Какво става?!?!?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Bistra »

roumensp написа:
optics написа:Българете - сбъркан секс, липса на възпитание и мозъчна антиселекция
Попадения от форума на e-vestnik :

http://e-vestnik.bg/8710"
Това ми хареса. :D
И на мен.
Подсеща ме, че преди няколко дни мъжът ми се връща у нас и ми споделя, че се е запознал с Господин "Х" - да го наречем.Българин разбира се и то се е запознал не, защото много е искал, а по-необходимост.
Първите му думи бяха: "Абе тоя от коя планета е слязъл?" :rofl:
Моят мъж е изключително толерантен, но едно мрази най-много през живота си (както и аз): Наш сънародник, който още преди да се е запознал с теб почва да те поучава с насмешка и тънко да те оплюва. :lol:
Много съм щастлива, че тук не ми се налага да общувам с такива индивиди на живо,защото не съм толкова спокойна, колкото него.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Rall »

jovani написа: Истината е, че дори държава като България ако стартира програма за легална имиграция и съответната реклама ще събере огромно количество мераклии, дори от по-развити икономики - навсякъде има определен процент хора, които са недоволни от нещо или имат желание да експериментират, или биха имали интерес да получат гражданство от държава от ЕС, или биха се възползвали от данъчната конюнктура и т.н.
Айде пак почна изнизването по комунистически. Първо истината беше за огромно количество мераклии, после стана за "известен брой" накрая е ясно, че никой никога няма да си даде труда да зареже работата си, да учи език който няма нищо общо с езиците които владее, да вдигне семейството си и да започне живота си наново на място което ще му е по-чуждо и непознато от друга планета. И с какво точно би го привлякла България пред останалите възможни дестинации? Има огромен пазар на труда? Заплатата е една от най-високите в Европа? Социалната политика? Спокойния и уреден живот?
Dead Eyes See No Future
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

Rall написа:
jovani написа: Истината е, че дори държава като България ако стартира програма за легална имиграция и съответната реклама ще събере огромно количество мераклии, дори от по-развити икономики - навсякъде има определен процент хора, които са недоволни от нещо или имат желание да експериментират, или биха имали интерес да получат гражданство от държава от ЕС, или биха се възползвали от данъчната конюнктура и т.н.
Айде пак почна изнизването по комунистически. Първо истината беше за огромно количество мераклии, после стана за "известен брой" накрая е ясно, че никой никога няма да си даде труда да зареже работата си, да учи език който няма нищо общо с езиците които владее, да вдигне семейството си и да започне живота си наново на място което ще му е по-чуждо и непознато от друга планета. И с какво точно би го привлякла България пред останалите възможни дестинации? Има огромен пазар на труда? Заплатата е една от най-високите в Европа? Социалната политика? Спокойния и уреден живот?
България привлича с възможностите за развитие на нови, несъществуващи в момента или недобре развити бизнес отрасли, които биха позволили на индивида да надскочи социалното положение, което му е отредено в собствената му страна. Ето затова в България идват много нови мераклии и немалка част от пишещите в този форум са минали през фирми, създадени от такива индивиди.
Което ми напомня за историята на група Американски ентусиасти, създали първата мобилна телекомуникационна компания в Сомалия на кораб, акостирал на няколко километра от крайбрежието на Сомалия и станали мултимилионери в последствие. Ето на това му се вика "рисков" бизнес, а България предлага значително по-приемливи условия за развитие за хора с идеи и амбиции.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Rall »

Аха и причината тия пичове да успеят е именно имиграционната програма на Сомалия, позволила им да получат така желаното сомалийско гражданство. Както обикновено бъркаш некакъв невероятен турлюгювеч от отделни истории и непроверими градски легенди които са достатъчни да впечатлят клуба по интерси на село Долни Окол примерно. Относно чуждестранните компании в бг ми и аз самият съм минал през такава и мога да ти кажа че баш чорбаджиите италианци не се вестваха в Бг за повече от седмица на година па какво остава да искат статут на постоянно пребиващи и още по- малко гражданство.
Dead Eyes See No Future
M.S.S
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:32 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от M.S.S »

