Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
samurai
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 2:16 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от samurai »

games написа:Добре че пишат хората и споделят .Че тука в тоя раздел има пазители да не направиш нещо без разрешение.Шъта изядът :lol:
Прав беше направо кървя :rofl:
desi1981
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 7:49 am
Местоположение: София

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desi1981 »

Лелееее :-)

Стана тя каквато стана!

Аз всъщност не съм искала нито да нападам някого, нито да причиня такова напрежение :tmi:

Аз всъщност не мога да се сърдя или да се засягам от никого! Наистина - благодарна съм на всички, които дават мнение и няма нито да коментирам, нито да се замесвам в спорове.

За мен беше важно да споделя развитието на нашето досие, защото като гледам нашата процедура в доста от случаите се развива по-различно от тази на повечето хора и мисля, че е важно да споделям развитието, за да знаят тези след нас какви са и другите (макар и редки варианти), тъй като започвах процедурата аз също разчитах на инфо от тези преди нас и СЪМ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО БЛАГОДАРНА НА ХОРАТА СПОДЕЛЯЩИ И СПОДЕЛЯЛИ ТУК.

Не натрапвам мнение на никого и пак казвам - благодарна съм на всички, които изкажат мнение или споделят опит. В крайна сметка затова е този форум. Винаги съм смятала, че кавгите и негативизма са безмислени и именно това е една от причините да нямам търпение да се махна от БГ, надявайки се да попадна в общество, в което хората виждат чашата наполовина пълна, вместо наполовина празна и където ако не ти помогнат поне няма да ти пречат, така че хора!... Хайде да не се настройваме негативно! Тук сме за да си споделяме и да си помагаме, ако можем. Чакането само по себе си е достатъчно изнервящо за всички ни. |(

А сега, по моя случай ... Това, че не пиша често, не значи че не следя форума - напротив следя го ежедневно и споделих моя случай именно защото друг не е споделял да е получавал такова нещо. Знам, че най-вероятно и Вие не знаете отговора на възпроса ми, но се надявах някой, който не пише редовно или следи други форуми по темата да може да даде инфо (и в тази връзка - благодаря за инфото в тази насока).

:wasntme: Та, така ;) моля абстрахирайте се от целия спор около първоначалния ми пост и пишете, ако някой получи същото, за да проследим какво се случва.

Още веднъж - поздрави и успехи на всички!
Няма особено значение откъде ще тръгнеш, важно е да знаеш накъде отиваш!

09.04.10 Виена
28.10.10 Доп.документи
31.03.11 Интервю
02.05.11 Букурещ
25.05.11 Баркодове
30.1.12 Медицински
23.4.12 Покани
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

desi1981, аз не мисля, че кой знае какво е станало. И не мисля, че си нападнала някого или си причинила напрежение. Тези ми думи не се отнасяха за теб, а за Самурай и други като нея. Нещата се развиват абсолютно нормално, както навсякъде около нас - на работа, в магазина, в парка.
Включих се и ти отговорих, защото съм виждала това писмо в един друг форум (а това беше и въпроса - дали някой друг е получил подобно писмо) и там също първия получил писмото, се чудеше какво става. Докато не почнаха да получават и останалите същите писма. Предполага се, че от Букурещ са започнали да пускат това писмо с цел да намалеят запитванията към тях по повод на баркодовете (при загубени такива) и на проверката на статуса (на някои хора не им излиза нищо с номера на баркода, но с другия номер излиза). А тези, на които не им излиза и с двата - още не са качени в системата. Имаше някои, с които заедно сме подали, но статуса им се активира месец и половина по-късно от останалите. Така че не се притеснявай.
Желая успех, както на теб, така и на всички останали. И силно се надявам в Букурещ да се поразбързат малко и да посъкратят срока до виза, но в крайна сметка когато стане - важното е да няма проблеми и допълнително забавяне.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

desi1981 написа:Лелееее :-)

За мен беше важно да споделя развитието на нашето досие, защото като гледам нашата процедура в доста от случаите се развива по-различно от тази на повечето хора и мисля, че е важно да споделям развитието, за да знаят тези след нас какви са и другите (макар и редки варианти), тъй като започвах процедурата аз също разчитах на инфо от тези преди нас и СЪМ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО БЛАГОДАРНА НА ХОРАТА СПОДЕЛЯЩИ И СПОДЕЛЯЛИ ТУК.
И само да попитам - кое е по-различното в развитието на вашата кандидатура?
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
desi1981
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 7:49 am
Местоположение: София

