Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от Mr.D »

mortigur написа:
Mr.D написа:
PHOENIX ARIZONA написа: Е защо да не му повярват. Аз имам висше Икономика и бизнес администрация и имам завършен курс за готвач и съм работил като готвач в САЩ и в България. Според мен ако е 1 или повече от една година по търсената професия образованието няма нищо общо.
И курс се брои за образование. На интервуто може да те питат как реши да си смениш професията.
Единият от отговорите може да е, че много от готвачите си отварят рестуранти и им трябват бизнес скилс.
Това е федерална процедура, интервютата стават по изключения и са доста голяма рядкост.
Е тогава Аризона е солид.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: просто ти се примиряваш, че си се прецакал достатъчно же

Мнение от pumpy »

mortigur написа: Господин или Доктор pumpy не мога да разбера защо се представяш за представителна извадка на цялото зъболекарско съсловие дошло от българия в канада? Щото ти ако си си приравнил образованието другите са не могли, не са искали или не са намирали смисъл. Потърси малко назад във форума преди 2 години имаше един дето се върна. И той си призна човека. А него за представителна извадка ли да го имаме?

Колко са такива като тебе из северна америка? Милиони нали :rofl: :rofl:
Ти колко познаваш ?
Аз познавам 6 зъболекаря от БГ. Двама се върнаха, един отиде в Англия и трима останаха тук и получиха каквото искаха. От малка извадка 50% искаха и успяха, останалите 50% исбраха нещо друго. Познавайки 3/3 от тези 50% обаче, ми позволява да каза, че няма как нещо да стане ако не си мръднеш пръста ИЗОБЩО - за съжаление никого не с апослрещнали на червеното килимче, все още от летището :)

Аз мога да кажа следното: които иска може да го постигне......
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: просто ти се примиряваш, че си се прецакал достатъчно же

Мнение от Mr.D »

pumpy написа:[
Ти колко познаваш ?
Аз познавам 6 зъболекаря от БГ. Двама се върнаха, един отиде в Англия и трима останаха тук и получиха каквото искаха. От малка извадка 50% искаха и успяха, останалите 50% исбраха нещо друго. Познавайки 3/3 от тези 50% обаче, ми позволява да каза, че няма как нещо да стане ако не си мръднеш пръста ИЗОБЩО - за съжаление никого не с апослрещнали на червеното килимче, все още от летището :)

Аз мога да кажа следното: които иска може да го постигне......
Е нищо не се получава веднага. Аз например не намерих нищо вече 3ти месец и сега се врьщам в училище. Ако не работиш по професията си ,училище ми се струва най разумния вариянт.
Врьщане на зад не сьществува -за мен поне.
Натискане му е майката.
radi19
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 11:39 pm
Местоположение: Toronto

които иска може да го постигне..

Мнение от radi19 »

точно така, а които не иска, да не омаловажава това, което другите са постигнали. Истината е че регулираните професии са добре платени и затова стандартите са високи. А песимистичната перспектива,която ми предлага участника вьв форума, беше доста по-красива реалност за мен много преди да се захвана с борбата за сертификата. Работех на постоянен трудов договор и преподавах на пална заетост само че в частния сектор. Предимствата да работиш в даржавно училище са доста и затова не сажалявам за усилията. И без вразки се намира работа, стига да тарсиш и да не си намираш оправдания.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Е тогава Аризона е солид.[/quote]

Благодаря ти ;) ;) ;) :rock: :rock: :rock:
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: които иска може да го постигне..

Мнение от tonich »

radi19 написа:... И без вразки се намира работа, стига да тарсиш и да не си намираш оправдания.
Така е!
Особено когато няма рецесия. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: които иска може да го постигне..

Мнение от Mr.D »

tonich написа:
radi19 написа:... И без вразки се намира работа, стига да тарсиш и да не си намираш оправдания.
Така е!
Особено когато няма рецесия. ;)
Айде да не слагаме всичките си проблеми на рецесията. Тя е хубава за извинение но много се и злоопотребява.
Че нямам добра работа проблема е в мен пьрво. Такова ми е разсьждението.
А на новите имигранти (между другото не се смятам за нов) Трябва да си имат мечти и розови картинки. ако ги нямат те са обречени на неуспех.
Ти си мий чиниите и но ако нямаш амбиции си загубен.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: които иска може да го постигне..

Мнение от tonich »

Mr.D написа:...Айде да не слагаме всичките си проблеми на рецесията..
Аз проблеми нямам! Ама никакви!
Пък и работа си имам що-годе прилична, от 9 до 17 часа. Без връзки! :D
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор