информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
merymm2
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 4:56 am

информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от merymm2 »

Здравейте.аз съм марияна.имам сестра, която е в канада и имам желание и аз да отида там,но не знам въобще от къде да започна.Като разглеждам повечето сайтове основно има информация за имиграцията в Квебек,а на мен ми трябва информация за англоговорящата част.Ако някой може да ми даде полезна информация ще ви бъда много благодарна.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от tonich »

merymm2 написа:Здравейте.аз съм марияна.имам сестра, която е в канада и имам желание и аз да отида там,но не знам въобще от къде да започна.Като разглеждам повечето сайтове основно има информация за имиграцията в Квебек,а на мен ми трябва информация за англоговорящата част.Ако някой може да ми даде полезна информация ще ви бъда много благодарна.
Мариянче (ВИНАГИ С ГЛАВНА БУКВА СЕ ИЗПИСВАТ ЛИЧНИТЕ ИМЕНА), щом като имаш сестра в Канада обърни се първо към нея! Тя трябва да ти бъде основния източник на информация, от която се нуждаеш.
Последно промяна от tonich на Нед Май 29, 2011 4:08 pm, променено общо 1 път.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от smt »

Влез във форума "Федерална процедура", малко по-нагоре, също има инфо в "Wiki", това се намира най-отгоре в началната страница, а най-добре е да четеш тук http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp"
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от hadministratora »

tonich написа:...щом като имаш сестра в Канада обърни се първо към нея! Тя трябва да ти бъде основния източник на информация...
Всъщност най-добре е основният източник на информация да е сайта CIC - Federal Skilled Worker вероятно е това което те интересува.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от optics »

Линкове, туй хубаво, но аз не мога да си представя, брат ми да живее в Канада, аз да искам да замина и да питам първо по форуми.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от mortigur »

optics написа:Линкове, туй хубаво, но аз не мога да си представя, брат ми да живее в Канада, аз да искам да замина и да питам първо по форуми.
Не забравяй, че някои хора просто след като минат процедурата спират въобще да се интересуват от това нещо.
Taxation is theft.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от tonich »

hadministratora написа:
tonich написа:...щом като имаш сестра в Канада обърни се първо към нея! Тя трябва да ти бъде основния източник на информация...
Всъщност най-добре е основният източник на информация да е сайта CIC - Federal Skilled Worker вероятно е това което те интересува.
Е, имах предвид първият източник на информация... :handshake:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от smt »

optics написа:Линкове, туй хубаво, но аз не мога да си представя, брат ми да живее в Канада, аз да искам да замина и да питам първо по форуми.
Ами, да ти кажа напълно е възможно, ако брат ти не е кандидатствал по федералната процедура. Смяташ ли, че в такъв случай ще започне от А до Я да се рови при положение, че ти си пряко заинтересован?! Никак не ми се струва реалистична тази работа. :) ;)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от Павел »

Аз смятам, че ако на брат ти му пука за теб, ще започне от А до Я на няколко азбуки. И наистина е странно да разчиташ по-скоро на помощ от непознати.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от optics »

Аз съм минал по федералната, но ако да речем утре науча, че брат ми е питал във форуми как да мине по програмата за Кебек, вместо първо на мене да ми каже, ще се почувствам леко неприятно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от smt »

Радвам се, че така разсъждавате наистина! :) Мисля, че бихте били страхотни братя, искренно го казвам. ;) :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
aaaaz
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 9:43 pm
Местоположение: Много далеч

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от aaaaz »

Не можах да се стърпя.... Що за хора сте вие? Ами като не искате да ѝ отговорите, толкова ли е трудно да си замълчите?! После ние българите сме били лоши хора... и вие същите сте тези, които най-много плачат по този повод.
В този форум човек да го е страх да попита, в повечето случаи кофата с помията се излива веднага. Етично отношение има само между някои от форумниците, които се "познават" някакси. Аз следя форума от време на време, нищо че почти не пиша. И не мога да кажа, че ми е приятно да чета нападки и подигравки към някой новак сглупил да поиска инфо.
Това момиче може би си има причина да пише тук. Вие как знаете какво е нейното положение, а и на сестрата. Много асумпшън. Истината сигурно е на мили разстояние от това, което вие предполагате. А защо ви трябва изобщо да предполагате? Знаете отговора - отговаряте; не знаете - мълчете си. Проявете малко уважение и респект към пишещия. Този форум като че ли е създаден не за всички, ами само за ай ти специалистите и подобните им. Писане във форум, който не е тясно специализиран, с жаргон разбиращ се само от шепа хора, е най-кратко казано неуважение...
Мариана, за съжаление не мога да ти помогна. Чувала съм, че е по-лесно да се кандидатства по френската процедура. Веднъж одобрен и пристигнал в Канада, можеш да се установиш където пожелаеш. Мисля също, че има и сбирки на кандидатстващите в някои градове. Поразрови се в архивите тук, мисля че ще намериш нещо. Успех и не обръщай внимание на предишните постове, то е като за добре дошла :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от Павел »

aaaaz написа:Не можах да се стърпя.... Що за хора сте вие? Ами като не искате да ѝ отговорите, толкова ли е трудно да си замълчите?!
Аз следя форума от време на време, нищо че почти не пиша. И не мога да кажа, че ми е приятно да чета нападки и подигравки към някой новак сглупил да поиска инфо.
Така както някои би трябвало да си замълчат, така ти пък би могло да не четеш като те дразни това, че на отговарящите в този форум им е писнало да повтарят едно и също, само защото някой го мързи или не може да прочете официалната страница на CIC.
Тук не се излива помия, а просто не се поощрява мързела - не могла Марияна да намери никво инфо за федералната процедура?!?! Майтап ли си прави, или се бъзика?
Все едно аз да кажа, че ми се иска да стана адвокат, но не мога да намеря унивиерситет където да се запиша да уча, та ако може някой юрист да ми разкаже набързо за какво иде дума за да мога направо да отида да си взема дипломата.
Ако някои търси отговор на специфичен въпрос, съм сигурен, че ще получи подобаващ отговор.
А това, че Марияна не иска да се обърне за помощ към сестра си, си е повече от непонятно, както и да го погледнеш.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от ivandaman »

Няма смисъл от емоции..

Тя Мариянка отавна е забравила за този форум, и според мен е от типа хора, които в Сряда планират да емигрират в Канада при кака, в четвъртък в Австралия при чичо, а пък в петък и събота решават че в крайна сметака е най-добре да отидат до Созопол при стринка.. Като отмине лятото и емоциите пак ще се присети че и се "емигрира" .....

Въпросите и начинът по който са зададени са показателни за манталитета на този който ги задава, колко е сериозен и колко е подготвен.. В зависимост от тези показатели получава и съотвеният тип отговори..

Аз поне, досега не съм видял в този форум някой които е задал добре аргументиран въпрос и да не е получил доброжелателен отговор.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: информация за имиграция в англоговорящата част на Канада

Мнение от optics »

aaaaz, ти малко така, не забеляза ли че се включваш в стара тема с 2 месеца закъснение ?

И дай да се разберем кое точно е "помия". Щото аз казвам - бих направил така и така, бих очаквал брат ми да прави така и така - това помия ли е ? Или малко от типа - гузен негонен бяга ?


А, Иван е обобщил много точно за типа хора и въпроси.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор