Забавяне на accusee -то

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от karelia79 »

Марто, то ясно, че е конфиденциална, но тогава какъв е отговорът на въпроса как по дяволите да си разберем номерът на досието, за да пращаме сертификати?!?
А пък и след като са наясно, че има проблеми с пощите, да почнат поне по куриер да ни пращат документи, дори и да е за наша сметка.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от martatabs »

Вариант едно: пращате си сертификатите, като прикрепвате едно писамце, в което да добавите малко информация за вас - дата на получаване на документите, кой ги е получил, къде ги е получил, и т.нат. Може с няколко изречения да напишете, защо пращате сертификатите след вече подадена молба.
Вариант две: чакате си акюзето, и ако ви поискат сертификат го пращате.
Вариант три: пращате сертификатите заедно с DCS, за да няма после "...ама защо...ама кога..."
Вие сте пратили документи на 22 август миналата година и не се оценявате по новите правила. Имайте предвид, че в момента в Монреал са затрупани след затваряне на офиса във Виена, така че не очаквайте чудеса.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от karelia79 »

Вариант 1 го пробвахме вече, и именно затова им писах. Исках да разбера сали са получили първия сертификат. Но и това не ми казаха, за съжаление. Сега искам да им пратя сертификата от Йелтс, но не знам дали си струва като нямам номер на досие и има опасност да го забутат някъде.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от naskoAH »

Здравейте всички съфорумници ,
скоро не съм се включвал във форума , но това не означава , че не съм го следил . :)
Моят съвет към всички , които имат забавяне на процедурата е да звънят до Квебек и да изпращат постоянно мейли (не всеки ден естесвено ) , защото се случват странни неща. Ще ви обясня какво се случи при нас .
1. Изпратихме си документите до Виена на 18 Май 2011г като плащането ни беше с чек ;
2. Ноември месец подновихме чека и го изпратихме в началото на декември, защото стария изтече - отново го изпратихме до Виена ;
3. От началото на Февруари започнахме да пишем мейли до Виена и Квебек с това кога сме подали документите , кога сме изпратили втория чек и във всеки мейл задавахме един и същи въпрос - до къде сме с процедурата .
4. След многобройни мейли , които не съдържаха нищо съществено , освен , че информация не дават по мейл на 28.03.2012г получихме референтен номер - без номер на акюзе , в което ни подчертават да си подновим чека (а вторият чек все още не е изтекъл).В същия мейл ни съобщиха , че документите ни са получени във Квебек на 4 януари 2012г (незнайно как , след като по това време се получаваха акюзета все още от Виена )
5. В началото на април се обадихме по телефона до Квебек и с референтния номер бързо ни откриха документите и ни казаха , че трябва да изпратим нов чек с новите такси (таксите , които са в сила към 4 януари 2012 г.)

недейте да чакате като нас толкова много , а им пращайте мейли , писма и ако можете свързвайте се с тях по телефона и искайте информация за вашата кандидатура . Ако стоите безучастни - това е загубено време (а и пари) . :envy:
Все пак си плащаме за цялата процедура и моето мнение е , че поне трябва да получаваме някаква информация за това какво се случва с кандидатурите ни . При нас се получи все едно , че сме си изпратили документите тази година - няма да се учудя , ако ги разглеждат и по критериите , които са към 4 януари .(т.е. да не получим точки за език след като не сме изпратили сертификати за това)

Успех на всички и недейте чака !
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от veselqk »

naskoAH написа:
недейте да чакате като нас толкова много , а им пращайте мейли , писма и ако можете свързвайте се с тях по телефона и искайте информация за вашата кандидатура . Ако стоите безучастни - това е загубено време (а и пари) . :envy:
Все пак си плащаме за цялата процедура и моето мнение е , че поне трябва да получаваме някаква информация за това какво се случва с кандидатурите ни . При нас се получи все едно , че сме си изпратили документите тази година - няма да се учудя , ако ги разглеждат и по критериите , които са към 4 януари .(т.е. да не получим точки за език след като не сме изпратили сертификати за това)
Абсолютно споделям!!! Съжалявам, че така са се развили при вас нещата. Гледам, че сме подали по едно и също време, но при нас, поне засега процедурата е в стандартните срокове /при сегашните условия/. Искрено се надяваме да не ви разглеждат по критериите към 4-ти януари, още повече, че щом документацията е при тях, там си пише датата на получаване във Виена /предполагам/. А и няма гаранция, че и при получилите акюзе няма да изискат впоследствие резултати от тест за езиците... Най-важното е, процедурата да започне да става по-бърза и да имаме възможност за нормална комуникация с имиграционните!
Успех за в бъдеще и дано недоразуменията да са дотук!
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

Подкрепям напълно! :y:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от karelia79 »

NaskoAH, много странно е това, което казваш. Как така ще ви гледат по новите критерии изобщо не ми е ясно... Всичко, което казваш води до извода, че процедурата става все по неясна и несигурна... :o
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от naskoAH »

karelia79 написа:NaskoAH, много странно е това, което казваш. Как така ще ви гледат по новите критерии изобщо не ми е ясно... Всичко, което казваш води до извода, че процедурата става все по неясна и несигурна... :o
За съжаление е така !
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от martatabs »