jovani написа:
Rall написа:
jovani написа: Истината е, че дори държава като България ако стартира програма за легална имиграция и съответната реклама ще събере огромно количество мераклии, дори от по-развити икономики - навсякъде има определен процент хора, които са недоволни от нещо или имат желание да експериментират, или биха имали интерес да получат гражданство от държава от ЕС, или биха се възползвали от данъчната конюнктура и т.н.
Айде пак почна изнизването по комунистически. Първо истината беше за огромно количество мераклии, после стана за "известен брой" накрая е ясно, че никой никога няма да си даде труда да зареже работата си, да учи език който няма нищо общо с езиците които владее, да вдигне семейството си и да започне живота си наново на място което ще му е по-чуждо и непознато от друга планета. И с какво точно би го привлякла България пред останалите възможни дестинации? Има огромен пазар на труда? Заплатата е една от най-високите в Европа? Социалната политика? Спокойния и уреден живот?
България привлича с възможностите за развитие на нови, несъществуващи в момента или недобре развити бизнес отрасли, които биха позволили на индивида да надскочи социалното положение, което му е отредено в собствената му страна. Ето затова в България идват много нови мераклии и немалка част от пишещите в този форум са минали през фирми, създадени от такива индивиди.
Което ми напомня за историята на група Американски ентусиасти, създали първата мобилна телекомуникационна компания в Сомалия на кораб, акостирал на няколко километра от крайбрежието на Сомалия и станали мултимилионери в последствие. Ето на това му се вика "рисков" бизнес, а България предлага значително по-приемливи условия за развитие за хора с идеи и амбиции.
За съжаление България привлича рискови инвеститори като ЕОН,ЕВН,ЧЕЗ (които не се желани в нормалните европейски държави), банки като Прокредит (които оперират предимно в третия свят и развиващите се държави) и други от сорта с това, че се шири безаконие и корупция, а в мътни води се ловят големите риби и се правят големите пари.

Нормални инвеститори почти липсват, дори и тези които са нивестирали си местят бизнеса в съседни държави.Примера с Белла , после Пещерска гроздова, Монбат и др. изнасят част от производството си в Румъния . Което е лош знак за чуждестранните инвеститори .


Разбира се има фирми които се водят само на хартия в Бг заради ниските данъци и ставки.Примера с транспортните фирми е доста показателен.Но те реално не оперират на територията на България.

Плюсовете в България са по-евтината работна ръка и суровини и материали, доброто местоположение.Но за съжаление минусите са много повече като тежката и тромава администрация,бюрокрацията,двоиния стандарт, корупцията, нелоялната конкуренция, недобрите закони и регулатор, който да следи за тяхното изпълнение, на практика не функциониращата съдебна система,лошата инфраструктура, силното лоби на олигарсите,обвързаноста на политиците с бизнеса и сенчестия такъв,контрабандата и мн. др. прави инвестицията им силно рискова !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става?!?!?

Мнение от ablood »

jovani написа:България привлича с възможностите за развитие на нови, несъществуващи в момента или недобре развити бизнес отрасли, които биха позволили на индивида да надскочи социалното положение, което му е отредено в собствената му страна. Ето затова в България идват много нови мераклии и немалка част от пишещите в този форум са минали през фирми, създадени от такива индивиди.
Което ми напомня за историята на група Американски ентусиасти, създали първата мобилна телекомуникационна компания в Сомалия на кораб, акостирал на няколко километра от крайбрежието на Сомалия и станали мултимилионери в последствие. Ето на това му се вика "рисков" бизнес, а България предлага значително по-приемливи условия за развитие за хора с идеи и амбиции.
1. Ако индивидът не е успял да се развие в собствената си родина, той няма НИКАКВИ шансове да се развие в БГ със собствени сили.
2. В БГ има толкова ентусиасти, бивши емигранти и подобни, че няма потенциално доходоносна пазарна ниша, която да не е многократно изпробвана.
3. Това за американците, с кораб-сомалийско-пиратски мобилен оператор е пълна измишльотина, натракана от наивен човек. Как ще станеш мултимилионер в държава със среден доход под $2, ако не си бил милиардер преди това?
Изображение
4. България наистина предлага много рисков бизнес, но рискът обикновенно си е за сметка на инвеститора. Обикновен емигрант (от Сомалия например) със свежи идеи и капитал от $2 ще се развие сред мутрите и корумпираните бюрократи дори преди да е научил български език.

