Забавяне на accusee -то

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
darena72
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 2:25 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от darena72 »

здравейте! С нашите документи от декември месец, за които така и не поличихме акюзе най-после се изясниха нещата.Имало е проблем с изтеглянето на парите от картата ни.Писали са ни писмо още юни месец,но ние така и не сме го получили.Сега го разбрахме след запитване по електронната поща.Сега им пратихме чек и се надявам вече всичко да е ок.пратихме им чека от ОББ. запитването ми е как проверявате кога ви е осребрен чека ,защото на мен служителката ми каза че не мога да разбера, а тук чета че се проверява по някакъв начин.Благодаря предварително.
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от libre »

Здравейте и нашият чек са го осребрили на 3.11,а не са минали и цели 3 месеца от пращането на документите,но акюзе-няма!!!Странно ми стана,че на почти всички чековете са осребрени в последният момент преди изтичането им-за това се бяхме настроили и ние...да не би просто да са решили да осребрят всички чекове за някаква отчетност до края на годината,а акюзетата- "като им дойде времето"...
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от libre »

darena72 написа:здравейте! С нашите документи от декември месец, за които така и не поличихме акюзе най-после се изясниха нещата.Имало е проблем с изтеглянето на парите от картата ни.Писали са ни писмо още юни месец,но ние така и не сме го получили.Сега го разбрахме след запитване по електронната поща.Сега им пратихме чек и се надявам вече всичко да е ок.пратихме им чека от ОББ. запитването ми е как проверявате кога ви е осребрен чека ,защото на мен служителката ми каза че не мога да разбера, а тук чета че се проверява по някакъв начин.Благодаря предварително.
Ние направихме чека в Unicredit Bulbank,но това е без значение-можете да си проверявате чека,явно просто на служителят/ка не им се занимава,защото аз днес звъннах по телефона и служителят там бе така любезен веднага да провери и да ми отговори-не мисля,че е от значение банката,а от хората в нея....
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Аватар
Zlatinis
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 4:29 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Zlatinis »

darena72 написа:здравейте! С нашите документи от декември месец, за които така и не поличихме акюзе най-после се изясниха нещата.Имало е проблем с изтеглянето на парите от картата ни.Писали са ни писмо още юни месец,но ние така и не сме го получили.Сега го разбрахме след запитване по електронната поща.Сега им пратихме чек и се надявам вече всичко да е ок.пратихме им чека от ОББ. запитването ми е как проверявате кога ви е осребрен чека ,защото на мен служителката ми каза че не мога да разбера, а тук чета че се проверява по някакъв начин.Благодаря предварително.
Здравейте ! За съжаление и вие като нас сте попаднали на некомпетентни и мързеливи служители :yawn: Решението е да сте по-упорити и настоятелни - на нас ни отказаха подобна справка на едното гише в банката , но отидохме на другото и там , след справка с централния офис , получихме нужната информация , а именно - паричките са усвоени на 27 октомври . Надяваме се много скоро всички да имаме основателен повод за радост ;)
Щастието не е крайна цел , а начин на пътуване .
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

Здравейте!
Бързам да напиша,защото вчера нямах тази възможност.
Проверихме в Банката и се радваме,защото и нашият чек е осребрен на 02.11 :)
Да се надяваме тогава направо на дати за интервюта :D
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от minchev »

Darena здравеите,
Нашият чек също е от ОББ и нямам апсолютно никъкав проблем с проверката даже днес провериявах но НЕ и така горе доло началото на всяка седмица проверявам и не са ми създавали проблем даже бих казал че са доста любезни.Остава само да ги инкасират във Виена дано да е по скоро пожелавам го на всички :y: :y:
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
darena72
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 2:25 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от darena72 »

Благодаря на всички за отговорите.Успех в процедурата :handshake:
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от siso_krasi »

https://services.immigration-quebec.gou ... /index.php"
Ето градовете с информационни сесии. За съжаление България отново не присъства като опция.


P.S. Ако има желаещи и записали се - можем да си организираме една екскурзия. Ние сме за Констанца.
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от cantare »

siso_krasi написа:https://services.immigration-quebec.gou ... /index.php
Ето градовете с информационни сесии. За съжаление България отново не присъства като опция.
Абсолютна дискриминация. Безобразие!!! :fubar:
В Румъния в 7 града ще има информационни сесии... а ние нямаме дори в един град и вече 2-3 години подред.
Хич не ги долюбвам тези мамалигари, още по-малко пък ще тръгна да им ходя на инфо сесиите. Сори, ама не се сдържах. :@
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от balbi »

Първото място, където някой се радва, че са му взели парите ;)
8)
Относно инфо сесиите - ами като гледам броя на присъстващите румънци на курса ни спрямо присъстващите българи е 5 към 1, та май нормално в Румъния да има, а в БГ не. И без това навсякъде ще говорят на френски, а и Констанца не е никак лош град ;)
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Double Trouble »

Тимишоара също е много готино място.
Наистина са си повод за една малка екскурзия тези информационни сесии :)
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jasmin_veni »

Да идем :) Хубаво, ама нещо ново извън официалната информация на сайта ще да се научи ли?
Я да ви развеселя малко, Марто е направил много готина тема:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 19&t=42829"

Цъки гледайте шефа да не ви хване докато се хилите на някои теми :rofl:
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от hristoe77 »

:party: :party: ЗДРАВЕИТЕ НИЕ СМЕ ОТ ВАРНА ДНЕС ПРОВЕРИХМЕ ЧЕКА НИ Е ОСРЕБРЕН НА 03.11.ПОДАДЕНИ ДОКУМЕННТИ 08.08.КАТО ГЛЕДАМ КАК ОСРЕБРЯВАТ ЧЕКОВЕ МАИ ПАРА ИМ ТРИАБВА НЕ ЕМИГРАНТИ :D АБЕ УЧИМ ФРЕНСКИЯТ ПАК КАКВОТО СТАНЕ УСПЕХ НА ВСИЧКИ :y:
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от balbi »

jasmin_veni написа:Да идем :) Хубаво, ама нещо ново извън официалната информация на сайта ще да се научи ли?
Я да ви развеселя малко, Марто е направил много готина тема:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 19&t=42829"

Цъки гледайте шефа да не ви хване докато се хилите на някои теми :rofl:

Всъщност Вени нищо ново няма да научите :), но пък ще си направите екскурзия :)
Няма лошо!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от balbi »

А относно темите за френския - наистина се говори така. Има хора оригинални французки, които трудно разбират тук и трудно комуникират.
Но мен ме радват де! ;)
Заключено