Какво ви кара да следите новините от България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Тази новина и хилядите такива мухата не ги намира в канадските медии,затова мухата чете и български медии,това е към въпроса по темата
А че мр Гикс си ги смуче от малкия пръст, това го знае всеки :)
Буахахахахаха, ами те канадските медии (с малки изключения от Кебек) и американските такива използват един и същи език бе, мухЪ с мухЪтЪ. Въпросната толкова изключително важна новина (отмъкването на някакво частно 15-метрово мостче в забутаното село Норс-Бивер, а пардон, North Beaver, което никой не забелязал в продължение на седмици) е достатъчно добре описана в местните медии в Пенсилвания. Tи какво искаш, тази глупост да превземе първите страници навсякъде все едно е кацане на марсианци в Мисисага? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от myhata II »

Глупост или не аз я прочетох в Бг пресата а не в тукашната ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от John Smith »

Такива хора като myhata II следят български новини по простата причина, че не знаят добре английски. Когато американска или канадска новина излезе в български сайт, преведена от руски, тогава и myhata II я научава. Ако е нещо, което звучи зле за САЩ или Канада или пък показва каква "сила" са Русия, то бива веднага копирано тук на форума. След това следват няколко десетки неграмотни коментари в 1 ред. Накрая същия индивид изцепва някаква колосална глупост и се залива сам от смях.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
kefche1
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:55 am
Местоположение: Sofia

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от kefche1 »

Аз не ги следя.
Нито в България докато съм бил нито в Канада сега.
Не гледам телевизия.
mufc написа:Любопитсво...
Някаква носталгия...
Надежда, че нещата ще се оправят...
Поредното заключение, че навремето сте взели правилното решение...
... (Някаква ваша причина)
....

Аз например когато съм по чуждите земи, не съм се интересувал какво е ставало в България. Нямал съм никаква потребност да отворя един сайт дори за да прочета поне някакви заглавия. Интересувал съм се винаги около новините в града и държавата където съм се намирал.
Тази година лятото, докато бях в Англия реших да отида за един ден до братовчед ми и с изненада установих, че си довлякъл Булсат и си я монтирал.
Питам го , защо го е направил... а той ми вика, че така си се чувствал все едно си е в България.
Не изключвам варианта, проблема да е в мен... :D
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от 7George »

Това, че следя БГ новините, не значи, че им вярвам. В страната имало над 50 хиляди журналисти (Карбовски го каза), които работят за под-смешни заплати, щото в тоя бранш там няма достатъчно пари за такава пасмина. Работят за стаж докато се чупят някъде другаде. Писанията са им в стил "едрата ярма" и далеч от достоверност... Ако намеря нещо интерсно, после го чеквам в други издания.

В канадски медии намирам и доста интересни неща, особено ако се зачета и в коментарите отдолу. Учудва ме и пристрастието и вниманието отделяно на криминалните събития. Ще излезе че тъдява щъкат наистина много перверзници, не са само по филмите.
Embrace your climate change!
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от mortigur »

mufc написа:Любопитсво...
Някаква носталгия...
Надежда, че нещата ще се оправят...
Поредното заключение, че навремето сте взели правилното решение...
... (Някаква ваша причина)
....

Аз например когато съм по чуждите земи, не съм се интересувал какво е ставало в България. Нямал съм никаква потребност да отворя един сайт дори за да прочета поне някакви заглавия. Интересувал съм се винаги около новините в града и държавата където съм се намирал.
Тази година лятото, докато бях в Англия реших да отида за един ден до братовчед ми и с изненада установих, че си довлякъл Булсат и си я монтирал.
Питам го , защо го е направил... а той ми вика, че така си се чувствал все едно си е в България.
Не изключвам варианта, проблема да е в мен... :D
Мен лично ми харесва да чета заяжданията под статиите. Даже самите статии само ги прехвърлям, ама махленската седянка не я изпускам. По същата причина не чета канадски новини, там заяжданията са скучни....
Taxation is theft.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от myhata II »

Или искаш да кажеш всичко им е скучно,на първо място са криминалните новини,за трафика и времето,клюкарските им са предимно от САЩ 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от Павел »

roumensp написа:
Marto написа:Fox News :rock:
Любимият канал на Дики и на Сара Палин. :D Няма го Павел, да ти обясни по-подробно ... :P
Дики е забравил да сложи слогана си под снимката на Кривоустия - "Marto Loves Dick"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от Павел »

MrGeek написа:
myhata II написа:Тази новина и хилядите такива мухата не ги намира в канадските медии,затова мухата чете и български медии,това е към въпроса по темата
А че мр Гикс си ги смуче от малкия пръст, това го знае всеки :)
Буахахахахаха, ами те канадските медии (с малки изключения от Кебек) и американските такива използват един и същи език бе, мухЪ с мухЪтЪ. Въпросната толкова изключително важна новина (отмъкването на някакво частно 15-метрово мостче в забутаното село Норс-Бивер, а пардон, North Beaver, което никой не забелязал в продължение на седмици) е достатъчно добре описана в местните медии в Пенсилвания. Tи какво искаш, тази глупост да превземе първите страници навсякъде все едно е кацане на марсианци в Мисисага? :D :rofl:
Какво представлява един мост пред 1000 (ХИЛЯДА) изчезнали вагона?

http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000201"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от Marto »

Павел написа:
roumensp написа:
Marto написа:Fox News :rock:
Любимият канал на Дики и на Сара Палин. :D Няма го Павел, да ти обясни по-подробно ... :P
Дики е забравил да сложи слогана си под снимката на Кривоустия - "Marto Loves Dick"
Момче, на тебе все Дик ти е в устата. :rofl:

To each his own...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от Павел »

Ако не можеш да измислиш нищо оригинално, обаждането не е задължително.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от bucca »

Аз лично не следя новините от България, нито гледам българска телевизия.
Гледам си канадска телевизия и канадски новини и предавания.

Искам да съм информирана какво става на мястото, където живея, а не на някое друго място. Струва ми се безмислено да гледам новини от България, където не живея и там не е моята реалност вече.
:)
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Какво ви кара да следите новините от България?

Мнение от valioiko »

bucca написа:Аз лично не следя новините от България, нито гледам българска телевизия.
Гледам си канадска телевизия и канадски новини и предавания.

Искам да съм информирана какво става на мястото, където живея, а не на някое друго място. Струва ми се безмислено да гледам новини от България, където не живея и там не е моята реалност вече.
:)
Spot on!!! :y:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Публикувай отговор