туристическа виза от Щатите за Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: туристическа виза от Щатите за Канада

Мнение от optics »

pumpy написа:
mice написа:Туристическата виза за Щатите трябва да е многократна, те май само такива са за там, но все пак да се има предвид. А виза за Канада може да се издаде от България, преди да се отиде до САЩ. Тоест първо двете визи, после пътуването :) От Щатите няма как - защото трябва да се докаже, че човекът не иска да остане незаконно в Канада. Това се доказва чрез имот на негово име, банкова сметка, доказателство, че работи. Дори и да има такива документи (и бележка от работодателя, която да послужи пред канадските власти), Канадското посолство в САЩ няма как да свери информацията, понеже се отнася за друга държава, която не е в неговите правомощия. Отделно, че няма постоянен адрес на местоживеене в САЩ. Това е мое лично мнение.
Това не е точно така: излизането от САЩ до Канада, реално не се брои излизане и човек може да се върне обратно до щатите без да има нова виза. Това разбира се трябва да стане в първоначално оторизирания времеви престой в щатите.в

Излизането от Канада до Щатите и обратно също не се брои, и няма нужда от нова виза, но САМО АКО е по земя. (проверено лично). По въздух имам сериозни основания да вярвам че не е така.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: туристическа виза от Щатите за Канада

Мнение от Californian »

Ще споделиш ли защо мислиш така, аз си обзалагам главата, че не знаят кога съм излезнал от страната, а само знаят датата на влизане.........единственото място от където могат да знаят датата на излизане е от лисчето дето пишеш, кога последно си бил в канада...........при влизане тази митническата декларация има поле - излизане от страната или нещо подобно беше :tmi:
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: туристическа виза от Щатите за Канада

Мнение от mice »

Да, наистина с еднократна канадска виза може да се влиза многократно в Щатите, стига да е в рамките на позволения престой в Канада. Прочетох го от официалния сайт. Тоест по въздух също няма проблеми.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: туристическа виза от Щатите за Канада

Мнение от crusader »

mice написа:Да, наистина с еднократна канадска виза може да се влиза многократно в Щатите, стига да е в рамките на позволения престой в Канада. Прочетох го от официалния сайт. Тоест по въздух също няма проблеми.
Можеш ли да дадеш линк?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: туристическа виза от Щатите за Канада

Мнение от pumpy »

mice написа:Да, наистина с еднократна канадска виза може да се влиза многократно в Щатите, стига да е в рамките на позволения престой в Канада. Прочетох го от официалния сайт. Тоест по въздух също няма проблеми.
стига да имаш американска виза, тоест връщането в Канада не е проблем от щатите с еднократна канадска виза.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: туристическа виза от Щатите за Канада

Мнение от ivandaman »

E това не го знаех..
Като идвахме в Канада със съпругата ми тя беше с еднократна канадска виза и има 10 годишна виза за щатите..
Мислихме да посетим Сиатъл (от Ванкувър) но не го направихме заради това че визата за влизането в Канада беше еднократна..

На практика излиза че спокойно е можело да прескочим до Сиатъл и след това да се върнем до Ванкувър.

След това и извадих многократна Канадска виза на която изглежда едниственото предимство е че важи за година и половина..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: туристическа виза от Щатите за Канада

Мнение от optics »

Мислех, че по въздух не може поради бегло запомнени откъслечни лафове на пас контрола при преминаването по земя преди години. Но щом в официалния сайт няма забележка по въпроса, значи може и по въздух.
Нашия случай тогава беше такъв - връщахме се от PEI към Кингстън. Границата прави такива чупки че просто те подканва да минеш през щатите. Отидохме, обяснихме ситуацията и рекохме - ама после да не стане проблем на връщане. Щото ако такова... въобще да не излизаме от Канада. Ония рекоха нещо от сорта - абе по земя не се брои, няма страшно, отивай.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: туристическа виза от Щатите за Канада

Мнение от mice »

crusader написа:
mice написа:Да, наистина с еднократна канадска виза може да се влиза многократно в Щатите, стига да е в рамките на позволения престой в Канада. Прочетох го от официалния сайт. Тоест по въздух също няма проблеми.
Можеш ли да дадеш линк?
Мнението ми беше реплика на друго мнение, на pumpy. Вече бях писала по темата и не сметнах за нужно да се повтарям, явно някои не са ме разбрали. Всичко това в контекста, че имаш американска виза за посещение. Не мога да намеря сега линка от онзи ден, но ето от тук пак е официално:
http://www.canadainternational.gc.ca/ch ... view=d#a11"
Публикувай отговор