Сега схващам защо форумните зевзеци с правомощия се бъзикат толкова с теб. :fubar:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

Разбира се, че има доходоносни ниши в областта на високите технологии, банковото дело, комбинациите от тях и прочие, проблемът е че много от вас си нямат идея как работи например един дейта център, електронна борса, маркет дейта вендор, кредит бюро, клиринг хаус, посредник за електронни транзакции и много други неразвити в България бизнеси и оттам идва и убеждението, че почти всичко било пробвано и нямало какво да се прави.

Винаги ще има хиляди, дето ще кажат: няма как да стане и няколко, които ще се хванат и ще го направят.
После тези няколко ще бъдат обявени за "мутри" от групата на лузърите, за които света се дели на два типа хора: "мутри" (успелите) и "честни" хора (разбирай - неинициативните).

http://af.reuters.com/article/investing ... dChannel=0
http://www.dbune.com/news/world/2013-de ... pment.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Somali_Telecom_Group
Somali Telecom Group (STG) is a telecommunications company based in Somalia. It was founded in 1993 in Rockville, Maryland, in the USA, by Abdirazak I. Osman, Edmund L. Resor, Abdiaziz Ismail Dualeh and Luis F. George. According to the company's website's front page, it is Somalia's "first telecom service provider". STG maintains offices in 10 Somali cities; its head offices are currently located in Dubai.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

А пък за мнението на М.С.С. който явно никога не е живял извън България:
http://en.wikipedia.org/wiki/E.ON
E.ON AG, marketed with an interpunct as E•ON, is the holding company of the world's largest investor-owned energy service provider based in Düsseldorf, Germany. The name comes from the Greek word aeon which means eternity.

Уелкъм то дъ риъл уърлд, където компаниите са създадени за да правят печалба, а не да "служат" на клиентите си.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става?!?!?

Мнение от ablood »

jovani написа:Somali Telecom Group
И к'во стана с'а с твой'та история дет' амриканци основали телекомуникационна компания на борда на кораб до сомалийския бряг и в последствие забогатели?
Май по-скоро сомалийски пирати (Abdirazak I. Osman and Abdiaziz Ismail Dualeh) отвлекли американски кораб и 1993 похарчили изкараните милиони, създавайки компанията НА СУША.

А колкото до потенциалните доходоносни ниши дето ги виждаш в БГ, ти не само че си неспособен да се възползваш от тях и си заминал на запад ами и фантазираш, че нек'ъв африкански/арабски неудачник в собствената си страна ще пребори българската корупция/език/конкуренция и ще създаде проспериращ бизнес без начален капитал?!?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

ablood написа:
jovani написа:Somali Telecom Group
И к'во стана с'а с твой'та история дет' амриканци основали телекомуникационна компания на борда на кораб до сомалийския бряг и в последствие забогатели?
Май по-скоро сомалийски пирати (Abdirazak I. Osman and Abdiaziz Ismail Dualeh) отвлекли американски кораб и 1993 похарчили изкараните милиони, създавайки компанията НА СУША.

А колкото до потенциалните доходоносни ниши дето ги виждаш в БГ, ти не само че си неспособен да се възползваш от тях и си заминал на запад ами и фантазираш, че нек'ъв африкански/арабски неудачник в собствената си страна ще пребори българската корупция/език/конкуренция и ще създаде проспериращ бизнес без начален капитал?!?
Ето затова ми е трудно да разговарям с вас - защото вадите от мненията ми само информацията, която ви устройва. Ясно е написано, че компанията е основана от: Abdirazak I. Osman,
Edmund L. Resor, Abdiaziz Ismail Dualeh and Luis F. George. В мнението на Аблъд се виждат само 2-ма от "пиратите". Естествено, от 1993 година до сега компанията се е развила и вече имат офиси (а вероятно и апаратура) на сушата. Не смятам да си губя времето и да давам повече подробности на хора, които не са заинтересовани от тази информация.

