СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от ramones78 »

За пореден път се убеждавам, че не САЩ, а нашата мила родина е "страната на неограничените възможности" - тук всеки може да прави, каквото си поиска - хора с бивши милиционери стават бизнесмени, "божиите служители" също са със меко казано странно(милиционерско) минало, всеки става преподавател, научните титли не се присъждат от върховната атестационна комисия, а се раздават от всеки и на всеки...... тук думите и гневът ми спират - просто не знам какво да кажа и да правя - нима останаха причини да живеем със семействата си тук, какво бъдеще имаме, какво образование ще получат децата ни, каква реализация ще имат....?!?!
Причината за тази тема са новините от последните няколко дни, че няколко хиляди дипломи от СА "Д.А.Ценова" в гр. Свищов са невалидни. Причината е, че са подписани от ректора там, който е решил по някаква причина, че е получил званието професор. Накратко: пред подписа на ректора има званието "проф. д-р........", а би трябвало да бъде написано "доц. д-р.......". На пръв поглед - проблем липсва - някаква си там .....научна титла. Проблема възниква, когато май ще се окаже, че тези дипломи са едва ли не "фалшиви"?!? Пряко съм засегнат от проблема, защото съпругата ми има такава диплома. Когато започнахме процедурата по емиграция в Квебек приложихме към документите академична справка (тогава тя все още не се бе дипломирала). В началото на тази година получиме дългоочаквана вест от Виена, че са ни отворили досието. Информират ни, че при промяна в социалния ни статус, при промяна в степента на образование и други подобни трябва да ги информираме в срок от 30 дни от получаването на тяхното писмо (писмото от Виена). Ние сме точно в такава ситуация - съпругата ми получи диплома, а и си смени работата през лятото. Чакахме акюзето, за да ги уведомим за работата - докато чакахме тя си получи и дипломата. Започнахме преводите на трудовата книжка и дипломата, за да ги изпратим във Виена и да сме коректни спрямо властите там, като ги уведомим за тези промени. До този момент, когато се получи проблема с валидността на дипломите. Не знам какво да правим?!? Да изпращаме ли настоящата и вече преведена диплома, да изпратим само трудовата книжка във връзка със смяната на местоработата.......?!?!? Лошото е, че и Министерството на образованието няма позиция по въпроса - никакво съдействие. А ние трябва да изпратим до края на месеца във Виена документите. Чудя се въобще да им изпращам ли нещо. Ако се окаже, че им изпращаме невалидна диплома - това е много компрометиращо първо за нас, като кандидати, второ за държавата ни изобщо - тук всеки прави, каквото си иска - мила и родна действителност.
Има ли някой в подобна ситуация? Моля споделете мнението си.
Благодаря на всички за мнението и разбирането.
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от karelia79 »

Според мен е абсурд дипломите да са невалидни само на това основание. Най-вероятно просто трябва да се подмени самата хартия. Просто звъннете в академията и попитайте дали могат да ви я преиздадат с плавилната титла на ректора.
Ето по темата:http://www.vsekiden.com/110004/stopansk ... i-diplomi/
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от sudju4e »

Споко бе хора и аз и emili_vn получихме на 29.05.2011 дипломите си за магистър от СА"Д.А. Ценов" и в тях си пише доц.д-р Величко Адамов. Не разбирам за какво сте се шашнали толкова.... На твоята жена ramones78 проф.д-р ли и пише в дипломата???
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от mariko_san »

И аз го гледах този репортаж. Аз лично не бих занимавала и натоварвала емиграционните с тази инфо, все пак дипломите не са издадени, подписани и подпечатани от вас. Те са официални документи с всички реквизити на БГ образователна институция, която е акредитирана и има право да ги издава. Копирайте, заверете нотариално, преведете и изпратете във Виена и чакайте тяхната реакция. Най- малкото докато те реагират (ако изобщо забележат нещо) нашето мило МОМН може да вземе позиция по въпроса. Дано всичко бъде наред в крайна сметка и нямата никакви проблеми.

Поздрави,
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от ramones78 »

Здравейте,
благодаря ви за изразеното мнение.
Проблемът е,че на дипломата пише " проф. д-р...", а се оказва, че той няма титлата професор и би било коректно да пише "доц. д-р...". Всичко е преведено и чака само да се разпечата. Аз също се надявам канадските власти да не обърнат внимание на тази подробност, но се опасявам, че ако изпратя сега преведената и заверена от нотариус диплома, а в последствие мин. на образованието ги обяви за невалидни и трябва да се преиздават отново, то тогава предполагам, че новите дипломи няма да са със същите номера и серия. Ако ни поканят на интервюто (надявам се скоро) и ние представим "новата" диплома, а преди това сме изпратили "старата" (макар и нотариално заверена), то какво биха си помислили за нас канадците - че сме изпечени мошенници?!? Какво сме виновни ние, че в Б-я всеки може да си купи всичко - дори титли?!?
Не знам - може би наистина не трябва да им изпращам нищо - въпреки, че в писмото пише да ги уведомяваме в 30 дневен срок при подобни обстоятелства - може би наистина е по-добре да оставя нещата така и да не им изпращам нищо. Какво обаче да кажа на канадците, ако на бъдещото интервю ме питат, защо не съм ги уведомил за тези промени? Да кажа, че съм забравил или по-добре, че нищо не съм разбрал, какво са ми писали...... :D
Доста неприятна ситуация....
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от pumpy »

ramones78 написа:Здравейте,
благодаря ви за изразеното мнение.
Проблемът е,че на дипломата пише " проф. д-р...", а се оказва, че той няма титлата професор и би било коректно да пише "доц. д-р...". Всичко е преведено и чака само да се разпечата. Аз също се надявам канадските власти да не обърнат внимание на тази подробност, но се опасявам, че ако изпратя сега преведената и заверена от нотариус диплома, а в последствие мин. на образованието ги обяви за невалидни и трябва да се преиздават отново, то тогава предполагам, че новите дипломи няма да са със същите номера и серия. Ако ни поканят на интервюто (надявам се скоро) и ние представим "новата" диплома, а преди това сме изпратили "старата" (макар и нотариално заверена), то какво биха си помислили за нас канадците - че сме изпечени мошенници?!? Какво сме виновни ние, че в Б-я всеки може да си купи всичко - дори титли?!?
Не знам - може би наистина не трябва да им изпращам нищо - въпреки, че в писмото пише да ги уведомяваме в 30 дневен срок при подобни обстоятелства - може би наистина е по-добре да оставя нещата така и да не им изпращам нищо. Какво обаче да кажа на канадците, ако на бъдещото интервю ме питат, защо не съм ги уведомил за тези промени? Да кажа, че съм забравил или по-добре, че нищо не съм разбрал, какво са ми писали...... :D
Доста неприятна ситуация....

майко мила, ако ти я сменят, на интервюто носиш и двете и обясняваш защо се е получило така. Това нещо извън твоя контрол и канадците не са идиоти....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от ablood »

ramones78, изобщо не се занимавай с глупости. Дипломата ти е ОК.
Целият шум е тръгнал, защото някакъв министерски чиновник е искал да натрие носа на свръх-корумпирания Величко Адамов и е обявил диплома (една), подписана като "професор" за невалидна. И хайде всички се юрват да си сменят дипломите и да реват, че заради грешната титла не могат да си намерят работа.

Не мисля, че емиграционния офицер го вълнуват тези страсти. Трай си!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от mariko_san »

Съгласна съм с колегите. Трай си и пращай вече готовите преведени документи. Нотариусът ти е заверил копието на документа, преводачът ти е превел дипломата с 'проф.др.' (защото на нея това си пише) и всички изисквания на канадците са спазени. Какво те притеснява? Това което някой е чул, казал и гледал по ТВ го зарежи. Ако във времето има развитие по този казус и се стигне до преиздаване на дипломите ще повториш процедурата с нотариус- превод на новата диплома и ще им я пратиш с едно обяснително писмо. Пак казвам ако...... Ти решаваш в крайна сметка. А на риторичния ти въпрос: Какво сме виновни ние, че в Б-я всеки може да си купи всичко - дори титли?!? отговорът е ясен, НИЩО. И нищо не можем да направим по въпроса. Затова всички драпаме със зъби и нокти по- бързо да се спасим оттук.
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от Jidja »

Според мен пък никъде не се казва кога точно си получил дипломата, може да се е забавила, на моят приятел примерно му я забавиха доста време. Предполагам, че са минали дни от издаването на дипломата до получаването. Все едно са минали малко повечко. Провери колко време ще отнеме да я преиздадат така или иначе като се преиздаде датата ще бъде по-скорошна и няма да са минали 30 дни. Но със сигурност ще си доста по-спокоен. Тези дипломи ги разглеждат доста обстойно, може и да не стигнат до разликата в титлите, но пък ти няма да се подготвящ за евентуални въпроси на интервюто свързани с нея. Аз лично така бих направила,защото в противен случай винаги остава едно "ако" и със сигурност ще трябва да обясняваш...
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от emili_vn »

До момента, в който дипломите не бъдат официално обявени за невалидни (от академията или по-скоро от Министерството), те си остават валидни. Така че престанете да се шашкате и си пращайте документите. Ако пък бъдат обявени за невалидни, то тогава ще ги преиздадат и ще представите новите дипломи. Докато фигурират в регистъра на министерството са си напълно валидни.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от pumpy »

Jidja написа:но пък ти няма да се подготвящ за евентуални въпроси на интервюто свързани с нея.
Хора, е Кебек се ГОВОРИ френски всеки ден и това горе не може да е довод ......
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от analgin »

pumpy написа:
Jidja написа:но пък ти няма да се подготвящ за евентуални въпроси на интервюто свързани с нея.
Хора, е Кебек се ГОВОРИ френски всеки ден и това горе не може да е довод ......
Пумпи ,
Не плаши хората които тепърва ще пристигат тук.Аз съм завършил френска гиманзия в България и бак + магистратура във Франция, но в Квебек говоря много рядко на френски извън моя дом (съпругата ми е французойка) защото:
1) не искам да си пикая върху положения труд по усвояването на езика и да слушам, че говоря с "акцент"
2) френски език в Монтреал ти е необходим само ако работиш или контактуваш с хора без образование.
Днес имах разправия с ревеню кебек, където служителката отказа да говори с мен на английски съгласно някава си там наредба, та ми се налагаше да я прекъсвам постоянно за да ми обяснява значението на всеки "франгле" израз който използваше. Ако ще е френски да е френски, аз нямам проблеми с това.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от ablood »

Целият пост на Аналгина е снобски и претенциозен, но това е толкова преувеличено, че направо невярно:
analgin написа:френски език в Монтреал ти е необходим само ако работиш или контактуваш с хора без образование.
Вярно е, че немалка част от сериозните бизнеси се въртят на английски, заради далечните клиенти, но заблудата идва по-скоро от рядкостта емигрантите да комуникират с местни с класа. Онези просто не ни понасят и избягват да наемат, или да комуникират с такива като нас. Пазаруват в различни магазини, движат се в различни среди, не се возят в метрото... Това не значи, че ги няма.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: СА "Д.А.Ценов" - Свищов - невалидни дипломи?!?!?

Мнение от ramones78 »

Здравейте,
въпроса има развитие - след дълги разговори с Академия-та в Свищов се оказва, че наистина ще преиздават дипломите на тези, които пожелаят (много странно ми прозвуча това за желаещите - сигурно предполагат, че веднъж човек, като си вземе дипломата осъзнава, че няма къде да я ползва и я забравя - странно....?!?). Преиздаването на дипломите става след подаване на молба към ректора и към декана. Преиздаването ще бъде в съответствие с мин. на образованието (този довод описвате и в молбата). В крайна сметка ще се получи преиздаване с коректните титли на господата, които го подписват - в какъв срок обаче ще стане това - никой не поема ангажимент за прогнози... Дано се случи по-бързо!
Относно моя казус - реших да изпратя във Виена само трудовата книжка на съпругата ми, а след получаването на коректната диплома да изпратя отделно и нея. Ще им приложа писмо, в което ще опиша, че съпругата ми е завършила своето образование (когато изпращахме документите към Виена, за да стартираме процедурата по емиграция приложихме академична справка), но университета, който е завършила все още не е издал дипломата, и че след получаването да дипломата ще им изпратя копие.
Благодаря на всички, които изразиха мнение по проблема.
Надявам се и аз да съм помогнал на някой изпаднал в същата нелепа ситуация, като нас.

Поздрави.
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
Публикувай отговор