за пенсиите в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

за пенсиите в Квебек

Мнение от bruto »

Привет на всички,във форума са обсъждани всякакви теми,но аз бих желал да повдигна следната тема:.....за пенсийте в Кебек и защо след навършена пенсионна възраст и вече взимащ пенсия те задължават 6 месеца от годината да си тук(Канада).Не е ли това ограничаване на правата ни.В крайна сметка ще живея където си поискам заработил съм си ги и ще ги взимам и харча както си пожелая.Например майка ми е работила дълги години в Италия и ще си взима пенсията в БГ.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от tonich »

bruto написа:.....за пенсийте...
За пенсиЙте... ше ти обясни Optics... 8)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от ablood »

Въпрос на политика.
Математиката е елементарна: ако си харчиш пенсията навън, автоматично един тукашен работник остава без работа. Нормално е да не се толерира, както също е нормално да не ти харесва.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от dimana »

В сайта на българското министерство на труда пише, че е приоритет сключването на спогодба за социлната сигурност с Канада за 2012 г. От съседните ни страни Канада има спогодба с Турция и Гърция отдавна, а с Румъния и Македония отскоро (не са в сила още). Много е важно и какво точно ще се договори. Да се надяваме до десетина година да има яснота по въпроса.

http://www.servicecanada.gc.ca/eng/isp/ ... ytoc.shtml"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от optics »

Bruto, брутално, не си сменя сбърканото заглавие дори при приятелско намекване от Тонич.

В един друг форум един фен беше написал:

Всички думи в българския език, завършващи на -ия, в множествено число се пишат с двойно "и" накрая. (анимации, материи, претенции, функции)

Всички правим неволни грешки (за радост на тия с волните грешки, когато ни забележат).

Обаче тая грешка, както и някои други брутални напр. адрез, дедектив, беберон, оважавам, впредвид, напредвид, съжелявам и др. не извикват никакво друго чувство, освен че пишещия е или неграмотен тийнейджър или възрастен примитив. И двата случая, естествената човешка реакция е - "и за какво да му помагам на тоя".
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от IRA »

Аз не съм много в час с пенсиите, ама това за 6 месеца не важили само за допълнението за ниски доходи?
Последно промяна от IRA на Вто Окт 18, 2011 1:37 pm, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от Rhea »

Ира, и аз мислех ше е само за социалната пенсия :sweat:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от IRA »

Аз порових малко, ама не го намирам това за 6 месеца. Дайте линк.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от Bistra »

Това според мен е само за социалните пенсии.В интерес на истината не съм се интересувала, защото съм много далече от пенсия.Ама, айде стига, бе! На почти всичките приятелки на дъщеря ми бабите и дядовците живеят по Флорида целогодишно. Да не искате да ми кажете, че там живеят без пари? :o
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от emili_vn »

ablood написа:Въпрос на политика.
Математиката е елементарна: ако си харчиш пенсията навън, автоматично един тукашен работник остава без работа. Нормално е да не се толерира, както също е нормално да не ти харесва.
:y:

И аз съм чувала за тези 6 месеца, но не съм търсила потвърждение в официалните сайтове, може би защото на този етап не ме интересува.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от IRA »

След четене стигнах до извода, че това за 6 месеца се отнася за Old Age Security (OAS), това се получава независимо работил неработил, на база години прекарани в странатат. е това си е баш социалната пенсия .
The Canada Pension Plan (CPP) and the Quebec Pension Plan (QPP) не зависят от това дали си в страната или не.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от pumpy »

bruto написа:......заработил съм си ги и ще ги взимам и харча както си пожелая.......
че това за 6 месеца се отнася за Old Age Security (OAS), това се получава независимо работил неработил, на база години прекарани в странатат. е това си е баш социалната пенсия .
:rofl: :rofl: :rofl:
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от bruto »

:D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от IRA »

Ама дори за Old Age Security Pension (OAS) не баш вярно това за 6 месеца :
12. Can I receive my pension outside Canada?

Yes. Usually, we can send you your pension payment outside the country if:

you lived in Canada for at least 20 years since age 18; or
you lived or worked in a country that has a social security agreement with Canada and you meet the 20-year residence requirement under the provisions of that agreement.

If you do not meet either of the above requirements, we can only send your payments outside Canada for the month that you leave, and for six months after that. For example, if you leave Canada in January, we would send payments until the end of July. After July, the payments would stop. If you plan to be absent from Canada for more than six months, you must contact us well before you leave. You should also contact us when you return to live in Canada, so that we can restart your pension payments from the month of your return.

Whether you are living in Canada or abroad, all payments are calculated in Canadian dollars. If you are living abroad, most recipients will receive their benefit payment in the local currency of their country of residence.

Please contact us for aditional information.
ИЗВОД: Четете официалната информация, а не слушайте слухове.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: за пенсийте в Кебек

Мнение от optics »

Едно нещо не разбирам в цитата даден от ИРА.
От къв зор ще искаш да ти ги "ПРАЩАТ" ???
Привеждат си ги в канадската банка, ти си теглиш с канадската дебитна карта от български (или друг) банкомат. Къде е проблема ?
(освен таксата за трансфер)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор