Без члага по празниците в Пловдив

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от Marto »

budtel написа:Моля се тези забрани да стават все по-често докато тази гнус не се изчисти веднъж за винаги от лицето на земята.
budtel написа:Ха, ами то това е голямият проблем на демокрацията -свободата в предлагането съответстващо на търсенето. Ами това не е ли малоумно.

От начина на мислене на такива като тебе ме побиват тръпки!
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от budtel »

Мен пък ме побиват тръпки от това:

http://www.vestnikataka.bg/show_news.php?id=216305"

Ето какво са измислили великите демократични мозъци.
Вместо да забранят чалгата и други простотии, които разврщават по отвратителен начин младите, те правят ваксина, която да предпазва? :envy:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от Marto »

budtel написа:Мен пък ме побиват тръпки от това:

http://www.vestnikataka.bg/show_news.php?id=216305"

Ето какво са измислили великите демократични мозъци.
Вместо да забранят чалгата и други простотии, които разврщават по отвратителен начин младите, те правят ваксина, която да предпазва? :envy:
Да ти имам източниците :D

От статията:
В Британия например Националната здравна служба (NHS - аналог на нашата НЗОК) спря ваксинирането срещу HPV още през 2009 г., след като 14-годишната Натали Мортън умря един час след поставянето на инжекцията - както си стоеше на чина в класната стая.
1. NHS продължава и до днес да ваксинира срещу HPV:
http://www.nhs.uk/conditions/HPV-vaccin ... ction.aspx"
2. Натали Мортън е починала заради голям недиагнозиран тумор:
http://www.guardian.co.uk/society/2009/ ... lie-morton"
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от UnHoly »

Като гледам как скокообразно се развива разговора, ако намина утре следобед на кой етап ли ще ви заваря се питам... Може би ще обсъждате хубаво нещо ли е монопола и дали (и колко) е лош свободния пазар :swear:
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от Rall »

Ako някой наистина го е грижа за психическото здраве на българите, преди да спре чалгата, трябва да спре вестник АТАКА.
До какви сериозни поражения на мисловната дейност води редовното четене на тоя вестник, и слушане на другаря Сидеров, мисля всички в тоя форум се убедиха...
Dead Eyes See No Future
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от budtel »

Ами тогава биите си ваксини дано ви предпазят от птичи, пи..и, свински и други измислени грипове и подобни ракове и др. Аз обаче не съм се ваксинирал и няма да се ваксинирам защото не съм опитно мишле и не съм още зомбиран и надали ще стана някога. Няма да ваксинирам и децата си.
Чудя ви се на детската наивност дето я имате.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от Independent »

budtel написа:Мен пък ме побиват тръпки от това:

http://www.vestnikataka.bg/show_news.php?id=216305"

Ето какво са измислили великите демократични мозъци.
Вместо да забранят чалгата и други простотии, които разврщават по отвратителен начин младите, те правят ваксина, която да предпазва? :envy:
По-малоумно написана статия не може да има. Противоречи на научно доказани факти, излагайки на показ пълното невежество на автора. А за коментара на другаря нямам думи просто.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от Independent »

budtel написа:Ами тогава биите си ваксини дано ви предпазят от птичи, пи..и, свински и други измислени грипове и подобни ракове и др. Аз обаче не съм се ваксинирал и няма да се ваксинирам защото не съм опитно мишле и не съм още зомбиран и надали ще стана някога. Няма да ваксинирам и децата си.
Чудя ви се на детската наивност дето я имате.
Ти ако искаш се ваксинирай, никой не те кара насила. Само се моли да не те хване някоя от презрените от теб болести, че тогава лошо. Пък ако се лепне на дете, става трагично. Според мен родители, които отказват да ваксинират децата си, трябва да се държат криминално отговорни (престъпна небрежност например), ако детето им се разболее от болест, за която има ефективна ваксина.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от budtel »

Айдеее и Independent си е бил ваксина против грип. :clap:
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от tochica »

будтел , малко ми звучите като свидетелите на йехова.....
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от vaniliq »

Bistra написа:
budtel написа:Bistra, какво значи българския народ си го иска. В България не всички слушат чалга. Не може така да слагаш под общ знаменател всички. Кажи колко процента слушат чалга, колко метъл и т.н. Иначе анализа ти е повърхностен и е неубедителен.
Аз самият не слушам чалга и голяма част от моите познати и бивши колеги в България не случат чалга.
Ами, то и аз не слушам, но мнозинството слуша.Едно време ходех много по заведения.После спрях, защото престана да ми харесва музиката, средата и т.н. Да, ама от това заведенията не станаха по-празни, напротив.
Мисля, че ако почнат да забраняват нещо ще стане още по-търсено, подобно на сухия режим навремето в Щатите.
Я, си спомни едно време защо се слушаха западни хард-рок групи? Много просто - бяха забранени.Забраненият плод е най-сладък.Мрехме и за Кока-кола,просто защото нямаше.Сега даже и не поглеждам.Фолк певиците се харесват на широката публика по една единствена причина - зрелищни са.Друго си е да видиш мацка без гащи, отколкото другарка с дочена манта.След многото години изкуствено налаган ни морал сега има нещо като отприщване след дълъг глад. Иначе хората са си били винаги същите без промяна, някои по-културни и възпитани, други по-малко, някои по-освободени, други по-задръстени, но това в никакъв случай не означава, че вторите са лишени от фантазия,просто имат много повече задръжки.Та така, опитвам се да ти обясня, че за съжаление масовият вкус надделява и ти не можеш просто така да си забраняваш нещо, защото само на теб не ти харесва.Я, си представи, че на сегашните млади им харесва и те ни мислят нас за задръстеняци, защото не слушаме такава музика. Демокрация е все пак, не диктатура.
Bistre, леко съм озадачен. Преди известно време (не ми се търси поста) ни убеждаваше, колко високо си еволюирала, неслушайки чалга.(1)
В горното, доколкото го схващам, застъпваш схващането, че всеки заслужава уважение за музикалният си вкус.(2)
Би ли ми помогнала да вникна в дебрите на поетичната ти душа:
а) Високоеволюирало състояние (1) се трансоформира в средноеволюирало с-ие (2)
т.е (2)=F((1)). Функцията F тук може да са разглежда в контекста на източните религии за самопознание, дзен- стихове или просто романа на Блага Димитрова "Пътуване към себе си".
Парадоксалниет извод е че всъщност, чрез смяна на перспективата ти всъщност минаваш в едно още по-високоеволюирало с-ие (3), чието пространствено-времева проекция е наглед по-простото с-ие (2)
б)Всъщност се намираш в състояние (4). Състояния (1) и (2) са застъпват в зависимост от контекста. Макар и наглед противоречиви за по-просто устроените същества, с-я (1) и (2) са надраснали обикновената обективност, стационарност, абсолютност и по един гениален начин разширяват полето на действие на Айнщайновата теория на относителността(ОТО) в областта на идеите и духовността.
в)разбрала си отдавна безмислеността на писане във български емигрантски форум и просто тренираш българската си писмена реч. Да се търси причинно-следствена връзка в писанията ти е безмисленно.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от Bistra »

Чашите вино по вечернина поръсени обилно с канела, пардон ванилия не ти се отразяват добре на душевно-емоционалното състояние. :rofl:
Казах, че не слушам чалга, но и не съм тръгнала да вкарвам целият свят в релси.Ограничавам се в микромащаби- самоконтрол над себе си, без това да пречи на никого.Това е висшата еволюция, капише?! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от anxeli »

От такива промити мозъци като буди България е на последно място по ваксинации в Европа, единствената държава с епидемии на Хепатит Б, коклюш, морбили, няма да се учудя и детския паралич ако се върне ...
Ти няма как да не си се ваксинирал защото едно време не питаха. А децата ти не могат да ходят на училище без задължителните ваксини. Е, за грип и тетанус може и да не се ваксинираш, ура :clap: ...
Циганите - на Сатурн !
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от budtel »

Не отричам всички ваксини. Аз самият дълго време пих една българска ваксина. Нямам оплаквания от нея и е много ефикасна срещу грип и пронхоплевмонии.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Без члага по празниците в Пловдив

Мнение от Rall »

Значи отричаш само "американските" ваксини. Ако са български или още по-добре руски всичко е наред... :D
Dead Eyes See No Future
Заключено