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desi1981 »

emili_vn написа:
desi1981 написа:Лелееее :-)

За мен беше важно да споделя развитието на нашето досие, защото като гледам нашата процедура в доста от случаите се развива по-различно от тази на повечето хора и мисля, че е важно да споделям развитието, за да знаят тези след нас какви са и другите (макар и редки варианти), тъй като започвах процедурата аз също разчитах на инфо от тези преди нас и СЪМ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО БЛАГОДАРНА НА ХОРАТА СПОДЕЛЯЩИ И СПОДЕЛЯЛИ ТУК.
И само да попитам - кое е по-различното в развитието на вашата кандидатура?
Ами, при нас имаше забавяне заради неуспешно плащане с кредитна карта, въпреки че от банката ме уверяваха, че всичко и е наред на картата ;-) (а и аз самата работя с кредитни карти и ми е пределно ясна процедурата по обработване на подобен тип плащания и по никакъв начин не мога да обясня защо се получи така :rofl: ); само ние бяхме извикани на интервю във Виена тази сесия (поне доколкото виждам от писаното във форума - не че не може да има и други, но те не пишат), сега само ние получихме върпсония е-мейл (пак поне засега).

Не се изтъквам или нещо подобно ;-) :wasntme: просто казвам, че при нас все нещо става не точно така както съм чела че става при другите или както съм го планирала, а повярвай ми - чела съм доста по въпроса и докъто мина интервюто знаех поне половината от сайта на имиграционните на изуст :rofl: :rofl: :rofl: Сега въм се отпуснала мноого :angel:

Та, в тази връзка си мисля, че би било полезно за тези след нас да споделя как минава всичко в нашия конкретен случай, за да знаят че има и такива случаи. Аз просто искам да съм полезна с каквото мога.

"Всеки живее в отделна действителност." ;)
Шърли Маклейн

Поздрави на всички
Няма особено значение откъде ще тръгнеш, важно е да знаеш накъде отиваш!

09.04.10 Виена
28.10.10 Доп.документи
31.03.11 Интервю
02.05.11 Букурещ
25.05.11 Баркодове
30.1.12 Медицински
23.4.12 Покани
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от fandjo »

emili_vn написа: Извинявам се на съфорумците за този пост, който не е по същество.
8) съгласен съм и предлагам да се отдели темата за спора относно "информираността на читателите и ползата от придобитата и споделена информация" от тази за "документите до Букурещ", че се разсипах да получавам имейли с нови мнения по темата и след това да чета само караниците тук напоследък... :fubar:
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
desi1981
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 7:49 am
Местоположение: София

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desi1981 »

:party: :party: :party:
Вече сме в системата им :-)

Само, че пак нещо не разбирам - всички, които досега писахте, че сте в системата за онлайн проверка на статуса писахте, че ви излиза "In process", ама преди това илзлизаше ли ви "Application received", защото на мен сега точно това ми пише. Т.е. за трети път ме информират, че са ми получили докумените :rofl: :rofl: :rofl:
Няма особено значение откъде ще тръгнеш, важно е да знаеш накъде отиваш!

09.04.10 Виена
28.10.10 Доп.документи
31.03.11 Интервю
02.05.11 Букурещ
25.05.11 Баркодове
30.1.12 Медицински
23.4.12 Покани
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Joya »

Деси, не всички са в процес, и всички са били апликейшън ресивд преди това.
Аз все още съм, макар че тия дни не съм се проверявала.
Не знам как ги карат под ред, и какво имат предвид с този ред. Аз пратих на 18.03 и още никаква промяна.....
Поне свикнах и се заредих с търпение :)
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от azzura »

desi1981 написа::party: :party: :party:
Вече сме в системата им :-)

Само, че пак нещо не разбирам - всички, които досега писахте, че сте в системата за онлайн проверка на статуса писахте, че ви излиза "In process", ама преди това илзлизаше ли ви "Application received", защото на мен сега точно това ми пише. Т.е. за трети път ме информират, че са ми получили докумените :rofl: :rofl: :rofl:

:D да това излизаше.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
desi1981
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 7:49 am
Местоположение: София

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desi1981 »

Joya написа:Деси, не всички са в процес, и всички са били апликейшън ресивд преди това.
Аз все още съм, макар че тия дни не съм се проверявала.
Не знам как ги карат под ред, и какво имат предвид с този ред. Аз пратих на 18.03 и още никаква промяна.....
Поне свикнах и се заредих с търпение :)
Мерси за бързия отговор :-) Аз лично мисля, че няма строго определен ред - зависи къде ще попадне папката, но като цяло си мисля, че работят по сесии/ държави (само лично мнение)
azzura написа: :D да това излизаше.

