език, тъй като на IELTS ходих и изкарах 6 total, но изпита е много относителен, струва скъпо и ти пускат в една стая касетофон с диск за слушане, качеството на тонколоноите на касетофона е отвратително и т.н?
Мерси предварително
Поздрави
На тази страничка има IELTS калкулатор, в зависимост от това, колко си изкрал на всеки от модулите колко точки ще получиш.
http://www.canadavisa.com/ielts/free-pr ... tests.html"
Моето лично мнение е да не рискуваш, ако не ти стига дори и само една точка. Тама го няма този "филм" .... "Хайде от мен да мине"
Канада е нормална и цивилизована държава. Регламентите са простички и ясни, но за сметка на това се спазват стриктно. В една друга тема, колега описва как му отказаха кандидатурата заради недостиг на един месец трудов стаж.
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: pass mark

Мнение от pumasapu »

Мисля, че следното дава някаква яснота по въпроса:


Did you pass?

If your mark from this test is the same or higher than the current pass mark, you may qualify to immigrate as a skilled worker.

If your mark is lower than the pass mark, you might not qualify to immigrate as a skilled worker at this time.

However, if you believe there are other factors that would help you to become economically established in Canada, you may still apply.

Send a detailed letter with your application explaining what these factors are and why they may help you successfully establish yourself in Canada.

Include any documents that support your claim.
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: pass mark

Мнение от penevg »

добре, а не се ли дават на самото интервю някакви допълнителни точки за адаптивност? или това което ти покаже калкулаторът, това е, нямаш ли 67,чао...
те така ли гледат тия?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: pass mark

Мнение от pumpy »

penevg написа:добре, а не се ли дават на самото интервю някакви допълнителни точки за адаптивност? или това което ти покаже калкулаторът, това е, нямаш ли 67,чао...
те така ли гледат тия?
тия гледат кутийки. В една от тях има отметка за 67 точки. Ако имаш 67 точки имаш отметка в съответната кутийка и молбата се движи напред. Ако няма отметка в тази кутийка молбата спира. Не забрявай, че те имах десетки хиляди молби и гледат да си запълнят кутийките. Нищо лично....
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: pass mark

Мнение от Koko »

penevg написа:добре, а не се ли дават на самото интервю някакви допълнителни точки за адаптивност? или това което ти покаже калкулаторът, това е, нямаш ли 67,чао...
те така ли гледат тия?
По федералната процедура интервюта няма от години.

Ако не ме лъже паметта преди 2002-ра година наистина беше така - имаше интервю на което се оценяваше езика и адаптивността и съответно на тази база кандидата можеше да получи допълнителни точки, но това отдавна е променено и оценката се прави само на база документи.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: pass mark

Мнение от penevg »

благодаря Ви за бързите отговори
Поздрави
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: pass mark

Мнение от mufc »

Пеневг,
По принцип ако се съмняват в нещо по кандидатурата, може да те викнат на интервю в Букурещ да даваш обяснения, но дори и на такова интервю точки за адаптация не се дават.
Manchester United Football Club
Публикувай отговор