Културен шок - що е то и какво ни се случва?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

pumpy написа:
apple написа:А ти престани да правиш нелепи обобщения и генерализации!
Ама моля те, не си говори сама в огледалото.....
Да очакваме ли да проговориш скоро китайски, защото като ги слушаш по толкова много, по твоята логика си цял ВРЯКАЩ китаец след някой и друг месец ;)
Не ме мисли мене... Тук те все още са малцинство. Къде видя много :?: в написаното? Тук не е Хонгкувър все пак... А и няма как да сработи моята логика щото не им симпатизирам, а ти определено си доста емпатичен към проблемите на "младежите", което определено е индикатор.... А и така жарко се палиш по темата, заедно с някои други толеранти, че ако това не е пристрастност здраве му кажи! ;)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от mufc »

apple,
ама вие още ли си седите в Канада?... нали не ти харесва там, кога викаш ще се махате?
Manchester United Football Club
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от Marto »

miteto написа:
apple написа:Изобщо не ми дреме как ме виждат! А ти престани да правиш нелепи обобщения и генерализации! Както казах дразнят ме ама ги търпя и ме дразнят зарази децибелите, които развиват особено в обществения транспорт. Всеки да си говори какъвто ще език ама да не пищи и крещи, което те правят често, щото е дразнещо. Особено когато и езика е неприятен като звучене какъвто е китайският.
Викаш да не правим нелепи обобщения и генерализации, а :rofl:
Остави това, аз бих искал да ѝ задам същия въпрос, който зададох на един друг форумен капацитет неотдавна: Как е познала че това са точно китайци и на какъв точно "китайски език" са се надвиквали?

Проблемът на ябълката според мен е, че в градския транспорт в градове като нейния определено не пътува цветът на която и да е нация, включително и на българската ;)
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от UnHoly »

pumpy написа:Как ли им се виждаш ти в очите замисляла ли си се някога ?
Ъм, сериозно ли очакваш от г-жа Дървото дорде описва себе си да употреби прилагателното "нищожна" :^)
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от pumpy »

apple написа:към проблемите на "младежите",
Както се каза по-горе, това не са "проблеми" скъпа и не е заразно. Да, толерантен съм защото се уча от уроците на Историята. И се опитвам да не забравя до какво води хомофобията.
Нетолерантен човек трябва да е супер нещастен в Канада......това донякъде обяснява поведението ти във форума.....
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от mufc »

pumpy написа:Нетолерантен човек трябва да е супер нещастен в Канада......това донякъде обяснява поведението ти във форума.....
Да, това е една от причините, но аз бих добавил и още една основна причина човек да се чувства нещастен далеч от така наречения "дом" "родина"... невъзможноста на човек да се адаптира в новата среда.
Manchester United Football Club
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

Marto написа:
miteto написа:
apple написа:Изобщо не ми дреме как ме виждат! А ти престани да правиш нелепи обобщения и генерализации! Както казах дразнят ме ама ги търпя и ме дразнят зарази децибелите, които развиват особено в обществения транспорт. Всеки да си говори какъвто ще език ама да не пищи и крещи, което те правят често, щото е дразнещо. Особено когато и езика е неприятен като звучене какъвто е китайският.
Викаш да не правим нелепи обобщения и генерализации, а :rofl:
Остави това, аз бих искал да ѝ задам същия въпрос, който зададох на един друг форумен капацитет неотдавна: Как е познала че това са точно китайци и на какъв точно "китайски език" са се надвиквали?

Проблемът на ябълката според мен е, че в градския транспорт в градове като нейния определено не пътува цветът на която и да е нация, включително и на българската ;)
На мандарински бате, щото портокалския не го знаят ;) А в твоя град кой пътува в градския транспорт - местния елит ли? Аз нямам претенции да съм от елита и даже се разграничавам категорично щом хора като тебе го представляват тук. А ти "скъпи" Пъмпи да те питам от коя точно "История" се учиш и до какво точно води хомофобията? Я всеки да си варди дупето щото много заразно всъщност взе да става според мене... Да не те подложат и тебе на такъв тип въвеждащо обучение, че друга песен ще запееш........... ;) http://pravda.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0% ... %B2%D0%BE/"
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от c200 »

Поздравявям форумните анти-гей активисти с песничката "Twee Vaders" :)
http://www.youtube.com/watch?v=QVjfF7dS94s"
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от speedy »

Насилието е отвратително нещо. Разбира се такива неща биха били нормални ако случката беше хетеросексуална. Или може би не?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

c200 написа:Поздравявям форумните анти-гей активисти с песничката "Twee Vaders" :)
http://www.youtube.com/watch?v=QVjfF7dS94s"
Благодаря, Елби! Разчувствах се направо... Лошо е когато хлапета се дават за осиновяване на такива при положение, че чакат хиляди нормални двойки за тях. По-добре мама да си е мама, а татко да си е татко! Я поздрав и от мене пък за форумните гей и траверс-толеранти. Надявам се Елза Парини да ви впечатли и да е достатъчно "женствена" за вашия вкус. ;) http://www.youtube.com/watch?v=cJC1nPi3muw"
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от mufc »

apple,
започвам да подозирам, че на теб всъщност ти е готино в Канада.... ако не ти харесваше досега щеше да си се махнала.
Manchester United Football Club
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от budtel »

Тука някои промити мозъци не могат да разберат, че с т. н. "толерантност" се създава една потенциална вражда между хората. Само по себе силното разграничаване на определени различия между групи хора живеещи в рамките на една държава води до вражда между тези групи. Това е съвсем естествен процес. Така хората се причисляват към определна група или етнос. В момента се толерират основно малцинствените групи, като хомосексуалисти, ислямисти, екотерористи, роми и т.н. Така се стига до някои парадоксални ситуации, като дескриминация на по-многобройната група от малцинствените групи. Нагло демонстриране на превъзходството на малцинствените групи, чрез гей-паради, еко-протести за защита на бездомните кучета, публично говорене на неофициален език, открити молитви и др. Забелязваме, че тези процеси са по-силно изразени в окупираните страни, като България и по-слабо изразени в страните окупаторки.
Също важен момент е постоянното пропагандиране, че малцинствените групи в миналото са били тероризирани, което въобще не е вярно. Примерно в България хомосексуалистите и ромите никога на са били обект на гонения и тормоз. Пример за това са известни наши творци хомосексуалисти, като Георги Парцалев, Емил Димитров, Васко Кеца и др., които не само не бяха преследвани, но и работеха и творяха ползотворно и са оважавани от народа, включително и от мен.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от Marto »

apple написа:На мандарински бате...
Странно, защото голямото мнозинство в БК говорят кантонски ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от ablood »

budtel написа:Също важен момент е постоянното пропагандиране, че малцинствените групи в миналото са били тероризирани, което въобще не е вярно.
:rofl: :rofl: :rofl:
Да бе. Хич.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

Marto написа:
apple написа:На мандарински бате...
Странно, защото голямото мнозинство в БК говорят кантонски ;)
Така ли? :?: Ти вече и диалектите можеш да различиш...браво много си напреднал! Сега остава да ми кажеш и коя диалектна разновидност на кантонския преобладава - Гуанджоу или Тайшан? :clap: Е айде дай доказателства за тезата си знам, че искаш да блеснеш с уики знания ;) И това всъщност какво значение има по отношение на кулутарата на говорене на обществени места? Дали ще ми джафка на главата на кантонски ли мандарински все тая - еднакво неприятно е когато се вика, а не се говори с нормален тон. Поне за мене!
Заключено