Забавяне на accusee -то

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от cantare »

Все пак някакъв ориентир, че са стигнали до средата на Март.
Jidja, вие кога сте пуснали документите?
Vouloir, c'est pouvoir!
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от margaret »

cantare написа:Все пак някакъв ориентир, че са стигнали до средата на Март.
Jidja, вие кога сте пуснали документите?
И това писмо не е ориентир според мен...
Има хора, които са получили акюзе , а са подали документи април или даже и май месец...
Ще си чакаме и това е :(
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от naskoAH »

Вик написа:Днес 30.09/2011 нашите документи за Виена отлетяха. Умишлено ги забавих с 6м. за да имаме време за учене на френски,
но като чета темата ми изглежда, че не е трябвало да го правя. Забавянето е факт, и сега най-вероятно ще съжалявам за
прекалената си предпазливост.
Не можах да се справя с добавянето в статистиката, ще бъда благодарен ако някой го направи.
Успех на всички чакащи!
Добавил съм Ви в статистиката .
Успех с процедурата !
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от T_LEO »

И ние изпратихме документите си във Виена на 30.09.2011. Най-накрая, след месеци чакане чиновничките в НОИ да благоволят да ми заверят осигурителната книжка, вече всичко е на път . Дано се наваксат малко нещата там и скоро да стигнат и до септемврийско-октомврийските молби. Моля да ни добавите и нас в списъка, че не успях да се справя. Благодаря и Успех на всички !!!
mikity8818
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 3:28 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mikity8818 »

Здравейте и от нас :)
Вчера, 30.09.2011 г. получихме заветното акюзе! :party: :party: :party:
Ще сме благодарни ако добавите и нас в статистиката.. :)
Късмет на всички..

11.05.2011 - DSC Vienne
30.09.2011 - Accusé
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Jidja »

cantare нашите бяха там на 29.03.2011, приети са от Rehor. Веднага, когато ми дръпнат парите от картата ще разбера, но засега нищо. Дори имам чувството, че ако им пиша в мейла , че сме подали средата на март ще ми отговорят, че обработват началото на март. Има хора подали април , май имат вече акюзе... Събда... ще си чакаме, друго не може да правим така или иначе....
Аз им писах, защото минаха 6 месеца и дори да са при тях не мога да съм сигурна, че не са забутани...
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Jidja »

Към mikity8818 и detska.nadejda : Понеже видях, че сте получили акюзе, а реално документите ви са изпратени след нашите, а ние нямаме акюзе и исках да намеря някаква логика, колкото и да няма такава.... та исках да ви питам дали сте търсени професии и от кой служител са ви приети документиоте, ако имате такава информация?
Ще съм ви много благодарна, ако споделите :)
mikity8818
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 3:28 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mikity8818 »

Jidja написа:Към mikity8818 и detska.nadejda : Понеже видях, че сте получили акюзе, а реално документите ви са изпратени след нашите, а ние нямаме акюзе и исках да намеря някаква логика, колкото и да няма такава.... та исках да ви питам дали сте търсени професии и от кой служител са ви приети документиоте, ако имате такава информация?
Ще съм ви много благодарна, ако споделите :)
Здравей,Jidja.. От толкова четене и следене на форума съм стигнала до извода, че логика почти липсва.. ние самите доста се притеснявахме дали ще ни отворят документите преди да ни изтече срока на чека.. но за късмет, случи се по-рано..
Не знам дали има значение кой е служителя приел пратката ни с документи, но акюзето е подписано от Александра Лесниевски..
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от karelia79 »

Има логика, защото същата госпожица/госпожа беше приела документите и на семействата, подали през април. Явно само тя обработва бързо
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
detska.nadejda
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Окт 01, 2010 11:10 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от detska.nadejda »

Нашето акюзе е подписано също от Александра Лесниевски .Ако тя разглежда на всички подали през май нещата ще се случат. Явно тя отлично си върши работата! :y: :y: :y:
zveti_gineva
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 9:14 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от zveti_gineva »

Здравейте на всички и от нас! Ние изпратихме документи до Виена на 22.02 и от тогава нямахме отговор до петък, 30.09! Получихме писмо, в което пише, че са имали проблем с плащането с кредитната карта и трябва да изпратим нов документ за плащане. Странното е, че от банката издател на кредитната ни карта, ни увериха, че няма никакъв проблем и че изобщо не е правен опит за теглене от сметката...? Сега се чудим дали да не изпратим направо чек, че нещо с тая карта явно няма да стане. Имали и други от форума, на които им се е случило подобно нещо и как сте решили този проблем? След изпращането на новия чек или плащане с кредитна карта колко време се чака? Моля, за отговор, ако някой има инфо по този въпрос!!!
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от cantare »

Jidja ние сме подали почти едновременно. Чакам и аз заветния смс, обаче уви. И пощата проверявам за неприятни изненади свързани с плащането.

zveti_gineva, в статистиката имаше още един случай като вашия. Хората бяха платили с чек след това.
Аз много се притеснявам за същото. Защото каквато и информация да ми дават служителите в банката, факт че не приемат някой кредитни карти.
Вие с каква карта се опитахте да платите? Имате ли лимит по кредитната карта?
Vouloir, c'est pouvoir!
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Вик »

Jidja написа:cantare нашите бяха там на 29.03.2011, приети са от Rehor. Веднага, когато ми дръпнат парите от картата ще разбера, но засега нищо. Дори имам чувството, че ако им пиша в мейла , че сме подали средата на март ще ми отговорят, че обработват началото на март. Има хора подали април , май имат вече акюзе... Събда... ще си чакаме, друго не може да правим така или иначе....
Аз им писах, защото минаха 6 месеца и дори да са при тях не мога да съм сигурна, че не са забутани...
Днес в 10.58 и нашите документи бяха приети от F. Rehor. И ние най-вероятно ще сме от групата на по-дълго чакащите.
rade12
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:14 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от rade12 »

Вик написа:
Jidja написа:cantare нашите бяха там на 29.03.2011, приети са от Rehor. Веднага, когато ми дръпнат парите от картата ще разбера, но засега нищо. Дори имам чувството, че ако им пиша в мейла , че сме подали средата на март ще ми отговорят, че обработват началото на март. Има хора подали април , май имат вече акюзе... Събда... ще си чакаме, друго не може да правим така или иначе....
Аз им писах, защото минаха 6 месеца и дори да са при тях не мога да съм сигурна, че не са забутани...
Днес в 10.58 и нашите документи бяха приети от F. Rehor. И ние най-вероятно ще сме от групата на по-дълго чакащите.
Искам да попитам, къде пише от кого са приети документите? Аз в проследяването на пратката на Спийди виждам единствено:
Предаване на клиент
Получил MARSCHAL
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от karelia79 »

ами явно вашите документи са приети от Marshal. Нашите са от някакъв Babli - има ли и някой друг с приети документи от такъв човек?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Заключено