Кратък тест за кандидант-имигранти

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от emili_vn »

Gotina написа: 205. И най-важното - ако не искате да станете вечен пациент на форума "бгканада", наместо да си уплътнявате свободното време с по-приятни занимания. Фактът, че голяма част от потребителите си прекарват голяма част свободното време във форума би следвало да говори сам за себе си.
Да оставим цифрите и фактите да говорят:
jovani Мнения: 978
Gotina Мнения: 58
Не се бъркай с цифрите и фактите, а гледай кой какво е написал. И моите мнения са много (може би защото съм още в Бг, като дойда някой ден в Канада не знам как ще е), но не съм си чешала езика, а съм помагала на останалите в процедурата. Така че по този показател критерия е съществеността на изказа, а не колко пъти се е изказал даден съфорумец.
Gotina написа:А младата и надъхана другарка "Готина"
Аз съм само Готина! :)
бих посъветвал да изкара някоя и друга годинка и ако може да си докара еквивалента на същите доходи, които е взимала и в България - което би следвало да е между 12 и 15 бона Канадски долари на месец - това не е невъзможно, моите доходи са пример за това.
А ти що реши, че това ми е целта в живота?
Тук изцяло те подкрепям, Готина. И ще ти отговоря вместо него - защото това е целта в живота на голям процент от нашите сънародници. Всички искат да са богати, без да разбират смисъла на това понятие или по-скоро оценявайки само материалната част. Малко хора искат нормален и спокоен живот, с нормално работно време и доход, който да им стига за нормално съществуване без притеснения. Има една сентенция - богат е не този, който има много пари (и обикновено живее под стрес, има много ангажименти и почти никакво свободно време), а този, който може да си позволи да почива, без да се притеснява за финансовото си благосъстояние.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Californian »

Bistra написа:
Californian написа:Ти що не вземеш да ме запознаеш с тях...ам? :devil: :lol:
Като какъв да те минем? Като културен калифорниец от български произход.Ама това беше само половината от разговора.Сега ще те отчая с другата. :lol:
Та в другата се говореше колко местните мъже свалят звезди от небето, като си харесат някоя имигрантка, а че всъщност после я ползват за нищо повече от домашна прислужница. Това са мнения на жени, които не са първа младост т.е. жени с опит, които могат да готвят, но могат и да се оправят сами в живота. ;)
На другите хич да не попадаш, че тогава си намираш майстора. :lol:
Да де това е жена мечта да може да се оправя сама в живота.......и мъжа си покрай нея. ;)
Мен точно това ми харесва по-възрастна жена, че сегашните са пълна отврат, някъде 30-40годишна и абе най-важното..... да замени майка ми. :lol:
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Gotina »

miteto написа:за почти всеки един има някакви много убедителни причини, които са го накарали да предприеме крайната стъпка изнасяне от родината. .
Да, така е. Сетих се, че едно много богато семейство лекари от Израел бяха дошли в Канада, защото не искат трите им дъщери да ходят в армията...Ама не искам тая бележка да е повод да обсъждаме други нации, просто тоя пример ми изскочи. Мерси.
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Bistra »

Californian написа:Да де това е жена мечта да може да се оправя сама в живота.......и мъжа си покрай нея. ;)
Мен точно това ми харесва по-възрастна жена, че сегашните са пълна отврат, някъде 30-40годишна и абе най-важното..... да замени майка ми. :lol:
A, тя дали ще иска? :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Gotina »

emili_vn написа: Не се бъркай с цифрите и фактите, а гледай кой какво е написал. И моите мнения са много (може би защото съм още в Бг, като дойда някой ден в Канада не знам как ще е), но не съм си чешала езика, а съм помагала на останалите в процедурата. Така че по този показател критерия е съществеността на изказа, а не колко пъти се е изказал даден съфорумец.
:y: Съгласна отвсякъде! Аз отскоро бродя из тоя форум основно във връзка с приятели, бивши колеги и роднини, които през последния месец сякаш се бяха наговорили всички да ме питат дали имат шансове в процедурата и дали ще са по-добре в Канада. Рецепти разбира се не давам, а повече информация :tmi: . Затова основно чета сериозните теми и там забелязах твоите мнения - сериозни и аргументирани! Помагат много! Има и още няколко човека като теб.
А аз лично си чеша езика докато си почивам от четене на текстове за точки, документи и пр., което скоро ще приключи. Обичам обаче да се смея и си падам шегаджийка малко :) И тоя тест го почнах като майтап, но се оказа, че изкарва наяве доста сериозни проблеми, а има и още по-сериозни. Установих обаче, че и в дискусии като тая има доста верни неща - опита и мненията на различните хора и това също е важно за ориентация на бъдещи имигранти.
Последно промяна от Gotina на Вто Юли 12, 2011 3:03 pm, променено общо 1 път.
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от anxeli »

Bistra написа:
Californian написа:Да де това е жена мечта да може да се оправя сама в живота.......и мъжа си покрай нея. ;)
Мен точно това ми харесва по-възрастна жена, че сегашните са пълна отврат, някъде 30-40годишна и абе най-важното..... да замени майка ми. :lol:
A, тя дали ще иска? :lol:
Ще иска друг път. Ама че избор за 35-40 годишните жени в този форум - или 50 годишен или 20, а претенциите едни и същи - кюфтета, салата, топлене на леглото и да не е "отврат" :o ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Gotina »

