Личен лекар ???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Личен лекар ???

Мнение от UnHoly »

budtel написа:Според мен лекарите в уолк клиниките с пълни некадърници. Затова е добре човек да си намери кадърен личен лекар, колкото и чакане да му коства това. Уолк клиниките няма да избягат.
Не разбрахме к'во става, ако личния ти лекар се случи от някой презрян етнос - пакистанец, кореец, или евреин - ко прайм тогава? Ще заслужи ли доверието ти да ти разчита резултатите от изследванията, или ще чакаме до края на времената да ни огрее някое медицинско светило от арийската раса?
За да не кажеш после, че не помагам с мненията си, давам ти линк към една класация с най-високо ценените специалисти в Монреал и Лавал http://www.ratemds.com/best-doctors/QC/Montreal"
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Личен лекар ???

Мнение от budtel »

UnHoly написа:
budtel написа:Според мен лекарите в уолк клиниките с пълни некадърници. Затова е добре човек да си намери кадърен личен лекар, колкото и чакане да му коства това. Уолк клиниките няма да избягат.
Не разбрахме к'во става, ако личния ти лекар се случи от някой презрян етнос - пакистанец, кореец, или евреин - ко прайм тогава? Ще заслужи ли доверието ти да ти разчита резултатите от изследванията, или ще чакаме до края на времената да ни огрее някое медицинско светило от арийската раса?
За да не кажеш после, че не помагам с мненията си, давам ти линк към една класация с най-високо ценените специалисти в Монреал и Лавал http://www.ratemds.com/best-doctors/QC/Montreal"
Че къде съм казал, че мразя пакистанци и евреи. Познавам много свестни хора, които са от различни раси. Расата няма никакво значение за мен. Дори и циганин да е ако е интелигентен и културан какво значение има.
Примерно отец Саръев е от помашки произход, но това не му пречи да е патриот и добър човек. Но това е друга тема.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Личен лекар ???

Мнение от AnnaR »

IFF написа:Сега в Квебек създават електронно досие, така че скоро, независимо на кой лекар ще ходите, той ще има достъп на момента до него, и ще може да види историята ви.
Ще почнат да използват компютри? Невероятно, а така може и да се надяваме да получаваме копие и от диагнозата или резултатите от изследванията или пак ще си караме, ако не се обадят, значи всичко е ок.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Личен лекар ???

Мнение от Independent »

AnnaR написа:
IFF написа:Сега в Квебек създават електронно досие, така че скоро, независимо на кой лекар ще ходите, той ще има достъп на момента до него, и ще може да види историята ви.
Ще почнат да използват компютри? Невероятно, а така може и да се надяваме да получаваме копие и от диагнозата или резултатите от изследванията или пак ще си караме, ако не се обадят, значи всичко е ок.
Копие от диагнозата едва ли. Аз обикновено чакам една седмица и започвам да ги бомбардирам с обаждания, докато не ми кажат какви са резултатите. Че няколко пъти губят изследвания по пътя от лабораторията обратно до лекаря.
А електронните досиета май първоначално ще се въведат само в големите болнични центрове, каквото и да значи това. Не вярвам обаче простосмъртни като нас да имат достъп до системата.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Личен лекар ???

Мнение от crusader »

AnnaR написа:
IFF написа:Сега в Квебек създават електронно досие, така че скоро, независимо на кой лекар ще ходите, той ще има достъп на момента до него, и ще може да види историята ви.
Ще почнат да използват компютри? Невероятно, а така може и да се надяваме да получаваме копие и от диагнозата или резултатите от изследванията или пак ще си караме, ако не се обадят, значи всичко е ок.
Наистина е невероятно като се има в предвид, че в Кебек се харчат $30 милиарда годишно за здравеопазване и пак не е цъфнало. Тези $30 милиарда са половината от провинциалния бюджет. Да се чуди човек къде потъват.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Личен лекар ???

Мнение от IRA »

И аз се чудя къде потъват. Досието си имате право да го изискате,както и копие от изследванията. На мен също са ми губили кръвни изследвания между болницата и клиниката, по случката 3 пъти ги правих ,а те ги губят. Накрая ги направих в частна клиника и си ги получих на 2 -рия ден по пощата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Личен лекар ???

Мнение от ablood »

Рецепционистката на лекаря ти ги забутва някъде.
Моят е малко краен - взима ми кръв лично, носи ги сам на изследвания, ходи да ги взима после и ми се обажда веднага, още от лабораторията да каже, че съм ОК.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Личен лекар ???

Мнение от AnnaR »

IRA написа: Досието си имате право да го изискате,както и копие от изследванията.
Това аз съм го чувала, но от личен опит, никога не се е получавало при мен или член на семейството ми. Отговорът винаги е бил "нямаме такава практика" :^) и съответно отказ да ми издадат копието. А, за резултати да ги имам е абсурдно и да си помисля. Случка от последния месец, 17 дни след направените изследвания ми се обадиха да потвърдят заболяване. Беше ми казано, че ако не се обадят до няколко дни, максимум седмица, значи всичко е наред. Принципно, резултата е готов на следващия ден, но да кажем има губене на време, докато стигне до доктора. Е, аз си мислих вече, че всичко е ок и така съответно нищо не предприех , следователно забавяне на лечението и увеличаване на риска.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Личен лекар ???

Мнение от yahoo »

AnnaR написа:Случка от последния месец, 17 дни след направените изследвания ми се обадиха да потвърдят заболяване.
Това е сериозна небрежност и е редно да направиш официално оплакване. Резултатите са готови или същия ден или максимум до след 2-3 дена и са длъжни с предимство да придвижат незабавно проблемните случаи. Когато няма оплаквания няма да има и сериозен контрол дали си вършат съвестно работата.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Личен лекар ???

Мнение от IRA »

ablood написа:Рецепционистката на лекаря ти ги забутва някъде.
Моят е малко краен - взима ми кръв лично, носи ги сам на изследвания, ходи да ги взима после и ми се обажда веднага, още от лабораторията да каже, че съм ОК.
Ами звъняха по телефона в болницата и ония там не ги намериха, намериха някакви стари, но не и новите.

Аз повечето изследвания вече ги правя в частните клиники и там няма проблем да ти ги дадат. Аз личен лекар няма, споделям мнението на yahoo, че епо добре да те види повече от един лекар. Децата имат лекар, но с тях по често ходиме по клиниките или спешното отколкото при личния лекар.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор