Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
radi19
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 11:39 pm
Местоположение: Toronto

Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от radi19 »

Здравейте на всички,
Ако професията ти не е сред търсените дали е възможно да минеш с документ за трудов стаж от фирма на приятел или твоя лична фирма, които да удостоверява че си работил като готвач или като каквото и да е от търсените професии? Прави ли се проверка в НОЙ? Защото дори и да представиш трудов договор или Reference Letter от някои работодател очевидно няма да имаш платени осигуровки за посочения период. Има ли някои с подобен опит? Какво може да се направи по въпроса? Аз лично живея в Canada от близо 7 години. Познавам много хора които са дошли с фалшиви документи за трудов стаж в периода 2003-2005 година. Сега обаче нещата са по-строги и не знам какво е допустимо. Информацията ми е нужна за сестра ми.
radi19 написа:Zdraveite na vsichki,
Ako profesiata ti ne e sred tarsenite dali e vazmojno da minesh s dokument za trudov staj ot firma na priatel ili tvoia lichna firma, koito da udostoveriava che si rabotil kato gotvach ili kato kakvoto i da e ot tarsenite profesii? Pravi li se proverka v NOI? Zashtoto dori i da predstavish trudov dogovor ili Reference Letter ot niakoi rabotodatel ochevidno niama da imash plateni osigurovki za posochenia period. Ima li niakoi s podoben opit? Kakvo moje da se napravi po vaprosa? Az lichno jiveia v Canada ot blizo 7 godini. Poznavam mnogo hora koito sa doshli s falshivi dokumenti za trudov staj v perioda 2003-2005 godina. Sega obache neshtata sa po-strogi i ne znam kakvo e dopustimo. Informaciata mi e nujna za sestra mi.
От модератора - Моля, пишете на кирилица, следващото мнение на латиница ще бъде изтрито директно.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от Koko »

radi19 написа:Здравейте на всички,
Ако професията ти не е сред търсените дали е възможно да минеш с документ за трудов стаж от фирма на приятел или твоя лична фирма, които да удостоверява че си работил като готвач или като каквото и да е от търсените професии? Прави ли се проверка в НОЙ? Защото дори и да представиш трудов договор или Reference Letter от някои работодател очевидно няма да имаш платени осигуровки за посочения период. Има ли някои с подобен опит? Какво може да се направи по въпроса? Аз лично живея в Canada от близо 7 години. Познавам много хора които са дошли с фалшиви документи за трудов стаж в периода 2003-2005 година. Сега обаче нещата са по-строги и не знам какво е допустимо. Информацията ми е нужна за сестра ми.
radi19 написа:Zdraveite na vsichki,
Ako profesiata ti ne e sred tarsenite dali e vazmojno da minesh s dokument za trudov staj ot firma na priatel ili tvoia lichna firma, koito da udostoveriava che si rabotil kato gotvach ili kato kakvoto i da e ot tarsenite profesii? Pravi li se proverka v NOI? Zashtoto dori i da predstavish trudov dogovor ili Reference Letter ot niakoi rabotodatel ochevidno niama da imash plateni osigurovki za posochenia period. Ima li niakoi s podoben opit? Kakvo moje da se napravi po vaprosa? Az lichno jiveia v Canada ot blizo 7 godini. Poznavam mnogo hora koito sa doshli s falshivi dokumenti za trudov staj v perioda 2003-2005 godina. Sega obache neshtata sa po-strogi i ne znam kakvo e dopustimo. Informaciata mi e nujna za sestra mi.
От модератора - Моля, пишете на кирилица, следващото мнение на латиница ще бъде изтрито директно.

В тази тема неотдавна стана дума за семейство което бе извикано неочаквано на интервю в Букурещ по причина нередности в документите им за трудовият стаж и на интервюто за съжаление бяха получили отказ. По тази причина не ви съветвам да си правите подобни експеримети, явно че наистина изискванията са станали по-строги и проверките на подадените документи също.

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 20&t=41868"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от optics »

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от tonich »

optics написа:Всичко за Ной:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D0%B9"
Ах ти, палавник! :hai:
Ма то май модератора е за еб.., Ъ!.. таковане, защото мнението е било на шльокавица. И от там как I е станало Й не знам. Т.е., имах предвид "незнам"... :lol:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от Mr.D »