Californian написа: Мен точно това ми харесва по-възрастна жена, че сегашните са пълна отврат, някъде 30-40годишна и абе най-важното..... да замени майка ми. :lol:
Ще иска друг път. Ама че избор за 35-40 годишните жени в този форум - или 50 годишен или 20, а претенциите едни и същи - кюфтета, салата, топлене на леглото и да не е "отврат" :o ...
anxeli, струва ми се, че е споменал "отврат" във връзка с по-младите жени, 20 или 20-и нещо - че те са "отврат".
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от emili_vn »

Gotina написа:Обичам обаче да се смея и си падам шегаджийка малко :) И тоя тест го почнах като майтап, но се оказа, че изкарва наяве доста сериозни проблеми, а има и още по-сериозни. Установих обаче, че и в дискусии като тая има доста верни неща - опита и мненията на различните хора и това също е важно за ориентация на бъдещи имигранти.
И аз обичам да се смея и да се шегувам, но се пробвах един-два пъти тук във форума да се пошегувам и стана мазало. Та поради тази причина мненията ми изглеждат твърде сериозни :rofl: :rofl: :rofl: . Защото като се майтапя все има някой неразбрал или обиден, а пък съм далеч от мисълта да обиждам хората тук, каквито и да са като хора и личности. За разлика от някои други, които обиждат без да се замислят...и без да се вгледат в себе си и огледалото :rofl: :rofl: :rofl:
Има една приказка - виж първо себе си и после говори за другите. ;)

Така че внимавай с майтапите...че знаеш ли кой какво ще разбере.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от anxeli »

А ти си женомразец :lol:, при 100-120 хил. заплата дето носиш, коя жена ще ти слугува драги, ще иска да я водиш на ресторанти, мексиканка да и чисти, химическото да пере и така. Ех, мечтатели :* ...
Gotina, знам какво искаше да каже, но демагогията е заразна, да не е като днешните, значи и тя не трябва да е отврат, не е специфицирано в какъв смисъл :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Bistra »

Просто ти е бедна фантазията, Californian,колко свободни българки има в Канада точно в тази възраст. Ако изключим "старите моми" (според krimon), значи би трябвало другите да са или разведени, или самотни майки.Всичките ли са мъжемразки, за да не искат да се обвързват? Господинът от другата тема така каза. Цитирам по памет :"Почти нулев интерес към обявата"...Или има и нещо друго?
Аз си мисля, че има. И то е, че за една жена в Северна Америка има създадени доста благоприятни условия за реализация.В следствие на това тя си казва след 1-2 разочарования: "Стига ми едно бебе, за което да се грижа!Не ми трябват повече! Особено възрастни."
Така, че мили мъже, моят съвет е: Ако, искате до себе си да имате спътник, помислете добре за собствената си визия в неговите очи.Това с кюфтетата и мръсното пране, което трябва да се пере, не е добро като начало! :(
Не, че някоя жена има против да го прави. Ама, самата идея, че я взимате за слугиня или още по-лошо заместител на "мамчето"...Леле ужас! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Gotina »

anxeli написа:... да не е като днешните, значи и тя не трябва да е отврат, не е специфицирано в какъв смисъл :lol: ...
Ясно. Ами освен сладурчето от Калифорния да обясни какво им е отвратното на сегашните, та да се поправим, ако сме в грешка :D
Ама пиши след като ти дойде кирилицата, моля те :* .
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от Bistra »

Gotina написа: anxeli, струва ми се, че е споменал "отврат" във връзка с по-младите жени, 20 или 20-и нещо - че те са "отврат".
Хе-хе-хе що да са "отврат"? Млади, хубави, трябва да са глупави за да са без претенции.Естествено, че ще искат един мъж да ги носи на ръце.Че те ако не искат в тая възраст, то кога? А за мъжете, които искат жена да ги дундурка бих препоръчала жени над 50. Между 30 -50 години е най-активната възраст, но хората са опитни и са най-безкомпромисни т.е. много трудно се създава стабилна връзка (освен, ако не са нещо изпаднали и си търпят неравностите в характера по принуда). Сори, ако разбивам на някого илюзиите, ама това е реалността.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от c200 »

Важното е циците да са големи, всичко друго е вятър :rofl:
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от haimana »

anxeli написа:А ти си женомразец :lol:, при 100-120 хил. заплата дето носиш, коя жена ще ти слугува драги, ще иска да я водиш на ресторанти, мексиканка да и чисти, химическото да пере и така. Ех, мечтатели :* ...
Gotina, знам какво искаше да каже, но демагогията е заразна, да не е като днешните, значи и тя не трябва да е отврат, не е специфицирано в какъв смисъл :lol: ...
:D Аз отдавна съм се убедил, че някои хора (предимно мастити програмисти от най-калифорнийската част на света или от най-торонтянската такава), им куца елементарната логика. Може би от прекалено фокусиране в неелементарната такава :rofl:

Да претендираш, че визмаш 100-120 хил. и да караш на сандвичи си е странно. Особенно, като го съпоставиш с пожелание за 50 хил. ама при мама. За разликата би трябвало да можеш да си наемеш мексиканка да готви и пере. И ред други подобни "домати с колците" за ядене.

Абе купон да става :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Кратък тест за кандидант-имигранти

Мнение от anxeli »

c200 написа:Важното е циците да са големи, всичко друго е вятър :rofl:
Лесно ти е на теб, дето с щипка джоджен, пипер, карантия и малко сода за хляб можеш първо, второ, трето и пето да врътнеш :D ...
Имаше една готварска книга за мъже в читанката, Калифорниеца да я изучи и да се съсредоточи само върху основните неща, споменати от ц200 :rofl: ... Нали искаш да се оправя сама в живота, виж колко малко и трябва, според преобладаващото мъжко мнение :lol:. Отврат е, но такъв е светът сега :!: ...
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор