Забавяне на accusee -то

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jasmin_veni »

Обявявам февруари за месец на неочакваните обрати!

Току-що са ни дръпнали пари и замалко да докарат инфаркт от радост на мъжа ми :rofl:
Чакам си акюзето.

Значи, Мишо76 е прав - явно в Монреал нямат никаква идея какво са правили хората във Виена!
Пишете им смело! Снощи изпратих мейла в 21 часа наше време!
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от karelia79 »

jasmin_veni написа:Обявявам февруари за месец на неочакваните обрати!

Току-що са ни дръпнали пари и замалко да докарат инфаркт от радост на мъжа ми :rofl:
Чакам си акюзето.

Значи, Мишо76 е прав - явно в Монреал нямат никаква идея какво са правили хората във Виена!
Пишете им смело! Снощи изпратих мейла в 21 часа наше време!
Страхотна новина! :party: :party: :party: Много ме зарадва! Ти получи ли изобщо отговор или просто видяхте, че са ви изтеглени парите?
Честито и бързичко напред!!!
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
Zlatinis
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 4:29 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Zlatinis »

jasmin_veni написа:Обявявам февруари за месец на неочакваните обрати!

Току-що са ни дръпнали пари и замалко да докарат инфаркт от радост на мъжа ми :rofl:
Чакам си акюзето.

Значи, Мишо76 е прав - явно в Монреал нямат никаква идея какво са правили хората във Виена!
Пишете им смело! Снощи изпратих мейла в 21 часа наше време!

:D Бравоооо !!! Поздравления , чудесна новина ! :clap:
Щастието не е крайна цел , а начин на пътуване .
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jasmin_veni »

Карелия, видяхме, че са изтеглени пари. Нямам отговор на въпросите си.
А много искам отговор на въпросът, ако не си включен в листата с чакащи за следващо интервю в България, има ли шанс да се явиш в друга страна - например в Румъния?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mmp »

Честито на всички получили дългоочакваното АКЮЗЕ и още малко търпение на тези, които го очакват. Идеално знам какво е да чакаш нещо, а то да не идва, да задаваш въпроси, а те да не ти отговарят, случва ми се за втори път за последните около 3 години. За съжаление обаче голямото чакане предстои. За интервю се чака около година и половина, поне при нас е така. Не желая да ви обекуражавам, но е така. Лично аз в един момент бях решил да отида във Виена и да се опитам да разбера какво се случва. Не, че някой щеше да ми обясни, но човек в безсилието си се сеща за какви ли не глупости. Някой беше предположил, че е възможно да има още едно интервю през 2012 год.,...дано, пожелавам Ви го. Не знам дали тези дълги срокове на процедурата за хубаво или лошо, но от личен опит бих споделил, че при първото ми кандидатстване бях на интервю след осем месеца, а сега при второто съм след година и осем месеца, което си е чакане откъдето и да го погледнеш.
Желая успех и късмет на всички.
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Jidja »

mmp Може ли да споделите кога сте подали за втори път и кога сте на интервю, за да ви включим в статистиката :)
Благодарим и успех и на вас :)
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mmp »

За втори път подадохме документи през август 2010 година, малко след като ни отказаха сертификати през май същата година. На 16-ти март 2012 година сме на интервю и това ще ни е за последно, предвид на ОГРОМНИТЕ срокове. Сега сме по-притеснени от първия път, по простата причина, че знаем за какво става въпрос. Спомням си как първия път отидохме като победители, завоеватели, като войводи и т.н., но много бързо ни върнаха в реалността. Познавам доста хора, които сега са на интервю и също им е за втори път. Познавам такива, които кандидатстват за втори път и не са поканени на това интервю. Общо взето целият този процес е лишен от смисъл или поне така изглежда. Прави впечатление, че сроковете са единствено съобразени с кандидатурите на хора с търсени и предпочитани професии и със съответните сертификати за език. Предполагам, че има и изключения, но са рядкост. Не мога да кажа, че знам много относно процедурата, но знам достатъчно и ви уверявам, че преди самото интервю емиграц. офицер е на ясно със себе си на кого ще даде сертификат и на кого не. След първите 15-20 минути на интервюто човек може да предположи какво ще е крайното решение на офицера. Нашето интервю продължи повече от час и половина, имаше въпроси от всякакво естество. Моето лично мнение е, че времето, дългото време трябва да бъде използвано правилно, т.е. учене на език, колкото и банално да звучи.
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mufc »