radi19 написа:Здравейте на всички,
Ако професията ти не е сред търсените дали е възможно да минеш с документ за трудов стаж от фирма на приятел или твоя лична фирма, които да удостоверява че си работил като готвач или като каквото и да е от търсените професии? Прави ли се проверка в НОЙ? Защото дори и да представиш трудов договор или Reference Letter от някои работодател очевидно няма да имаш платени осигуровки за посочения период. Има ли някои с подобен опит? Какво може да се направи по въпроса? Аз лично живея в Canada от близо 7 години. Познавам много хора които са дошли с фалшиви документи за трудов стаж в периода 2003-2005 година. Сега обаче нещата са по-строги и не знам какво е допустимо. Информацията ми е нужна за сестра ми.
radi19 написа:Zdraveite na vsichki,
Ako profesiata ti ne e sred tarsenite dali e vazmojno da minesh s dokument za trudov staj ot firma na priatel ili tvoia lichna firma, koito da udostoveriava che si rabotil kato gotvach ili kato kakvoto i da e ot tarsenite profesii? Pravi li se proverka v NOI? Zashtoto dori i da predstavish trudov dogovor ili Reference Letter ot niakoi rabotodatel ochevidno niama da imash plateni osigurovki za posochenia period. Ima li niakoi s podoben opit? Kakvo moje da se napravi po vaprosa? Az lichno jiveia v Canada ot blizo 7 godini. Poznavam mnogo hora koito sa doshli s falshivi dokumenti za trudov staj v perioda 2003-2005 godina. Sega obache neshtata sa po-strogi i ne znam kakvo e dopustimo. Informaciata mi e nujna za sestra mi.
От модератора - Моля, пишете на кирилица, следващото мнение на латиница ще бъде изтрито директно.
Ако няма образование като тьрсената професия, готвач например, много трудно ще му повярват дори и да е работил като такьв.
Образование + 1 година стаж е по реално. Иначе риска да го вьрнат е голям.
Процедурата им е много проста и точна. За сьжеление много професии не са тьрсени ,поне за момента.
Може да си ги слагаш в различна ордер.
1.Образование
2.Вьзраст
3.Език
4.Стаж
5.Не криминален
6.Здрав и мотивиран.
7.Пари да се установи(някакво доказателство).
= успех
8)
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Mr.D написа:
radi19 написа:Здравейте на всички,
Ако професията ти не е сред търсените дали е възможно да минеш с документ за трудов стаж от фирма на приятел или твоя лична фирма, които да удостоверява че си работил като готвач или като каквото и да е от търсените професии? Прави ли се проверка в НОЙ? Защото дори и да представиш трудов договор или Reference Letter от някои работодател очевидно няма да имаш платени осигуровки за посочения период. Има ли някои с подобен опит? Какво може да се направи по въпроса? Аз лично живея в Canada от близо 7 години. Познавам много хора които са дошли с фалшиви документи за трудов стаж в периода 2003-2005 година. Сега обаче нещата са по-строги и не знам какво е допустимо. Информацията ми е нужна за сестра ми.
radi19 написа:Zdraveite na vsichki,
Ako profesiata ti ne e sred tarsenite dali e vazmojno da minesh s dokument za trudov staj ot firma na priatel ili tvoia lichna firma, koito da udostoveriava che si rabotil kato gotvach ili kato kakvoto i da e ot tarsenite profesii? Pravi li se proverka v NOI? Zashtoto dori i da predstavish trudov dogovor ili Reference Letter ot niakoi rabotodatel ochevidno niama da imash plateni osigurovki za posochenia period. Ima li niakoi s podoben opit? Kakvo moje da se napravi po vaprosa? Az lichno jiveia v Canada ot blizo 7 godini. Poznavam mnogo hora koito sa doshli s falshivi dokumenti za trudov staj v perioda 2003-2005 godina. Sega obache neshtata sa po-strogi i ne znam kakvo e dopustimo. Informaciata mi e nujna za sestra mi.
От модератора - Моля, пишете на кирилица, следващото мнение на латиница ще бъде изтрито директно.
Ако няма образование като тьрсената професия, готвач например, много трудно ще му повярват дори и да е работил като такьв.
Образование + 1 година стаж е по реално. Иначе риска да го вьрнат е голям.
Процедурата им е много проста и точна. За сьжеление много професии не са тьрсени ,поне за момента.
Може да си ги слагаш в различна ордер.
1.Образование
2.Вьзраст
3.Език
4.Стаж
5.Не криминален
6.Здрав и мотивиран.
7.Пари да се установи(някакво доказателство).
= успех
8)
Е защо да не му повярват. Аз имам висше Икономика и бизнес администрация и имам завършен курс за готвач и съм работил като готвач в САЩ и в България. Според мен ако е 1 или повече от една година по търсената професия образованието няма нищо общо.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от mortigur »

PHOENIX ARIZONA написа: Е защо да не му повярват. Аз имам висше Икономика и бизнес администрация и имам завършен курс за готвач и съм работил като готвач в САЩ и в България. Според мен ако е 1 или повече от една година по търсената професия образованието няма нищо общо.
Не е само според теб ами и според имиграционните е така. Аз кандидатствах през 2009 година по три професии. Едната беше оператор в нефтопреработвателно производство. Определено беше много под образованието ми. Сега дали са я взели или не под внимание не мога да кажа, но пък никаде не се упоменава, че трябва да си работил това което е образованието ти. Въпроса е стажа, образованието е само подплънка за точките.
Taxation is theft.
radi19
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 11:39 pm
Местоположение: Toronto

