Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от UnHoly »

Joya написа:...мадам Ут много добре знае за 8 март, както и миналата сесия получи много букети, така че по-странно ще е ако идете без :)
...
Явно стереотипа и за 8 март е завинаги разбит на пух и прах, и ако не си получи букетчето горко ще ридае, а пък на дошлия без :f: лошо му се пише :D Майтапа настрана, въпросната мадам е имиграционен офицер и не очаква китки от вас, но ако и занесете ще ги вземе за да не влиза в противоречие с местните обичаи. Дори да е най-заклетата феминистка, пак ще приеме какъвто и зеленчук да и поднесете, защото е представител на държавата си и на министерството на имиграцията.
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от veselqk »

mufc написа:Тези, които ги връщат заради езика ги карат да положат изпит, който да го пратят след няколко месеца и възоснова на резултата от изпита се взима решение дали ще бъде издаден сертификат.

Общо взето на миналата сесия всеки трети е излизал без сертификат за селекция, но както обикновено тези хора просто спират да пишат тук и човек остава с малко грешно впечатление, че интервюто се взимало лесно.
mufc, много ти благодаря за инфо-то :y:
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Double Trouble »

pavelyankov написа: Много хубаво впечатление й прави когато ти самия имаш въпроси към нея.
Може да прозвучи тъпо, но какви въпроси и задавахте? Аз нещо не мога да измисля какво бихме могли да питаме имиграционните. А иначе и други форумци са казвали, че прави добро впечатление. :?:
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от emili_vn »

veselqk написа:Понеже видях в предни публикации, че на миналата сесия е имало откази, както и върнати за език. Тези, които са били върнати за език, имат ли право да се явяват на повторно интервю и въобще с какъв статут остават?
Изхода от интервюто е в 3 варианта и съответно кандидата получава 3 документа:
1. Успешно - на кандидата се връчва Сертификат за селекция
2. Неуспешно - на кандидата се връчва мотивиран Отказ
3. Връщане за език - на кандидата се връчва Намерение за отказ, в което е вписан срока (обикновено 6, 9 или 12 месеца), в рамките на който кандидатът трябва да представи сертификат от стандартизиран тест, признат от имиграционните за ниво, определено в намерението за отказ. Ако кандидатът представи сертификат за съответното ниво в рамките на срока, получава сертификат за селекция по пощата. Ако не представи такъв или ако е за по-ниско ниво и не събира минимума точки, получава отказ.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Joya »

Double Trouble написа:
pavelyankov написа: Много хубаво впечатление й прави когато ти самия имаш въпроси към нея.
Може да прозвучи тъпо, но какви въпроси и задавахте? Аз нещо не мога да измисля какво бихме могли да питаме имиграционните. А иначе и други форумци са казвали, че прави добро впечатление. :?:
Аз например казах че имам намерение да си приравня дипломата за висше образование и я попитах, какво мисли, има ли нужда. Тя каза, че за моята специалност твърдо не, според нея ще си намеря лесно работа (аз съм ИТ). Друго не си спомням, защото интервюто минава малко като на сън, поне за мен.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от pavelyankov »

Double Trouble написа:
pavelyankov написа: Много хубаво впечатление й прави когато ти самия имаш въпроси към нея.
Може да прозвучи тъпо, но какви въпроси и задавахте? Аз нещо не мога да измисля какво бихме могли да питаме имиграционните. А иначе и други форумци са казвали, че прави добро впечатление. :?:
В "Амплоа Кебек" не намирах данни за професията си - заетост, заплащане, перспективи и т.н. Обясних какво работя и попитах до коя точно професия се доближавам. За децата също попитахме (големия е на 15, а малкия на 6) дали големия има право да гледа малкия, как се записват на училище и т.н. Важно е да покажеш, че си заинтересован. Това означава, че наистина искаш да получиш сертификата и си се потрудил да се информираш.
Пак ще кажа - хората идват с нагласата да ви кажат: Bienvenue au Québec
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от veselqk »

