„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Pointzero »

Edit:
поста е невалиден вече.
Последно промяна от Pointzero на Вто Май 17, 2011 9:28 pm, променено общо 1 път.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ablood »

Pointzero написа:и пак, ако има някой, който не се интересува само от форумния спор, нека прочете това:
http://www.stivanrilsky.org/"
И да го приемем като "факт", а? :lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Я, изплюйте сега камъчето и кажете на кой от настоятелите бизнеса му е закъсал за пари? :D
Да подпишем сега една петиция и да почнем да ви събираме средства да ви подпомагаме. :lol:
Щото попа всички го обичат, докато аз познавам хора, които си скубят косите с невърнати заеми. Да няма пак "самоубийства"? ;) :lol: Едно трябва да е ясно на миряните като гласуват, дали това настоятелство да си продължи работата: Парите взети назаем от банка за бизнес трябва да се връщат, Дами и Господа, докато тези от българската "общност" - Не!
Помислете си дали не е добре да почнем "на чисто"! Така и така загубихме попа. Нямаме нужда от това "заслужило" настоятелство! :devil:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Pointzero написа: Скъпа Бистра, според КАНАДСКИТЕ закони в сила today никой не може да "преустройва" или разрушава църква.
Ако сте малко поне запозната с историята на Канада и revolution tranquille ще вденете за какво Ви 'приказвам'.
Сериозно? Язък, че някои от вас са в строителния бизнес! Ама, то това обяснява защо не ви върви в тоя бизнес. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от yahoo »

Изглежда много вероятно да стане скоро и факт. Дано трите нови кандидата бъдат предварително наясно какво се очаква от тях за да не се окажат и те постфактум в ситуацията на отец Димитър след години. Направо да им искат представен подробен план за действие как ще изкарат българските монреалци под строй всяка неделя и право в църквата. Или ще е достатъчно само да ги принудят да си платят за членове за да не им досаждат повече.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от angelheart »

Bistra написа:Я, изплюйте сега камъчето и кажете на кой от настоятелите бизнеса му е закъсал за пари? :D
Да подпишем сега една петиция и да почнем да ви събираме средства да ви подпомагаме. :lol:
Ееей, аман от филантропия! Църквата ни цъфнала и вързала, че и бизнеса на настоятелството ли да вдигаме на крака, ей така, рано сутринта за отскок? :D
Bistra написа: Помислете си дали не е добре да почнем "на чисто"! Така и така загубихме попа. Нямаме нужда от това "заслужило" настоятелство! :devil:
Всъщност, така и не стана ясно защо толкова рано свикнахте с мисълта, че сме "загубили попа"? Обявеното негово решение до този момент все още не е прието, а и не трябва да се отхвърля възможността ситуацията да се промени... С избор на ново настоятелство, например :^)
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
genadi
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 6:47 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от genadi »

В статията на в.Форум прочетох:
".....По телефона му зададох няколко въпроса сред които; вярно ли е че е заплашил църковното настоятелство че е в състояние да събере 50-на човека и да ги изгони? Отговор: не никога не съм казвал пред настоятелството такова нещо в прав текст, възможно е да съм го споменал в частен разговор и те да са го възприели като заплаха.

Двама църковни настоятели лично ми потвърдиха, че такова нещо е казано пред всички настоятели и са готови да потвърдят това, когато и където се наложи. Лично аз съм склонен да вярвам на двама души повече отколкото на един.

В същия дух, няколко наблюдения; на 21 февруари четирима настоятели направиха опит да обяснят позицията си пред събрали се българи. Сред българите седеше смирено Димитър Шумов и отвреме-навреме се кръстеше. Кръстенето не му попречи да се изправи, за да отговори на отправен към него въпрос свързан със срещата му с настоятелството в началото на февруари. Не знам, не помня какво съм казал, бях много смазан, заяви Димитър Шумов.

Позволете ни да се съмнявам в неговото изявление. По стечение на обстоятелствата на в-к Форум бе предоставен документ който недвустмислено показва че Димитър Шумов изобщо не е бил смазан на въпросното събрание, а здраво е бранил жизненото си поприще. .

И последно, в този порядък; църквата, казват, бил храм божи. Как така стана, че на 21 февруари, на гореспоменатата среща между членове на настоятелството и присъствуващите, нито за миг свещенникът не се изправи, за да помоли за малко благоприличие в Дома Господен? Просто така, за очи....."


Ето и това прочетох: Thesaint:Днес 15.05.2011г. беше последната отслужена литургия на отец Димитър Шумов. След литургията беше съобщено лично от отеца, че това му е последната литургия.
Diman написа:Отеца още не е подал писменно и официално оставката си пред църковното настоятелство, а то вече съобщи тази оставка и съотвeтно отложи събранието.
Манипулацията е толкова прозрачна... и както Pointzero написа 1:0 за отец Димитър,бих добавил- 2:0 за него.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от angelheart »

genadi написа:...
И какво от казаното от ТЕБЕ си струва да бъде чак ТОЛКОВА подчертано? Не си позволявай да се натрапваш с единия си... уголемен шрифт!
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

angelheart написа:Всъщност, така и не стана ясно защо толкова рано свикнахте с мисълта, че сме "загубили попа"? Обявеното негово решение до този момент все още не е прието, а и не трябва да се отхвърля възможността ситуацията да се промени... С избор на ново настоятелство, например :^)
Кой е свикнал, Ангелче? Ако, ме четеш много внимателно от началото ще разбереш, че всъщност и за миг не съм спряла да го подкрепям. Или иронията няма място в случая?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от angelheart »

Bistra написа: Кой е свикнал, Ангелче? Ако, ме четеш много внимателно от началото ще разбереш, че всъщност и за миг не съм спряла да го подкрепям. Или иронията няма място в случая?
Бъди сигурна че не го правя! Нищо лично, само дето иронията натяга в повече около тази тема напоследък. Може пък да сме малко по-конструктивни в подкрепата си за отчето, какво ще кажеш? ;)
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Конструктивен във Форум не можеш да бъдеш (личен опит) ;)
Самата идея да го подкрепяме по този начин не беше добра!
Защото не можеш да забраниш на тоя и оня да си пишат неща.( нали така беше?!) :wasntme:
Къде верни, къде неверни?! Само, че ако погледнем милата си Родина, ще забележим с "умиление", че хората се хващат по-скоро за неверните, стига да има скандал и зрелища. Та моето скромно мнение е, че не му помагаме по тоя начин, нито на него, нито на църквата!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от bgmontreal »

Pointzero написа:
Мнението на 'bgmontreal' няма да обсъждам, поради невярно цитираната информация + лична заинтересованост.
То няма информация, а само въпроси. И ЕДИН ФАКТ - ЦЪРКВАТА ОЩЕ НЯМА НОТАРИАЛЕН АКТ ЗА ПОКУПКА!

Какво да обсъждаш, като няма какво да се обсъжда!

ПЪЛНА МЪГЛА.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mr.Gecko
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 7:14 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Mr.Gecko »

Само за инфо към нулевата точка:Не знам за законите в Канада но знам една църквица където си е събориха като пичове и теренчето чака строителчетата на кондото. За по голяма яснота църквицата ( горката ) беше гръцка православна. ;(
Ако искаш приятел вземи си куче!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

:clap: :handshake: Именно!!! ;)
P.S.Харесва ми подписа ти, Мистър! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от anxeli »

Тази църква как се казва всъщност, има ли си патрон или просто "българската църква"?
Вземете я кръстете, може да помогне :!:.
Циганите - на Сатурн !
Заключено