Кандидати, критерий.... 2011/12

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
GZgidnick
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 8:43 pm

Кандидати, критерий.... 2011/12

Мнение от GZgidnick »

Здавейте,

Обрщаме се за помощ тъй като никак не мога да се ориентирам по таблиците претставени за изчисляване на точките. На определени места ми излиза дека за близки до мойта специялност има 12 точки, обаче определено за мойта специялност не пише нищо... тва означава че получаваме 0 точки ли.
За съпругата подобно.... на дадени места пише че получава 2 точки на места че получава 0 точки.

Тя е тъкмо завршила магистратура... обаче не мога да намера никаде точки-за-магистратура.
Магистратурата и е политически науки, бакалавър пък за Публична администрация.... пречи ли тва че не е продължила по същата специялност ли?

Бих искал на някой които вече минал по цялата процедура успешно да ме ориентира горе долу дали изплълняваме минималните критерий за емигриране.

1. Фамилия
Главен апликант:
- Бакълавар ТУ София (Телекомуникации) преди 5 години
- Работа по специялност (Инженер телекомуникации) 2 години
- Английски перфектно
- Френски - нула (сега започваме с курсове и двамата)
- Леля в Канада (Квебек)
- Години (максимум точки)
Съпруга:
- Магистар по политически науки, завшено преди 0 години
- Бакълавар Публична администрация
- Работа по специялност под 6 месеца
- Английски напреднало
- Френски - нула (сега започваме с курсове и двамата)
- Леля в Канада (Квебек)
- Години (максимум точки)

___________________________________________________________
Горе долу това са релевантните критерий който и двамата испълнявама, всичко останало е Not Applicable.
___________________________________________________________

Молим за помощ някой да не ориентира.
По онлайн теста на официялния сайт минаваме, обаче той ми се струва много обективен, по таблиците, на български, френски, и английски които намерих по форумите, немога да разбера.... как прецизно да определим точките, специялно тези за образованието/обучението ....

От една страна сме започнали да ходим на курсове по френски (яко) - од друга страна пък не знам дали дали събираме точките или не.... и врвим на сляпо....

Поздрави!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Кандидати, критерий.... 2011/12

Мнение от optics »

Само не заяждайте момъка за правописа. Като за македонец е супер.

GZgidnick, ние тука имаме една групичка хора дето се нервираме от правописни грешки, та затова почнах така.

За специалността: Не е важно ти като си я мислиш че не съвпада. Важно е да извадиш такъв документ, че да съвпада с някоя от търсените.
За точките - лелята е малък бонус, да не кажа инфинитизимален ;-)
Много важно е да има години работени по търсена специалност. Където съпругата издиша.
Не мога да кажа на око, но ми се струва, че въпреки това е възможно да съберете точки ако ти си водещ кандидат. Нека да кажат хора дето напоследък са смятали точки.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
GZgidnick
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 8:43 pm

Re: Кандидати, критерий.... 2011/12

Мнение от GZgidnick »

Добре е щом се разбрахме за правописа.... :))))

Ако разбрах правилно.... доколкото немаш работа по специялноста, немаш точки от образованието така ли?

Ако е така тогава оставаме само на мойте точки а от съпругата не получаваме нищо??? :sweat:
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Кандидати, критерий.... 2011/12

Мнение от fandjo »

GZgidnick, не е така:
получаваш си точки за завършена степен на образование + точки за общ трудов стаж до момента, а ако образованието ти е от търсени специалностти и имаш стаж точно по него получаваш допълнителните точки ;) най - кратко казано.. направи онлайн теста http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 1%81%D1%82" и прочети статиите на http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%B7%D0%B8"
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
GZgidnick
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 8:43 pm

Re: Кандидати, критерий.... 2011/12

Мнение от GZgidnick »

В моят случай специялноста не ми е спомената ж листата, обаче е близка до други специялности....
Телекомуникации - Компютерни Системи.....
Трябва ли някак да приравнявам по някакъв начин специялноста ми с цел да я считат за валидна.... или просто пращам документите и чакам?
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Кандидати, критерий.... 2011/12

Мнение от milly »

пращаш си документите и чакаш - нищо не приравняваш. Живот и здраве, когато пристигнеш в Канада приравняваш, доучваш и т.н. :)
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
GZgidnick
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 8:43 pm

Re: Кандидати, критерий.... 2011/12

Мнение от GZgidnick »

А това означава че са големи шансовете от Виена да ми върнат документите.... със срдечно съжаление така ли?
:worried:
А аз си блъскам главата.... френски тук... по 5 часа всеки ден! :@
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Кандидати, критерий.... 2011/12

Мнение от milly »

явно аз не разбирам въпроса ти. Защо ще ти връщат от Виена документите? :?: Стига да са попълнени коректно и да си предоставил всички необходими документи, няма да ти ги върнат - 100%
И всъщност каква е процедурата за приравняване на българска специалност към канадска? (и то тук в БГ)
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кандидати, критерий.... 2011/12

Мнение от pumpy »

GZgidnick написа:А това означава че са големи шансовете от Виена да ми върнат документите.... със срдечно съжаление така ли?
:worried:
А аз си блъскам главата.... френски тук... по 5 часа всеки ден! :@
Не искам да те обърквам, но ако си спомням правилно точки за образование се дават независимо дали специалноста ти е от търсените или не. Ако е от търсените, тогава ти дават и екстра точки за стаж по тази специалност.
Имиграцията и точките нямат нищо общо с приравняването и работата в Канада. Приравняването може и да ти трябва в Канада може и не в зависимост с какво ще се занимаваш/работиш тук.
GZgidnick
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 8:43 pm

Re: Кандидати, критерий.... 2011/12

Мнение от GZgidnick »

Поне оптита :) Мерси!
Публикувай отговор