mmp написа: Не мога да кажа, че знам много относно процедурата, но знам достатъчно и ви уверявам, че преди самото интервю емиграц. офицер е на ясно със себе си на кого ще даде сертификат и на кого не. След първите 15-20 минути на интервюто човек може да предположи какво ще е крайното решение на офицера..
Това е точно така :y:
mmp написа:Общо взето целият този процес е лишен от смисъл или поне така изглежда
Всичко зависи на кое бюро е попаднало досието и дали служителя работи бързо или бавно... Тук говорим и за късмет.
Manchester United Football Club
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от martatabs »

Прибирам се от работа, поглеждам към пощата, нещо се белее в нея. Отварям я, а вътре Accusé de réception подписано от Мадам Лесниевски..... :yeah:
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mufc »

Вече пращат акюзета на подалите през лятото... Честито Марто :party: Ти си го чакаше вече горе долу тези дни ;)
Manchester United Football Club
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jasmin_veni »

Честито Марто :) :party: :party:
Казах аз, февруари - хубав месец и то не защото съм пристрастна и имам РД тогава, неееее :D

в някое акюзе има ли споменато нещо за сертификати за езици или евентуално полугодие за интервю?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от martatabs »

Нищо конкретно. Пишат, че са отворили досието, че ще ме информират за хода на разглеждането на молбата ми, също така да се консултирам с официалният сайт, за да получа повече информация за детайлите по имиграцията в Квебек. На едно място подчертават, че не приемат никаква информация по телефона поради нейната конфиденциалност....,и накрая ми благодарят за интереса ми към Квебек. Това е, като цяло.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

Здравейте!
Аз изпратих запитването си чрез този адрес:
https://services.immigration-quebec.gou ... urriel.php"
Нямах отговор 2-3 дни,но забележете в неделя.12.02 получих отговор.
Ние бяхме копирали запитването си до Виена с датите на запитването/2 пъти до Лиза/,бяхме копирали нейният адрес,бяхме написали датата на подадените от нас документи,датата на усвоените пари и ЕГН-тата си ,за да бъдем разпознати.
В началото писмото съдържа стандартни неща,също да се информираме от официалната страница,но по-надолу имаше инфо ,че ще направят съответната проверка,защото имат друга статистика за забавянето в месеци в европейските страни/в частност БГ/
Не знам дали това имаше отношение към полученото акюзе,но според мен определено ДА.
Също така мисля,че хората в Монтреал имат погрешно инфо за сроковете тук./лично мнение/
Според мен не преставайте да задавате въпроси.Дори да не отговорят или да се забавят,явно в Монтреал има кой да обърне внимание на проблемите ни. :y:

jasmin_veni да кажа и тук:чудесна новина!Много се радвам!
Смисъл има! :handshake:

martatabs и на теб честито!
Аз обратно на ширещото се мнение,че чакането тепърва предстои пожелавам на всички това да беше последното голямо чакане и от тук да се развиват нещата бързо с преместването на процедурата.И тук възникват много въпроси за които също има време.И все пак:от къде ще идват поканите за интервютата?дали интервютата ще бъдат провеждани само в БГ?дали въобще ще има интервюта.И най-смелото:дано има сесия през май-юни. :y:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mufc »

Мишо,
Нали осъзнаваш, че след тези твърдения много хора на , които няма да им отговорят ще се вкарат в някакви филми, че нещо не им е наред.

Според мен в момента получават акюзета хората подали началото на лятото и се получава просто съвпадение на събитията.

Нали не си мислите , че след запитване в Монреал хората от там се активизират и започват да дърпат ушите на евро офисите и те от своя страна бързичко се активизират... и оправят досиетата точно на тези, които питат :)
Manchester United Football Club
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

mufc написах както виждаш,че всичко е на база лични предположения.
Абсолтно е възможно да има съвпадение,но пък и интересното е,че 3-ма от тези които писахме на официалната форма за запитване имаме акюзета или са дръпнати парите.
На хората на които им предстои да получат акюзе желая кураж и търпение,така както много хора преди нас го желаеха на нас самите.Аз и преди повтраях,че не бива да чакат просто да хлопнат кепенците във Виена,а да питат докато могат реално да го направят.
Сега и на нас не ни е ясно от къде и как ще се случва всичко.
Успех!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Заключено