Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
MVM
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 3:19 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от MVM »

И ние получихме баркодовете. Печатът на писмото ни е от 11.04; изпратено е на 16.5!!! получено на 26.5.
Не знам кво правят... ама не са се разбързали.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Колеги, днес се разрових и аз пак в правилниците и си припомних , какво пише срещу точка 15 от този правилник http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... I0_2R4.htm"
или с две думи... предвидено е даже да минат и повече от 3 години процедура , преди самото издаване на визата.
Manchester United Football Club
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nedelcheva_n »

А според мен пише друго, 4е сертификата ти важи 3 години.Т.е. ти може сам да бавиш процедурата си, но имай в предвид, 4е сертификата важи 3год. Аз така го разбирам.
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от zory_bory »

Да, така е - срокът му е 3 години. Като съм се ровила в сайтовете на Букурещ четох, че е възможно след изтичане на сертификата, той да бъде подновен, ако забавянето е по тяхна вина. А по принцип подаването на документите в Букурещ трябва да е до 1 година след издаването на сертификата. Т.е. грубо са си оставили 2 години за мотане, но може и повече - тогава ще подновят сертификата. Знам за една сръбска звезда (не чалга), на която и издали виза чак след 4 години, и тя вече била забравила дори...съответно е поела по нови пътища.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

zory_bory написа:Да, така е - срокът му е 3 години. Като съм се ровила в сайтовете на Букурещ четох, че е възможно след изтичане на сертификата, той да бъде подновен, ако забавянето е по тяхна вина.
Именно това е идеята на точка 15 :y:
Manchester United Football Club
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от smt »

zory_bory написа:А относно това дали има нещо гнило - и аз вече какво ли не ми мина през главата, включително и, че са ни загубили досието, но дано да няма гнилости. Всички карти са на масата, ако загубим...не знам кво ще правим тук, не ми се мисли дори. Ще ми се да се подготвя психически за евентуален отказ, но не ми е толкова лесно. Стига песимизъм, ето пристигат акюзета честито на всички получили и успех на останалите!
Хора, поразровете се за необходимото инфо! Ако, трябва се свържете с тези в Канада и ги накарайте да се размърдат и да оправят кашата, която са забъркали, ако има такава все пак, недейте да стоите така и да чакате нещо да се случи!!! Чакането и бездейтвието не е плюс за вас със сигурност! Имате си баркодове, няма как да не могат да проследят случая ви. Пожелавам ви успех! :y:
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nedelcheva_n »

Лошото е, 4е някои от нас нямат барове, пък и на кой предлагаш да пишем, 4е нещо не ми е ясна идеята. Аз лично им пиша постоянно за тия кодове, ве4е взеха да не ми отговарят.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от smt »

Ние сме по федералната процедура, моето инфо може да не ти свърши работа!
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nia123 »

Да, и ние сме още без баркодове. Писахме пак и ни отговориха по абсолютно същия начин по който и първия път с тази разлика, че сега срока бил станал 6 месеца. Първият път ни отговориха стандартно, че първоначалният срок за разглеждане на документите се е увеличил на 3 месеца, а сега вече станаха 6 месеца. :@ Как си ги измислят тези срокове вече не ми е много ясно.
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от pavelyankov »

Почти невъзможно е да накараш държавен чиновник да си размърда задника , преди да му е изтекъл заложения срок за изпълнение. На нашето писмо с баркодовете пише, че в следващите 6 месеца е възможно да ни бъдат поискани допълнителни документи. Докато тече този срок, колкото и и-мейли да им изпращам ще е "Пей си Пенке ле". Те много добре знаят, че са ме уводемили лично, с официално писмо какво да очаквам в следващите 6 месеца.
Ако се окажа в положението на Зори_Бори, и всички от моята сесия са получили визи. А аз не получавам точен и ясен отговор от чиновниците, които ми разглеждат досието, тогава бих се обърнал към техните началници (би трябвало да има възможност за това), и бих копирал всички изпратени от мен документи, цялата кореспонденция която съм водил с тях.

