Eмиграция с осигурена работа или AEO (Aranged employement)

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Eмиграция с осигурена работа или AEO (Aranged employemen

Мнение от optics »

Павел написа:"ясно е че шанса е минимален но има и такива които все пак някакси успяват"
Даже се знае и кои са успелите - the CIOs of Toyota, Honda & Nissan Canada.
Павка и Аблъда,
благодаря за високото мнение :)
Освен себе си, знам лично още 2-ма човека, намерили си работа от България, без канадският работодател да им е виждал очите.
И тримата със съвсем различни професии, никоя от тях дори не се доближава до детегледачка.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Eмиграция с осигурена работа или AEO (Aranged employemen

Мнение от minchev »

Искам да попитам знаещите.подал съм докоменти,но искам да се презастраховам,има много сериозен човек в монреал работодател,да приемем че ми прати договор и т.н. мина процедурата и взема виза,какво правя със семеиството ми.
благодаря предварително за одговорите :) :clap:
Последно промяна от minchev на Сря Дек 14, 2011 10:25 am, променено общо 2 пъти.
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Eмиграция с осигурена работа или AEO (Aranged employemen

Мнение от tonich »

optics, това е чудесно постижение, но със сигурност е отпреди рецесията. Сега вече нищо не е същото...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Eмиграция с осигурена работа или AEO (Aranged employemen

Мнение от valioiko »

minchev написа:Искам да попитам знаещите.подала съм докоменти,но искам да се презастраховам,има много сериозен човек в монреал работодател,да приемем че ми прати договор и т.н. мина процедурата и взема виза,какво правя със семеиството ми.
благодаря предварително за одговорите :) :clap:
Ако имаш предвид съпруга и деца - взимаш ги с теб в Канада. Ако минеш процедурата с АЕО, те получават същите права като теб. Ако заминеш с работна виза, ти ще имаш право да работиш само за твоят работодател, а жена ти няма да има ограниченя и ще може да работи за всеки.

Прочети официалния сайт.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Eмиграция с осигурена работа или AEO (Aranged employemen

Мнение от minchev »

Много ти благодаря за конкретния одговор
:clap:
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
yuli33
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Май 06, 2010 10:59 am

Re: Eмиграция с осигурена работа или AEO (Aranged employemen

Мнение от yuli33 »

ЗДР. до valioiko,а знаееш ли какво става с жената и децата като си с LMO и TRV+ WORK PERMIT.благодаря предварително
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Eмиграция с осигурена работа или AEO (Aranged employemen

Мнение от valioiko »

Ако си с Temporary Worker Visa, ще ти трябва първо LMO. Ако успееш да вземеш виза, дават дизи на жена ти и децата, като жена ти има право да работи неограничено за който и да е работодател, а ти само за този, който пише Work Permit-a. Така беше до скоро.

Предполагам забелязвате, че ви отговарям сбито и не с много детайли, затова ви съветвам за повече информация да четете официалния сайт:

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

http://www.cic.gc.ca/english/work/index.asp - работни визи и разрешителни за работа

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... oyment.asp - АЕО

Ако нещо не ви е ясно от там, питайте. Този сайт е хубаво да ви е основният източник на информация.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Eмиграция с осигурена работа или AEO (Aranged employemen

Мнение от mortigur »

Не съм напълно убеден но може да възникне проблем ако минаваш по федералната и пишеш че отиваш в Монтреал.
Taxation is theft.
Nikifor
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 09, 2012 5:06 am

Re: Eмиграция с осигурена работа или AEO (Aranged employemen

Мнение от Nikifor »

На мен лично ми се струва, че темата е много размита. Човека попита конкретно за IT сектора( 2174) Тъй като този въпрос ме интересува и мен бих помолил някои от хората които имат общо с бранша (доколкото чета Mr D. е в IT сферата) да дадат по-подробна информация дали има подобна практика в техните фирми, дали има въобще на IT пазара и да кажат дали правилно съм се насочил към Калгари и Торонто (Квебек отпада като провинция заради нулеви познания по френски) като градове в които да търся работодател с когото евентуално да се договорим.
Публикувай отговор