Забавяне на accusee -то

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от cantare »

Мишо, брой ги 7 месеца (ако това е успокоение), защото ни искаха допълнителни документи. 8)
Vouloir, c'est pouvoir!
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

cantare Мерси!Допълнителни документи,преди акюзе?И това е интересно като факт.
Което пак потвърждава едно мое мнение,а именно че документите се отварят и разглеждат мнооого преди да изпратят акюзе.Къде тогава им е проблема в изпращането на акюзетата? :x
Ако не е тайна,какво ви поискаха?
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от cantare »

Изтеглиха ни парите през октомври и след 3-4 дни получихме писмо, в което ни искаха доказателства за съвместно съжителство. Дадоха ни 30 дни да им върнем отговора и след 2 дни акюзето беше налице. Доста бързо ни дойде акюзето, чак се озадачих. Мислих, че ще им е нужен месец поне да отговорят.
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от ramones78 »

Здравейте,
след няколко дни чакане - Лиза Шрайбер ми отговори стандарно - имайте търпение, в момента разглеждаме документи подадени през април.
Ами - пожелавам на всички чакащи да имат търпение - дано до Нова година имаме някакви новини....
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от 5kov »

Разглеждали от април,ама то има хора подали май месец и са с акюзета още през септември и октомври.А от статистиката се вижда че хора от март чакат още акюзе.Доста неясен отговор са дали.Но е напълно възможен.С две думи-отговор,който нищо не означава.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от hristoe77 »

Ей какво тава - няма ли acusse-ta. :envy: Дано скоро да има добри новини :D
Мислите ли че тъй като има много кандидати тизи с повечето точки да минат без интервю!
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от naskoAH »

hristoe77 написа:Ей какво тава - няма ли acusse-ta. :envy: Дано скоро да има добри новини :D
Мислите ли че тъй като има много кандидати тизи с повечето точки да минат без интервю!

Всички чакаме за acusse !!! :(
За това кой ще мине без интервю - божа работа . Те ще са единици . Търпение му е майката !!! :)
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от minchev »

hristoe 77, имам едно питане,може за някои да е глупаво но не сам запознат,от каде черпите информация дали са много или малко кандидатите? :)
А що се отнася за ''сертификати без интервю" ми се струва като да спечелиш шестица от тото :rofl:
но го пожелавам на всички :y:
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Вик »

minchev написа:hristoe 77, имам едно питане,може за някои да е глупаво но не сам запознат,от каде черпите информация дали са много или малко кандидатите? :)
А що се отнася за ''сертификати без интервю" ми се струва като да спечелиш шестица от тото :rofl:
но го пожелавам на всички :y:
Единствено това може да се прочете тук
на последните редове
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от stoikova »

Ех, мечти-заминаване без интервю.
При всичките ми познати,които са в Канада,един не е казал да му се е разминало интервюто.Въпреки,че като се замисля,много не му виждам смисъла,освен евентуално проверка на нивото на френски,което сме си самооценили.Да вземат да удължат срока за деклариране на средствата за самоиздръжка,че да се застраховат от паразити на социални помощи и да пускат всички наред,минали ситото на точките.
Всички чакат като гледам,но какво точно още не знаем.А и тази боза с акюзетата е малко странна-уж се получават,но нищо не ти казват освен,че е отворено за предварителна селекция-поне така ми отговориха на мен по мейл,защото сме един от редките май случаи на пратено,но не пристигнало писмо.То в крайна сметка в него нищо не пише освен,че едва ли не потвърждават,че са получени документите.
Притеснителен е и факта,че за България не се предвижда интервю понастоящем.Поне това прочетох в сайта им.
Общо взето уж беше по-кратка процедурата за Квебек,а става тя каквато става.Поне да се надяваме да е за добро.Като онази работа с надеждата,дето умирала последна.То нямаме и голям избор,седим и чакаме да ни се получи.
Успех на всички,чакаме кой ще се похвали пръв с покана за интервю.
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от libre »

А най-странното е ,че вече ще стане месец от както са дръпнали парите на толкова много хора,а още никой няма акюзе.....
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mufc »

Много маймуни станахме на клона колеги а местата са ограничени.
Manchester United Football Club
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от minchev »

Незнам дали сме много маимуните,но всяки път като отвотя форума се надявам да прочета нещо по оптимистично,но като чета,те маи нещата са трагични на този етап! :@
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

Трагични са си направо-факт!
Ноември месец свърши,а получените акюзета са само 2.
Аз поне откакто сме подали друг такъв месец не помня!
:devil:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от siso_krasi »

Хайде - мислете за Коледа и коледни вълшебства. Може пък и на нас да се случат.
За протокола - все още нямам акюзе и никаква идея до кога ще ни моткат така. Ами я си представете, че поради причини незнайни и извънредни решим да се откажем от процедурата, нямаме досие, ама нямаме и възможност да прекратим плащането на услуга, която към момента не се извършва, ами и никъде с договор или споразумение поне не е упоменато, че ще се случи в близкия Х период.
:devil: Яд ме е, не толкова за кинтите, а за неизвестността за какво да му се невиди сме си платили - 1 мес. лихва? или какво?
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
Заключено