emili_vn написа:
veselqk написа:Понеже видях в предни публикации, че на миналата сесия е имало откази, както и върнати за език. Тези, които са били върнати за език, имат ли право да се явяват на повторно интервю и въобще с какъв статут остават?
Изхода от интервюто е в 3 варианта и съответно кандидата получава 3 документа:
1. Успешно - на кандидата се връчва Сертификат за селекция
2. Неуспешно - на кандидата се връчва мотивиран Отказ
3. Връщане за език - на кандидата се връчва Намерение за отказ, в което е вписан срока (обикновено 6, 9 или 12 месеца), в рамките на който кандидатът трябва да представи сертификат от стандартизиран тест, признат от имиграционните за ниво, определено в намерението за отказ. Ако кандидатът представи сертификат за съответното ниво в рамките на срока, получава сертификат за селекция по пощата. Ако не представи такъв или ако е за по-ниско ниво и не събира минимума точки, получава отказ.
Merci beaucoup, Emili!!! Tu est toujours tres complete dans tes reponses! :*
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
ARES
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:28 am
Местоположение: МАРС

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от ARES »

Как сте съфорумци,учите ли?
Разработвам въпросите и няколко ме мъчат сериозно.

Защо избрахте точно Квебек?
Как точно си представяте живота в Квебек?
Какви ще ги вършите докато си намерите работа?-а ако това е след 3 год?
и др. подобни от този род


Какво мислите за добър довод по темата?
За мен отговорът е сложен понеже се базира на качествени показатели,
т.е. винаги може да има контра. :?: :y:

Успех и бон шанс! ;)

А за френския колкото повече научавам,толкова повече разбирам колко не знам!!! :D
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Joya »

ARES написа:Как сте съфорумци,учите ли?
Разработвам въпросите и няколко ме мъчат сериозно.

Защо избрахте точно Квебек? - Прочиташ ценностите на Квебекското общество и си подготвен за този въпрос ;)
Как точно си представяте живота в Квебек? защо трябва да си го представяш, ти четеш и си информиран, и знаеш за живота там
Какви ще ги вършите докато си намерите работа?-а ако това е след 3 год? отиваш на интервюто с н-на брой разпечатки на обяви за работа, ти ще си намериш работа, и няма да чакаш 3 години, защото Квебек има нужда от хора като теб и търси хора като теб
и др. подобни от този род

Мен не са ме питали подобни неща, затова това което искам да ти кажа е, че интервюиращия иска да види, че ти си добре подготвен за живота там, за работата там, за семейството (ако имаш такова). За тях е ясно че ние няма как да се реализираме веднага, но колкото повече запознатост покажеш за живота и обществото, толкова по-добре. Спомням си че бях разпечатала от гугъл мапс, карта на мястото където уж ще живея + снимка през зимата и лятото на улицата. Бях извадила разпечатка на всички големи компании в моята област + подробно информация как не им се отразява кризата, и как търсят хора + безброй много подобни информации, детски градини в региона...а бе всичко което може да се сети човек за живота. Даже бях разпечатала купони с намаления по магазините, и мадам много и хареса това. Имам много материали, ориентирани по-скоро към моята кандидатура, демек семейна, инжинер КС. Ако някой иска може да ми пиши на лични и да му изпратя.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от UnHoly »

ARES написа: Разработвам въпросите и няколко ме мъчат сериозно.
Защо избрахте точно Квебек?
Преди три години (когате беше нашето интервю) на този въпрос аз изстрелях свръх-глупавото, но резултатно: "Защото ще мога най-накрая да си упражнявам френския, който научих с толкова мъки в училище!" Падна бая смях :D
ARES написа: Как точно си представяте живота в Квебек?
И този се появи, и аз тогава помня как отговорих че много ме привлича възможността да присъединя уникалната си идентичност към човешката амалгама от националности, които взаимно уважават и ценят разнообразието, на което са носители. Фразата е леко претенциозна, та не я препоръчвам точно в този и вид, но се прие доста радушно.
ARES написа: Какви ще ги вършите докато си намерите работа?-а ако това е след 3 год?
Заявих, че не виждам такава възможност, защото бездействието ме кара да страдам, и затова ще предприема на място всички стъпки които ми препоръчат агентите от курсовете за търсене на работа. Не знам дали такава тактика ще е актуална в момента, но не вярвам да е тотално погрешна :^)
ARES написа: А за френския колкото повече научавам,толкова повече разбирам колко не знам!!! :D
Идея си нямаш колко си прав :rofl: :rofl: :rofl:
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от emili_vn »