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от radi19 »

Благодаря на всички. Явно много зависи от човека. Трябва да си много убедителен на интервюто а не да те е страх. А дали е вазможно да обявиш реалната си професия кадето си имаш платени осигуровки и една тарсена професия като допалнителна но постоянна, ежедневна работа. Честно казано дори да си с тарсена професия тук така или иначе не я практикуваш, заштото ти трябва канадски опит. Дори и да започнеш ти плащат колкото да оцелееш и на теб ти писва. Наистина им трябват общи работници. Просто не проумявам целия процес на селекцията. Защо е необходимо това? Живота в Канада става хубав когато минеш през своя ад.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от mortigur »

radi19 написа:Живота в Канада става хубав когато минеш през своя ад.
Не живота в канада не става хубав, просто ти се примиряваш, че си се прецакал достатъчно жестоко и няма къде да одиш вече.... :rofl:

Тогава почваш да намираш професори дето работят по автомивки, инженери дето работят като чистачи, зъболекари дето мият чинии и разправят, че са щастливи. Ми какво друго да кажат, че са се прекарали ли хихихихи.
Taxation is theft.
radi19
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 11:39 pm
Местоположение: Toronto

Re: просто ти се примиряваш, че си се прецакал достатъчно же

Мнение от radi19 »

не мисля че примирението може да баде савместено с щастието. Аз учих 3 години в университет и вярвах че мога да се сертифицирам като учител. Преди няколко седмици си получих сертификата. Не мисля че ще ми се налага да мия чинии с Френската си филология от БГ. Не се примирих с нищо, просто се борих и вярвах и защитих по канадските стандарти това което мога и искам да правя.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от pumpy »

mortigur написа: Тогава почваш да намираш професори дето работят по автомивки, инженери дето работят като чистачи, зъболекари дето мият чинии и разправят, че са щастливи. Ми какво друго да кажат, че са се прекарали ли хихихихи.
mortigur, не знам дали си бил някога зъболекар, но вярвай ми аз бях много щастлив като общ работник в Монреал. Не се оплаквам ни най-малко от факта, че живот и здраве след някой и друг месец ще си имам лиценза пак, но тези няколко години почивка от пациенти беше страхотна. Не съжалявам за нищо, което ми се е случило в Канада, по пътя ми към реализацията като зъболекар наново в северна Америка.
Ако преспективата ми беше цял живот да мия чинии, тогава нямаше да съм шщастлив, но тогава нямаше и да остана тук. От 2007 дипломата ми е призната на достатъчно места в западна Европа, за да се мъча завинаги на мия чинии. Това според мен и една от красотите човек да има избор. Ако нямаш избор, независимо какво работиш и какво можеш живота ти би се превърнал в кошмар.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: просто ти се примиряваш, че си се прецакал достатъчно же

Мнение от mortigur »

radi19 написа:не мисля че примирението може да баде савместено с щастието. Аз учих 3 години в университет и вярвах че мога да се сертифицирам като учител. Преди няколко седмици си получих сертификата.
Сега остава и синдикатите да пробиеш.... ама нищо отначало ще ти дават по половин час да водиш на две седмици, после по два на три. След 10 години и часове могат да ти дадат.....

Господин или Доктор pumpy не мога да разбера защо се представяш за представителна извадка на цялото зъболекарско съсловие дошло от българия в канада? Щото ти ако си си приравнил образованието другите са не могли, не са искали или не са намирали смисъл. Потърси малко назад във форума преди 2 години имаше един дето се върна. И той си призна човека. А него за представителна извадка ли да го имаме?

Колко са такива като тебе из северна америка? Милиони нали :rofl: :rofl:
Taxation is theft.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от Mr.D »

PHOENIX ARIZONA написа: Е защо да не му повярват. Аз имам висше Икономика и бизнес администрация и имам завършен курс за готвач и съм работил като готвач в САЩ и в България. Според мен ако е 1 или повече от една година по търсената професия образованието няма нищо общо.
И курс се брои за образование. На интервуто може да те питат как реши да си смениш професията.
Единият от отговорите може да е, че много от готвачите си отварят рестуранти и им трябват бизнес скилс.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от mortigur »

Mr.D написа:
PHOENIX ARIZONA написа: Е защо да не му повярват. Аз имам висше Икономика и бизнес администрация и имам завършен курс за готвач и съм работил като готвач в САЩ и в България. Според мен ако е 1 или повече от една година по търсената професия образованието няма нищо общо.
И курс се брои за образование. На интервуто може да те питат как реши да си смениш професията.
Единият от отговорите може да е, че много от готвачите си отварят рестуранти и им трябват бизнес скилс.
Това е федерална процедура, интервютата стават по изключения и са доста голяма рядкост.
Taxation is theft.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Всички ли кандидащват с реалните си професии ?

Мнение от pavelyankov »

Kil_u, щастието на хората дразни ли те ?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Публикувай отговор