Наско, има ли с какво да подкрепиш това твое мнение?
Според мен, това е само хипотеза, може би в Квебек преразглеждат наново молбите подадени във Виена през 2011 и за това има забавяне при някои кандидати, а и като гледам статистиката повечето с покана за интервю са подали през 2010 година.
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от naskoAH »

martatabs написа:Наско, има ли с какво да подкрепиш това твое мнение?
Според мен, това е само хипотеза, може би в Квебек преразглеждат наново молбите подадени във Виена през 2011 и за това има забавяне при някои кандидати, а и като гледам статистиката повечето с покана за интервю са подали през 2010 година.
Не знам какво повече от това което съм написал по - горе да ти дам за в подкрепа на моето мнение (може нашият случай да е извънреден , но силно се съмнявам в това). Аз не съм се и надявал да се включим в Мартенската сесия . Като гледам статистика , много хора , които са изпратили документите си половин година след нас са им изтеглени поне парите , а много вече имат и акюзета получени от Виена . Много ми е странна ситуацията , как нашите документи са изпратени от Виена в Квебек в началото на тази година , без парите ни да са изтеглени , и при условие , че бюрото във Виена работеше до края на месец Март 2012г.и всички документи се обработваха там . Доколкото си спомням , в официалния сайт на Квебек пишеше , че дори и да ти отхвърлят кандидатурата , парите за обработка се вземат и не се връщат обратно. При нас се получава така, че нито парите ни искат , нито някаква информация ни дават , нито искат нещо допълнително към документите ни . Ако не бяхме толкова настоятелни с мейли и последващи три телефонни обаждания в рамките на около седмица (защото се получава така , че този който ти вдигне отсреща не се знае дали ще благоволи да ти даде някаква по - подробна информация) , в края на месец май щяхме отново да подновяваме чек и все още нищо да не знаем какво се случва с нашите документи.
В предния пост описах нашия случай , защото със сигурност има и други като нас , които незнаят какво се случва с тях и стоят и чакат . Ние сме пример за това , че не се знае какви такси ще ви искат и по какви критерии ще ви разглеждат кандидатурите .
Когато имаме някакво развитие , ще се включа отново . След празниците ще анулираме изпратения втори чек и ще им изпратим трети със сумата , която ни поискаха .

ПП Нека и другите да споделят във форума , ако имат такива премеждия като нас . Ще съм им много благодарен , а това ще е и в полза на всички ни .

Отново пожелавам успех на всички .
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от milly »

naskoAH, много съжалявам за това как са се развили нещата при вас :@ Лично аз бих настоявала пред имиграционните, че не следва да им се плаща таксата за разглеждане на докс към 01/2012, а към май 2011, когато реално са получени документите. Техните вътрешни неуредици и местене на офиси нас не ни засягат. Допускаш ли, че не са получили втория чек?
Наистина ми се струва безумна ситуацията :( Стискам палци много скоро да има развитие по вашата кандидатура :y:
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
lyu11
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 3:33 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от lyu11 »

Здравейте,
на 4.04 са ни изтеглили парите от кредитната карта. Сега ще чакаме някой ден да намерим заветното писмо в пощенската кутия. Подали сме документи на 18.10.2011 г.
В основанието за плащане има някакъв номер, който изглежда по следния начин BG и някакви цифри след това. Възможно ли е този номер да е номера на досието според вас?
plamen04
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 2:27 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от plamen04 »

Дано дойде по-скоро! При нас първо дойде писмото и след 10 дни дръпнаха парите от картата. Писмото беше с дата 15 март, а дойде в пощата ни на 26 март.
Док.Виена-09.12.11
Акюзе и TCFQ-26.03.12
Изт. $-03.04.12
Мейл за предст. покана-09.11.12
Интервю-04.06.2014-УСПЕШНО
Док.Сидни-12.06.14
Сума от кр.карта-16.08.14
Покана за мед./мед.-13.08.15/21.08.15
Покани за визи/визи03.09/24.09.15
Полет 19.10.15
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от victorcho_sf »

Здравейте,

отдавна не бях се включвал във форума и днес поизчетох доста теми и мнения, но лично мен това само ме смути и обърка допълнително. Започвам от въпроса, който ме интересува най-много -> акюзето. Подадох пакета с документи миналият август, тоест пристигнали са във Виена около 15 август 2011. През Декември отидох до банката да проверя какво става с чека и се оказа че е осребрен в началото на декември, а през февруари дойде един документ в пощенската кутия (не eimaila, тази във входа на блока). Сега с толкова много четене се обърках, това акюзето ли е или е документ за започнато разглеждане на документите? Самият документ носи следното заглавие: Objet: Ouverture de votre dossier, даден ми е съответния номер и също така пише Nous confirmons l'ouverture de votre dossier et vous transmettons l'accuse de reception attestant de la perception .... Сега това ли е акюзето или трябва да чакам друг документ, който е самото акюзе?

Благодаря
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от martatabs »

victorcho_sf, трябва да имате два листа, на единия пише Objet: Ouverture de votre dossier (отваряне на досието ви), а на втория пише Accusé de réception (получаване на писмото).
victorcho_sf написа:Nous confirmons l'ouverture de votre dossier et vous transmettons l'accuse de reception attestant de la perception ....
И моето започва така. Честито ;)
Заключено