Кратък тест за кандидант-имигранти

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Mr.D »

Това за турчин и аз сьм го чувал. Вьзприемам го като комлимент.Човек на място :rock:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Bistra »

roumensp написа:След 10-ина години, прекарани тука и българските стават като американските. ;( И почват да ни наричат "балканци", "ориенталци" и "турци". Да не мислиш, че навремето съм си представял, че ще пера и ще мия чинии ? :D
Eeee, споко, де! Не всички отраснали с българско възпитание са такива като горните 3 изброени. Моят например не е такъв и дори в България не беше. Може би затова ми направи такова впечатление и се реших да го взема, щото аз съм човек, който изключително си цени личната свобода....Ама, когато един мъж, който не умее да готви реши да ти сготви нещо само и само за да не се изморяваш....Сърце не ти дава да го оставиш гладен! :inlove:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от roumensp »

Bistra написа:Ама, когато един мъж, който не умее да готви реши да ти сготви нещо само и само за да не се изморяваш....Сърце не ти дава да го оставиш гладен! :inlove:
Явно още не си "мутирала" напълно. :D

Чакай да добавя и нещо по темата, което ми дойде на акъла като четях някои по-нови мнения:
25. Ако очакваш, че Канада е северноамерикански вариант на западноевропейска държава, ще останеш разочарован. Канада и САЩ не са Европа, не желаят да бъдат като Европа и никога няма да бъдат.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Mr.D »

Готви пере и чисти че и пари носи. Горкия.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Bistra »

Mr.D написа:Готви пере и чисти че и пари носи. Горкия.
Готви, пере и чисти, че и пари носи.Горката! :P
Не виждам нищо лошо партньорът ти да ти помага в домакинството, особено когато сте с изравнени позиции.
Моят например пазарува и възпитава децата, щото има по-голям авторитет.Останалото върша аз + паричен принос.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от roumensp »

Mr.D написа:Готви пере и чисти че и пари носи. Горкия.
Не бих казал, че съм оплакване - готвя рядко (предимно барбекю), докато тя носи пари колкото или дори повече от мен и е поела повечето от грижите по детето. Така че нещата са горе-долу балансирани, дори са в моя полза. :D
Проблемът на доста български мъже е, че са свикнали всичко да прави жената, докато те обикалят заведенията с приятели. Обаче дори и да е било така, като дойдат тука нещата се променят, жените се "осъзнават" и спират да вършат всичко безропотно. Това също е предупреждение към потенциалните (вече семейни) емигранти. ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Bistra »

А, сетих се и нещо друго.Имам приятелка, която живее в Париж. Та тя ме попита преди време: "Ходите ли всяка седмица на изложби?...Защото ние много обичаме и понякога ходим по 2 пъти на седмица..."
И аз хъката-мъката трябваше да призная, че на североамериканците изкуството не им е най-силната страна. :(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Mr.D »

С моята жена имам кьсмет. Красива, умна, работлива.И изкуство уважава.
Как ме взе такьв като мен незнам. :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Californian »

roumensp написа:
Mr.D написа:Готви пере и чисти че и пари носи. Горкия.
Не бих казал, че съм оплакване - готвя рядко (предимно барбекю), докато тя носи пари колкото или дори повече от мен и е поела повечето от грижите по детето. Така че нещата са горе-долу балансирани, дори са в моя полза. :D
Проблемът на доста български мъже е, че са свикнали всичко да прави жената, докато те обикалят заведенията с приятели. Обаче дори и да е било така, като дойдат тука нещата се променят, жените се "осъзнават" и спират да вършат всичко безропотно. Това също е предупреждение към потенциалните (вече семейни) емигранти. ;)

Междудругото адски си прав аз само си мислех, че така си мисля, че е така, ама щом го казваш.......

Жените наистина много се променят като емигрират. :o
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от haimana »

Californian написа:...Щото от между 50-100те фейс интервюта на работа за последната година дето съм ходил, имах само 3 предложения на работа(имах и други ама само фул таймите ги броя)......и познай след анализ на данните какво останових(аз съм много аналитичен човек и анализирам и си записвам всичко, както се казва lessons learned)
та какво е общото ли, не че съм се представил най-добре на тези 3 интервюта от 100.....просто на тези 3 единствено не е бил нито един индиец в интервюиращите(средно между 4-6човека интервюиращи).......
та така...
Аз съм малко объркан. Ако ходиш на 100 фейс интервюта за една година, кога по дяволите ти остава време да работиш (и изкарваш по 100 000 на година)-работните дни са 365-102(уикенди)-10(разни национални :party: ).

Ако използваш литературния похват "хипербола" за някои от цифрите би могло да се върже. В противен случай извода е, че анализа ти е "тъмна Индия", или не го прилагаш към това което пишеш.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от ivanko13 »

В Канада е модерно и готино мъжете да ги представят като пълни идиоти. Пуснете кой да е канал по телевизията и обърнете внимание на рекламите...
Вижте как му се присмиват на едно яко момче от Саскачатуун :-D

http://www.youtube.com/watch?v=TKUDRW9EA2c
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Gotina »

Момчета, няма документиран случай на импотентност в резултат на готвене, пране с пералня и пр. :D
Така че не драматизирайте много, а погледнете нещата от светлата им страна, а тя е:
на много жени им действа възбуждащо! :y:
И двете неща съм ги проверила лично! :lol:
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Bistra »

Ех, Gotina, прости ми, че ти правя забележка...Ама това беше грубо. :$
Никога не съм карала никого да ми помага, защото съм голямо момиче. Само казах, че много го ценя. Какво да се прави - пуста, чувствителна душичка, Ах! ;( (това са сълзи на щастие, защото няма емотикон за зайче :P )
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Gotina »

Ех, Gotina, прости ми, че ти правя забележка...Ама това беше грубо.
Прощавам ти веднага, сега ще го кажа и по-нежно: :inlove:
Няма нищо, което да разтопи повече женското сърце от усещането, че на партньора ти му пука за тебе; че е наясно с факта, че жените са по-крехки и физически, и емоционално.
И най-важното: това не ги прави по-малко мъжествени! Напротив, точно така показват, че са по-силния пол, по-издържливия, по-организирания и пр.
Това е същото като горното, но това е на "женски език", а горното е на "мъжки". :)
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от 7George »

Californian написа: Според мен в Торонто и Ванкувър може но в Калгари и Монреал - абсурдно е да издържат зимата - сигурен съм, че може би не че няма въобще но ако има не са толкова много както тука
Ами не се виждат умрели от студ, а китайците пък са и от северни провинции също. Като си помислиш, че идват от милиардни или поне многомилионни държави, 1% или най-студоусточивите да дойдат, пак е доста паплач.. Белите мрат повече, щото са луди глави - дай им лодки, АТВ-та, мотори, шейни, катерене и бягане, скорости.. Мургавият нов канадец залага на сигурното, пълзи по малко, не рискува, пести олкото може и .. ще докарва родата насам. В къщичката, която си е купил с работа на 3 нископлатени места, квартиранти и съжители няма само в тоалетните. Нещата се завъртат и макар и трудно.. "успеха" идва. Белите ще останат в учебниците по история - смели, горди и снажни хора, открили и покорили и цивилизовали този континет, после дошло разнообразието... :beer: :drinks:

Гъските, точно същите - има ги навсякъде, не ми правят вече впечатление. Правят им път по даунтаун, спасяват някое ако падне в шахта, гнездят край реката и по градинките. Следващите дето се виждат често са зайците и койтите, а "гоферите" и други дребни птици за дивеч не ги броя.
Embrace your climate change!
Публикувай отговор