:lol: е поне сме в системата ;-)
Ще излезе и другото - няма къде да иде
Няма особено значение откъде ще тръгнеш, важно е да знаеш накъде отиваш!

09.04.10 Виена
28.10.10 Доп.документи
31.03.11 Интервю
02.05.11 Букурещ
25.05.11 Баркодове
30.1.12 Медицински
23.4.12 Покани
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

desi1981 написа: Мерси за бързия отговор :-) Аз лично мисля, че няма строго определен ред - зависи къде ще попадне папката, но като цяло си мисля, че работят по сесии/ държави (само лично мнение)
Добре, че не е така, както си мислиш. Иначе щяхме доста да почакаме докато оправят румънските и молдовските сесии, които са доста по-многобройни от нашата единствена сесийка в продължение на близо цяла година.
По ред на входиране е цялата работа и ако някой изпревари с някой и друг ден другарчето си, с което са подали заедно, се дължи на това, че досиетата не се обработват от един единствен служител. И в момента в ин процес влизаме заедно с румънците, които са подали през март. Сесията им беше февруари. И формулярите почнаха да пристигат и в бг и в Румъния едновременно.

Честито за он-лайн статуса.
Успех :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Atina78 »

Не виждам смисъл хората тук да се заяждат един друг. Това е форум и всеки казва това, което знае.
Да, и аз не съм съгласна с някои неща, които емили и суджуче споделят, защото или не ми изнася хихихиих , или ... знам че има срокове и канадците ще си ги спазят и каквото и да се говори тук.....можем само да гадаем и да следим статистиката, и да се надяваме да дойдат по-бързо медицинските.
Няма смисъл от заяждане. Взимате информацията, която ви е нужна и толкова.
Трябва да се уважава трудът на другите и бих се радвала на едно по-високо ниво на комуникация.
:inlove: Обичайте се!
Интервю - 15 март 2011 - успешно :) (party)
Документи до Букурещ - 4 април 2011
Баркодове - 11 май 2011
Медицински - получени на 11.11.2011, направени на 21.11.2011
ОК на медицинските - 14.12.2011
desi1981
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 7:49 am
Местоположение: София

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desi1981 »

emili_vn написа:
Добре, че не е така, както си мислиш.
Ох, по принцип съм много търпелива и положих всички усилия са съм позитивна и "незаядлива" НО честно да си кажа ми омръзна от наставническия тон... |(

Успех на всички. Аз приключих с моите постове! :y:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

Не знам къде го видя наставническия тон.
И не мога да разбера защо си вкарвате паранои. Кое по-точно ви дразни - това, че имам мнение, старая се да знам и че не гадая ли. Или че ви отговарям на всички въпроси, просто защото съм се поинтересувала преди вас за разни неща.
Ако седя тук да си дрънкам празни приказки и не ви казвам нищо смислено и мрънкам сигурно ще ме обожавате.
Не мога да разбера защо хората тук като видят, че някой знае повече от тях, почват да го нападат. Това постоянно се случваше и с Линко, от който научих много за процеддурата и на който шапка му свалям за знанието и търпението. И какво стана накрая - човека си деактивира ника. А можеше да помогне на още на много хора, както е правил години наред.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Joya »

това е синдрома на всички форуми.
Ако някой помага, винаги е най-оплют и обиждан, не за друго, а защото на хората не винаги им харесва отговора.
Ако не си готов да получиш такъв отговор, по-добре не питай :y:
Чакането ни тормози всички, но дайте да го уползотворим в нещо полечно, четене, ровене, и запознаване с живота "там", а ако ни мързи да ровим, поне да прочетем това, което някой друг е изровил за нас, и да му благодарим за труда :handshake:
Защото отиваме уж да си оправим живота, ами много е важно да започнем с благодарността и оценяването на това което хората правят, без да са длъжни, поне според мен, да уважаваме другите, за да уважават и нас.
В заключение и ние сме ин процес от 16.08 (току що проверих) , и се надявам на бързи медицинкси 8)
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Публикувай отговор