Куче от Бг

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
eljbeta
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 11:49 am
Местоположение: Монреал

Куче от Бг

Мнение от eljbeta »

Здравейте!
Ако има някой,който скоро е пристигнал с куче,моля за инфо!Имам проблем с превозването на кучето от Бг,а е порода пинчер.
Ако е възможно дайте ми данни на агенцията,чиито услуги сте ползвали!
Предварително много благодаря!
p_plamen
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 5:18 am

Re: Куче от Бг

Мнение от p_plamen »

И аз мислех да пускам тема за домашен любимец, че мислим да вземем лабрадора ни с нас в това ново приключение. Изчетох инфото в WIKI-то но приятели от Монреал ми казаха ,че има някакви изменения в политиката на Квебек за животните. Въвели са промени ,които включват и карантина. Така че бих бил благодарен ,ако някой е пътувал на скоро с домашен любимец да сподели как е минало и какви са изискванията.
p_plamen
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 5:18 am

Re: Куче от Бг

Мнение от p_plamen »

eljbeta написа:Здравейте!
Ако има някой,който скоро е пристигнал с куче,моля за инфо!Имам проблем с превозването на кучето от Бг,а е порода пинчер.
Ако е възможно дайте ми данни на агенцията,чиито услуги сте ползвали!
Предварително много благодаря!
Бихте ли споделили какви проблеми имате с превозването. Мерси предварително.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Куче от Бг

Мнение от Koko »

Във викито на форума има статия за това как се пренася животно, също наскоро подобна тема беше обсъждана във форума

http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BD%D0%B8"

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 5&start=15"

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 1%87%D0%B5"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Куче от Бг

Мнение от cantare »

p_plamen написа: Въвели са промени ,които включват и карантина.
О, ужас :fubar:
За всякакви животни ли става дума или само за кучета?
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Куче от Бг

Мнение от martatabs »

http://www.inspection.gc.ca/animaux/ani ... 1876307796"
Може и на английски.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Куче от Бг

Мнение от cantare »

Аз точно там съм чела за условията и никъде не съм видяла да пише за карантина и затова попитах...
Ако има промени те би трябвало да фигурират на официалния сайт?
Vouloir, c'est pouvoir!
eljbeta
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 11:49 am
Местоположение: Монреал

Re: Куче от Бг

Мнение от eljbeta »

Коко,благодаря за информацията!
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Куче от Бг

Мнение от Misho76 »

И ние проявяваме интерес по темата :y:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Куче от Бг

Мнение от Jidja »

Някой, който е пътувал с куче или котка в кабината на самолета? Четох, че с КЛМ и с Луфтханза например, височината на чантата не трябва да е повече от 20 см., а повечето които се продават са над 20см височина.. а и пише, че животното трябва спокойно да се изправя(моята котка изправена е над 30см :D )? Ще се радвам на споделен опит :)
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Куче от Бг

Мнение от Double Trouble »

Дам, и ние сме за тази тема :)
Ако всичко е наред и вземем сертификати и визи, ще пътуваме с 2 бр. добитък: един лабрадор и едно гонче.
Направо не ми се мисли какъв катун ще сме с кучета и дете.
Да не говорим, че и жилището ще е голям проблем.
И ние доста четохме по темата, но някак си остава притеснението, особено както са големи и със сигурност ще пътуват в багажното. Най-големият ми страх е да не ги затрият някъде, както се случва с багажа понякога.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Куче от Бг

Мнение от pumpy »

Не ми е работа, никога не съм имал куче, но вие трябва да сте се побъркали :x
Не стига, че отивате на МАЙНАТА си и то не с едно ами с ДВЕ кучета. Как си представяте да си намерите жилище ? Аз живеех в къща, където преди мен имаше куче. Собственика нямаше нищо против и аз да имам куче. Когато обаче се наложи да напусна по-рано от края на лийза и той се съгласи да си намеря нови наематели, десетки хора с животни дойдоха да гледат и той ОТКАЗА всичките и не се съгласи докато не се намери семейство без животни. И това става дума за къща, не за апартамент.
Аз лично бих си помислил много внимателно поне при първото ми пристигане. Пак казвам, че нямам куче и сигурно нищо не разбирам, нямам и апартамент за отдаване под наем и сигурно и там нищо не разбирам. Съжалявам.....
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Куче от Бг

Мнение от Double Trouble »

Ох, pumpy, знаем, че е голям проблем с кучетата, имаме приятели в Монреал, които все това ни повтарят, ама сърце не ни дава да ги оставим тук. Някак си като си поел отговорност за тези животни, няма как да ги зарежеш (то не, че няма как, ама ние не сме такива хора).
Точно за къща си мислим и ние. Учителката ни по френски каза, че имала ученик, който заминал с две и то бая големи и се е оправил някак си. За това и мислим единият от нас да отиде сега на гости в Монреал (ако ни дадат туристическа виза) и да проучи на място какво може да се направи.
Иначе сме съвсем наясно, че е ще е голям проблем :(
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Куче от Бг

Мнение от mice »

Ние живеем в апартамент от блок и при нас е позволено да гледаш кучета. Има и хора, които се занимават с това - да развеждат кучета, като детегледачки :D . На 10-15 мин. пеш има и специално паркче за кучета, оградено. Ако някой иска повече информация, мога да дам и на лични :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Куче от Бг

Мнение от balbi »

Абе Пумпи, кефиш ме и не се заяждам пич. Но това, което казваш е същото като да имаш притеснения да си вземеш децата, защото аз лично съм свидетел на много хора с деца, които получават откази за квартира точно, защото имат деца. Разбира се за децата не могат да откажат в прав текст, но начини намират.
Та е същото да се притесняваш и за кучетата. За човек, който няма животно е пълна загадка това как ще се понесеш с добитък от единия край на света до другия! Но наистина няма шанс да ги оставиш добитъците.
Темата е доста спорна и няма да се включвам повече, но да споделя, че и в района, в който съм аз има доста добитъци.
Поздрави!
Публикувай отговор