Аз заминах на запад с цел да се образовам, подобно на японските и други имигранти, които са живели в Америка и в последствие завърнали се в страните си за да създадат своите конгломерати. За капак на всичко дори успях да се преборя, без да имам начален капитал, за една доста прилична, според мен, пазарна ниша в Канада. Защо да не може един Американец, който е бил доста по-информиран от мен, да успее да реализира собствен бизнес в България? Всъщност и този ми въпрос е реторичен, защото аз лично познавах няколко американци и един куп европейци, които развиваха собствен бизнес в България преди и малко след 2000 година и съм сигурен че в момента техният брой се е увеличил значително.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Bistra »

jovani написа:Винаги ще има хиляди, дето ще кажат: няма как да стане и няколко, които ще се хванат и ще го направят.
После тези няколко ще бъдат обявени за "мутри" от групата на лузърите, за които света се дели на два типа хора: "мутри" (успелите) и "честни" хора (разбирай - неинициативните).
Thanks! :bow:
Това, ако го бях казала аз преди година със сигурност щяха да ме изгонят.То е валидно не само за България, а за навсякъде!
Манталитета ни е сбъркан на нас българите, манталитета! :(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво става?!?!?

Мнение от ablood »

jovani написа:Не смятам да си губя времето и да давам повече подробности на хора, които не са заинтересовани от тази информация.
Всъщност много се интересувам, но ти не даде никакви подробности за кораб с американски ентусиасти, създали телекомуникационна компания край брега на Сомалия и забогатяли впоследствие.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

ablood написа:
jovani написа:Не смятам да си губя времето и да давам повече подробности на хора, които не са заинтересовани от тази информация.
Всъщност много се интересувам, но ти не даде никакви подробности за кораб с американски ентусиасти, създали телекомуникационна компания край брега на Сомалия и забогатяли впоследствие.
Ще се задоволя да постна автобиоографията на единият от "пиратите", основатели на Somali Telecom Group; както вече казах и преди - безмислено е да давам информация на хора, на които тази информация не е необходима и да водим несъществени и безкрайни спорове (от които аз не печеля нищо освен че си губя времето):

http://www.splinter.net/leadership.html
Edmund L. Resor has been a Vice President and a Director of Splinternet since January 2000. Since 1990,
Mr. Resor has been the Principal of Edmund Resor & Associates, a consulting business which provides advice in
establishing information technology businesses in developing countries. Since 2000, Mr. Resor has also been
Senior Consultant and a Principal of NextGen Strategies, a global strategy consulting firm specializing in
converging telecommunications, Internet and computer markets. In addition, since 1992, he has been
Vice President of International Operations and a founding partner of Somali Telecom Group, which has built
a nationwide rural telephone service in Somalia. Mr. Resor earned a B.A. in Anthropology from Yale University
and a Master's Degree in Public and Private Management from the Yale School of Management
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Californian »

Върнах се, липсвах ли ви? :rofl: :lol: :D 8)

Много съм доволен от командировката - Япония ми хареса много също и Тайланд.

Лично очакванията въобще не се покриха с това което видях.
Очаквах да попадна на някво треторазрядно място - пълно с боклуци и грознотия (говоря за Тайланд) което е много по-зле от България. Е не видях това. Видях един 26милионна метро Банкок ареа (по-голям е от Ню Йорк Банкок)
Типичен даунтаун, магистрала на 2 нива, въобще много много американско влияние (7 елевъни и т.н) явно това се дължи на това, че кинга на Тайланд е завършил висшето си образование в Щатите......така поне си го обяснявам аз.
Много зеленина, доста влажно място (като Торонто лятото) вървиш и усещаш влагата.
Което е много по-различно от Сан Хосе, Калифорния (въпреки, че за разлика от Торонто, ние сме на цял океан не на езеро) тук влагата е нещо бленувано - dry та dry си е.......и явно и за това ми хареса Банкок.........

Намерих си и приятелка, тайландка :devil: много готина, много останах доволен от тайландките и хората като цяло там - много добродушно настроени спрямо Американците........

Япония няма да я обсъждам - по-напред е от Щатите и си е направо 1ст world country - много зеленина, много красота.......и въобще много съм доволен от Азия..... :tmi:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво става?!?!?

Мнение от roumensp »

Californian написа:Намерих си и приятелка, тайландка :devil: много готина, много останах доволен от тайландките и хората като цяло там - много добродушно настроени спрямо Американците......
Ти си я излъгал, че си американец, признай си. :lol:

Сега вече се надявам да се откажеш от фикс-идеята си, че непременно българка трябва да си намериш.
Ако не бях женен и аз бих се замислил за една тайландка. :devil:
Публикувай отговор