pavelyankov написа:
Double Trouble написа:
pavelyankov написа: Много хубаво впечатление й прави когато ти самия имаш въпроси към нея.
Може да прозвучи тъпо, но какви въпроси и задавахте? Аз нещо не мога да измисля какво бихме могли да питаме имиграционните. А иначе и други форумци са казвали, че прави добро впечатление. :?:
В "Амплоа Кебек" не намирах данни за професията си - заетост, заплащане, перспективи и т.н. Обясних какво работя и попитах до коя точно професия се доближавам. За децата също попитахме (големия е на 15, а малкия на 6) дали големия има право да гледа малкия, как се записват на училище и т.н. Важно е да покажеш, че си заинтересован. Това означава, че наистина искаш да получиш сертификата и си се потрудил да се информираш.
Пак ще кажа - хората идват с нагласата да ви кажат: Bienvenue au Québec
Аз например също я питах специалността ми от първата магистратура (Социално и застрахователно дело) на какво се приравнява в Квебек (Финанси), въпреки, че вече знаех от съфорумничка със същата специалност , която беше вече в Монреал и беше евалюирала дипломата си. Важното е да покажеш, че си чел и си заинтересован. Въпросът ми беше формулиран горе-долу по следния начин:
На какво се приравнявава моята специалност в Квебек? Питам, защото като сравних изучаваните от мен предмети с програмите в квебекските университети, установих, че там се изучават в 4 различни специалности и не можах да установя на коя от тях се приравнява.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от emili_vn »

veselqk написа:Merci beaucoup, Emili!!! Tu est toujours tres complete dans tes reponses! :*
Мерси :)
Старая се да бъда полезна на съфорумците. Всеки има нужда от възможно най-пълна информация по даден въпрос, и никой няма нужда от подвеждаща такава.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
didrov
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 18, 2010 8:31 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от didrov »

Банда,днес обиколих НОЙ ,НАП, всички възможни институции,всички ми казаха,че подобна справка и официален документ за соц.осигуровки за 5 год.назад,не се издава по-никакъв повод!Връчиха ми ПИК код и ми казаха по новите разпоредби за защита на лич.данни ,да си направя сама справка в страницата на НОЙ след 01.02.!!!!Направо ме объркаха,аз казвам,че има хора на който е изваден подобен документ,а те(служителки) :НЕ неможе да бъде!Няма официален документ!Само справка!А ми СЕГА??????
10.10.10 формуляри
19.01.12покана
09.03.12 интервю
18.06.12 документи за Сидни Нова Скотия
06.09.12 Баркодове
30.10.12 Медицински формуляри по мейл
05.11.12Медицински прегледи-"Вита"-ОК:)
07.01.13 Покани за ВИЗИ
02.2013 ВИЗИ
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от ivanpeychev »

didrov написа:Банда,днес обиколих НОЙ ,НАП, всички възможни институции,всички ми казаха,че подобна справка и официален документ за соц.осигуровки за 5 год.назад,не се издава по-никакъв повод!Връчиха ми ПИК код и ми казаха по новите разпоредби за защита на лич.данни ,да си направя сама справка в страницата на НОЙ след 01.02.!!!!Направо ме объркаха,аз казвам,че има хора на който е изваден подобен документ,а те(служителки) :НЕ неможе да бъде!Няма официален документ!Само справка!А ми СЕГА??????

Споко - Ходи в НАП там ще ти я издадат за 7 дни :)
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от NightMartini »

didrov написа:Банда,днес обиколих НОЙ ,НАП, всички възможни институции,всички ми казаха,че подобна справка и официален документ за соц.осигуровки за 5 год.назад,не се издава по-никакъв повод!Връчиха ми ПИК код и ми казаха по новите разпоредби за защита на лич.данни ,да си направя сама справка в страницата на НОЙ след 01.02.!!!!Направо ме объркаха,аз казвам,че има хора на който е изваден подобен документ,а те(служителки) :НЕ неможе да бъде!Няма официален документ!Само справка!А ми СЕГА??????
Привет
Напиши ми e mail си на съобщение. Ще ти пратя молбата в свободен текст, която съм написал и копие на документа. Ако искаш можеш да прочетеш мое мнение по този въпрос тук
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... B6#p487898"
Публикувай отговор