Забавяне на accusee -то

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от karelia79 »

http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... es-que.asp"

Тези срокове имат ли отношение изобщо към Квебекската процедура? Че нещо не ми става ясно това "s’appliquent seulement à la partie fédérale du traitement дали се има предвид, че се отнасят само до федералната процедура или е някаква обработка на федерално ниво?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mufc »

Това са сроковете, които ги дават за обработка на досие на етап Букурещ.

Само, че действителноста е друга и тези срокове са много по-дълги напрактика.

Всъщност за да съм по-точен и при вас ще се получи забавяне при едни а при други обработката ще е горе долу в норма. Въпрос на късмет е кой в коя колона ще попадне.

Все неща, които не зависят от нас.

Обърнете внимание, че са написали, че настоящата статистика важи за 80% от досиетата, а какво става с останалите 20% ;)

(съвсем друг е въпроса дали тази пропорция 80:20 в действителност е такава и дали не е например 70:30... все неща, които никога няма да излязат наяве разбира се 8)

Максималното време за обработка на досие в Букурещ по принцип е 4 години.
Manchester United Football Club
rade12
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:14 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от rade12 »

Здравейте,
От известно време бях спрял да следя форума, затова сега не съм много в час дали пристигат акюзета, но днес получих писмо по пощата заедно с изпратения от мен чек. В писмото се казва, че чека е изтекъл (от 18 август е) и трябва да изпратя нов. Документите са изпратени 08.09.2011, така че явно има някакво раздвижване.

Искам да попитам дали новия чек трябва да е с новата такса или пак да е като стария за 395 cad. Благодаря предварително за отговора.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от margaret »

rade12 написа:Здравейте,
От известно време бях спрял да следя форума, затова сега не съм много в час дали пристигат акюзета, но днес получих писмо по пощата заедно с изпратения от мен чек. В писмото се казва, че чека е изтекъл (от 18 август е) и трябва да изпратя нов. Документите са изпратени 08.09.2011, така че явно има някакво раздвижване.

Искам да попитам дали новия чек трябва да е с новата такса или пак да е като стария за 395 cad. Благодаря предварително за отговора.
Е че ти на 18.02 правиш 6 месеца...те да ти го бяха осребрили вместо да те карат да им пращаш нов...
А за сумата на чека, най-вероятно трябва да пратиш тази, която е била на стария чек, но ако искаш пиши на Лиза Шрайберг и я питай за по сигурно...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
Zlatinis
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 4:29 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Zlatinis »

rade12 написа:Здравейте,
От известно време бях спрял да следя форума, затова сега не съм много в час дали пристигат акюзета, но днес получих писмо по пощата заедно с изпратения от мен чек. В писмото се казва, че чека е изтекъл (от 18 август е) и трябва да изпратя нов. Документите са изпратени 08.09.2011, така че явно има някакво раздвижване.

Искам да попитам дали новия чек трябва да е с новата такса или пак да е като стария за 395 cad. Благодаря предварително за отговора.


Хм...ако действително вече разглеждат документите от септември , какво се случва с тези от юни-юли ? Някой разполага ли с някаква информация ? :?:
Щастието не е крайна цел , а начин на пътуване .
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от kamy »

Това че вземат таксите, осребряват чековете, не значи че разглеждат файла. Нашият чек е осребрен, и документите изчакват да им дойде реда, подали сме ги Август. Според мен отварят всички, вземат парите и ги трупат да си чакат реда. Така че не разглеждат от Септеври 2011 все още. И аз чакам акюзе...
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от karelia79 »

Наистина се доказа, че изтеглянето на парите няма общо с разглеждането на досието.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Ivo_wind
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 4:06 am
Местоположение: Пловдив

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Ivo_wind »

Вече девети месец чакаме accusee (дано си спази термина на раждане). За сега мълчанието на агнетата :D Чека ушким бил осребрен преди няколко месеца (поне така рече девойката от ЦКБ), но отдавна беше .......вече не си спомням кога са го осребрили...... ;) Мисля да го закръглим на година чакане за accusee и да им пратя картичка с кокичета и въпрос, дали могат да намерят папката ни и да приберат кокичетата вътре :emo:
27.05.2011 - Vienne
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от karelia79 »

Ivo_wind написа:Вече девети месец чакаме accusee (дано си спази термина на раждане). За сега мълчанието на агнетата :D Чека ушким бил осребрен преди няколко месеца (поне така рече девойката от ЦКБ), но отдавна беше .......вече не си спомням кога са го осребрили...... ;) Мисля да го закръглим на година чакане за accusee и да им пратя картичка с кокичета и въпрос, дали могат да намерят папката ни и да приберат кокичетата вътре :emo:
Защо не драснете два реда до Лиза Шрайбер. Все пак е напълно възможно писмото да се е изгубило?!?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jasmin_veni »

Току - що писах до Лиза с въпрос и ми върна автоматичен отговор:
Nous accusons réception de votre courriel et vous en remercions. Votre dossier sera cependant traité ultérieurement. Nous vous prions de ne plus nous contacter sauf en cas de confirmation ou désistement aux entrevues.

В рамките на няма и минута, след изпращане на мейла ми.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
ankadrior
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 3:47 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от ankadrior »

Ivo_wind написа:Вече девети месец чакаме accusee (дано си спази термина на раждане). За сега мълчанието на агнетата :D Чека ушким бил осребрен преди няколко месеца (поне така рече девойката от ЦКБ), но отдавна беше .......вече не си спомням кога са го осребрили...... ;) Мисля да го закръглим на година чакане за accusee и да им пратя картичка с кокичета и въпрос, дали могат да намерят папката ни и да приберат кокичетата вътре :emo:
Не искам допълнително да ви развалям настронението но ,мое приятелско семейство си подадоха документите Декември 2010 и на предстоящото през Март интервю не ги поканиха защото разглеждали още Ноември 2010 .Знам че тази информация ще внесе допълнително объркване в групата но е факт,имат акюзе но покана за интервюто тц.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от kamy »

jasmin_veni автоматичният отговор не се брои, чакай да ти отговорят лично. Отделен въпрос е, че аз като ѝ писах тя така и не отговори, минаха един месец и спрях да чакам...
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от milly »

и аз писах на Лиза преди 2-3 седмици, но и аз нямам отговор (освен автоматичния, разбира се).
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jasmin_veni »

Така като гледам, не се надявам на личен отговор.
Мисля да препратя мейла с автоматичния отговор до Сидни, общия мейл. Не знам дали някой го чете, но се надявам.
Кофтито е, че сега, когато затварят офиса във Виена, нямаме никаква идея към кого да пренасочим въпросите си и говоря за личност, не за служебен (общ) мейл.

И един отделен въпрос - някой ще ходи ли на информационната сесия в Букурещ на 16.03?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

И ние писахме до Лиза.И ние нямаме отговор.
Писахме отново,т.е. препратихме същият мейл вчера,както и на още един адрес на който ни посъветваха и нищо.
А сигурно ли е,че Виена въобще работи?
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Заключено