Току-що видях, че по-горе smt дава същия съвет. Сори за недоглеждането от моя страна.
Последно промяна от pavelyankov на Пет Май 27, 2011 12:24 pm, променено общо 1 път.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

pavelyankov написа: Ако се окажа в положението на Зори_Бори, и всички от моята сесия са получили визи. А аз не получавам точен и ясен отговор от чиновниците, които ми разглеждат досието, тогава бих се обърнал към техните началници (би трябвало да има възможност за това), и бих копирал всички изпратени от мен документи, цялата кореспонденция която съм водил с тях.
... при , което нищо чудно пък те да си цитират въпросната точка 15 от правилника... и си измиват ръцете
Manchester United Football Club
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от pavelyankov »

Ман Юнайтед, обясни ми на български какво точно пише в точка 15.
Ако процедурата има заложен срок от 3 години, то неминуемо ще има и такива случаи. Канада има ли интерес от такава дълга процедура? Тези 3 години процедура ще доведат ли до отлив на желаещи квалифицирани работници ? Има ли по света и други привлекателни места, където можеш да се заселиш и да работиш без да чакаш 3 години ?
Сори, че ти го казвам, приятелю, ама за пореден път търсиш под вола теле :handshake:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Гледам , че и Линко го е споменавал този пункт, това е негов цитат.
...Същото е после и с процедурата за виза. На не един и двама нетърпеливи и озлобени кандидати съм посочвал записаното в чл. 15 на Правилника за селекция:

Цитат:
Le certificat de sélection délivré à la suite de l'acceptation de la demande est valide, à compter de la date de sa délivrance, pour une durée de 3 ans. À l'expiration de la durée de validité d'un certificat de sélection, un nouveau certificat peut être délivré pour une durée de 12 mois si les conditions ayant prévalu lors de sa délivrance sont toujours respectées

Значи в самата правна уредба е предвидено, че може да минат и повече от 3 г. без още кандидатът да получи виза, а някои хора започват да претендират след броени месеци "забавяне". Защото гледат ориентировъчните срокове и кой до къде е стигнал от други кандидати, но закони и правилници никой не гледа...
Просто гледам буквата на закона и аз.
Павка знам, че няма злоба в коментара ти :handshake: трябва да си признаем , че играем по техните правила... и там си пише, че даже и допълнителен сертификат може да се извади, ако първият изтече ... и те пак могат да си се моткат щото имат право.
Аз например съм се настроил за поне една година процедура в Букурещ, но като ги прочетох пак правилата няма да ме очуди да се чака и повече от една година... и пак няма реално за какво да се хвана със цел да ги накарам да се разбързат... всеки един може да се окаже в ситуацията на ЗориБори, защото го има заложено като опция предварително.
Manchester United Football Club
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от zory_bory »

Много благодаря за мненията. В действителност много пъти съм си мислела да напиша едно писмо, в което да им кажа всичко, което казвате, но съм сигурна, че последствията няма да са в моя полза. Как ни скъсват нервите с това чакане, как е ужасно, че всички други са заминали вече, а на мен ми отговарят всеки път с някоя заучена фраза да чакам. Истината е, че трябва да се гледат сроковете, а дори и да минат тези 12 месеца, то може да ги увеличат на 18 и пак - чакане (както е тръгнало все срокове увеличават). А нашите медицински ще изтекат.
Лошото е, че не можем да продължим живота си в никоя посока преди да получим отговор от тях, но никой не може да ги накара да ни дадат такъв. Четох стари теми - в предни сесии също е имало такива единици, които ги мотат много след като останалите вече са заминали. Нито многобройни запитвания, нито обаждания по телефона са помогнали. Просто дано никой от вас не попадне сред тези единици. Стискам ви палци, щото вас достатъчно ви мотаха преди интервюто.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от smt »

Напротив, знаеш ли как получихме баркодовете си?! Всички вече бяха си ги получили, а ние нямахме ни вест ни кост. Бяхме се изнервили вече, посъветваха ни да им пишем писмо и да им обясним всичко. Получихме веднага баркодовете си ей така сякаш е трябвало да им напомним, че някога сме си подали документите. Чудим се какво ли би станало, ако не им бяхме писали, кога ли щяха да се свържат с нас?! За това действайте смело и им пишете, като им обясните подробно ситуацията. Няма място за страхове и опасения щом сте решили да емигрирате, действа се смело. Успех! :y:
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Публикувай отговор