Впърос за e-TEFaQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Впърос за e-TEFaQ

Мнение от demococcus »

За добро или за зло, вместо акюзе и "чакай интервю" от Виена ми поискаха да пратя резултати от положен TEFAQ, TCFQ или DALF за да вземат решение по молбата ми. Срок - три до шест месеца. Нямаше уточнение кое ниво трябва да покрия. Та ето и въпросите, ако има кой да им отговори:

1. Това нещо e-TEFAQ изглежда добре, но не мога да разбера дали дава оценка за устен разбиране+изразяване или е само за разбиране. Някой ако знае или може да разбере от сайта - ще съм му признателен.

2. Някой явявал ли се е на тези (TEFAQ, TCFQ) изпити да сподели опит? Особено ако е ходил да ги взима в Румъния.
Последно промяна от demococcus на Вто Авг 25, 2009 11:59 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Впърос за e-TEFaQ

Мнение от Independent »

Пак погледни дали са казали ДАЛФ или ДЕЛФ. ДАЛФ диплома е еквивалентна на ТОЕФЛ академик ниво 8-9, тоест изключително добро познаване на езика. Обикновено се изисква от хора, които смятат да преподават на френски или да извършват научни работи във френска среда.
ДЕЛФ има четири нива и е горе-долу еквивалентен на ТОЕФЛ дженерал ниво 4-8. По ми се вярва да са казали ДЕЛФ.

Аз съм държала ДЕЛФ и със сигурност покриваше и четирите компонента - четене, писане, слушане, говорене. Взимах ги във Френския институт в София, но мисля, че се организират редовно от Алианс Франсез.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Впърос за e-TEFaQ

Мнение от demococcus »

Всъщност да - ДЕЛФ пише, не е ДАЛФ. Следваща дата за изпити във Френският институт е през февруари, което идва малко късно предвид сроковете. Месри за идеята за Алиансите - тях ги бях забравил като възможност.
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Впърос за e-TEFaQ

Мнение от todorovi »

Ето малко повече за различните видове тестове по френски език: http://www.karieri.bg/show/?storyid=293105

И още нещо:

ТСF за Квебек е разновидност на изпита ТСF. Отговаря на нуждите на желаещите да се установят в Квебек. Получените при явяване резултати са валидни 2 години. Възможно е кандидатът да положи ТСF няколко пъти, с минимален интервал от 2 месеца между две явявания. За този изпит не е необходима никаква предварителна подготовка.
Изпитът проверява две задължителни умения: за слушане с разбиране(продължителност 30 мин.) и за устно изразяване (продължителност 15 мин.).

За повече информация посете: http://www.ciep.fr/tcf_quebec/index.php.

TEF е нужен в случай на депозиране на досие от: кандидати за имиграция в Канада, категория квалифицирани работници или кандидати за имиграция в Квебек, в който случай TEFAQ (Тест за преценка ниво на владеене на френски език, адаптиран за Квебек) е достатъчен.

Teстът е валиден 1 година.

DELF/ DALF са веднъж и завинаги, както пише и в по-горе посочената статия.

Алиансите подготвят за DELF/ DALF.
http://www.afvarna.org/bg/courses/certificates

Успех!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Впърос за e-TEFaQ

Мнение от demococcus »

Тодорови, благодаря за пожеланието, но написаното от вас не отговаря пряко на нито един от двата ми въпроса.
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Впърос за e-TEFaQ

Мнение от todorovi »

demococcus написа:
1. Това нещо e-TEFAQ изглежда добре, но не мога да разбера дали дава оценка за устен разбиране+изразяване или е само за разбиране. Някой ако знае или може да разбере от сайта - ще съм му признателен.
Точно по този въпрос в сайта пише:
e-tefaq est la version électronique du Test d’Évaluation de Français adapté au Québec, dont il reprend fidèlement la structure.
T.e. структурата на теста TEFAQ на хартиен носител е напълно запазена, ако това е което те интересува.

Късмет и успех е нужен винаги :wink:
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Впърос за e-TEFaQ

Мнение от Icoman »

С огромно съжаление научих, че от 06.12.2011г. явявнето на такъв тест е задължително :(
Та да си дойда на думата: Някой знае ли къде в България(освен в София) мога да се явя на TEFAQ и евентуално какви са датите?
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
GZgidnick
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 8:43 pm

Re: Впърос за e-TEFaQ

Мнение от GZgidnick »

Icoman написа:С огромно съжаление научих, че от 06.12.2011г. явявнето на такъв тест е задължително :(
Та да си дойда на думата: Някой знае ли къде в България(освен в София) мога да се явя на TEFAQ и евентуално какви са датите?
Вечв съм отговорил на този въпрос, и да отговорим пак

http://www2.ciep.fr/tcf/centres/liste.aspx"

Тези се местата, обаждаш се и питаш кога има дати
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Впърос за e-TEFaQ

Мнение от Jidja »

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 8&start=60" Демакокус виж в тази тема, на 5-та страница моите коментари Накратко ТСФК-то е по-лесно и за това време можеш да се явиш няколко пъти
Успех!
Последно промяна от Jidja на Съб Дек 10, 2011 12:04 pm, променено общо 2 пъти.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Впърос за e-TEFaQ

Мнение от margaret »

Jidja написа:http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 8&start=60 Демакокус виж в тази тема, на 5-та страница моите коментари :) Накратко ТСФК-то е по-лесно и за това време можеш да се явиш няколко пъти :)
Успех!
Джиджа,
Демококус отдавна е в Канада :) ...тази тема е от 2009-та година просто ицоман е писал в нея
:)
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Впърос за e-TEFaQ

Мнение от Jidja »

тогава на някой друг може да му е полезно, не съм гледала дати :)
Последно промяна от Jidja на Съб Дек 10, 2011 1:07 pm, променено общо 1 път.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Впърос за e-TEFaQ

Мнение от margaret »

Jidja написа:тогава на някой друг може да му е полезно, не съм гледала нито дати :)
Затова си абсолютно права...и на мен много ми помогнаха и най-вече темата с постовете ти за TCFQ :y:
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Публикувай отговор