имам ли шансове

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: имам ли шансове

Мнение от pavelyankov »

Стига бе, 1/3 ли са с отказ ?????? Не го знаех това.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: имам ли шансове

Мнение от emili_vn »

danielagogo написа:С огромно съжаление виждам,че с питаниците си съм ядосал някого!
Това изобщо не беше целта на поста ми ! Честно !
Не - не си ядосал никого (предполагам визираш мен). Мислиш ли, че ако бях ядосана, щях да отговоря на всички, на които никой не беше отговорил.

Това, което написах не е по повод твоя пост или на някой друг. Принципно изразих мнение за тенденциите през последните месеци и дадох СЪВЕТ (ако щете и критика, но мисля, че е градивна) на вас и другите нови съфорумци. Следвайки съвета ми, неминуемо ще постигнете успех.
Четенето и ученето са ключа към успешното минаване на процедурата и успешна адаптация.
danielagogo написа:За всеобща радост на знаещите и новобранците информацията е много,и расте непрекъснато. Много хубав и полезен е форумът,благодарение на Вас-всички Вие,които
имате потенциал да разяснявате иначе сериозната процедура за емиграция в Квебек, на
нас-новобранците.
Донякъде е така. Но аз си мисля, че след многократно повторение на разясненията по един и същ въпрос, което е тенденцията напоследък, много скоро тук никой няма да може да се ориентира в морето от повтаряща се информация и многократните отговори на едни и същи въпроси. Та така - лично мое мнение е, че полезността спада от ден на ден - тези, които желаят да се информират и четат започват да се объркват и оплитат все повече и повече.

danielagogo написа:Емили, от доста време чета в сайта и форума,доста преди регистрацията ни.
За знаещите е ясно,че езиковото ни ниво е дотам слабо,щото да не сме сигурни
в себе си относно онлайн теста и всичко друго,написано на различен от българския език.

Просто времето си минава, ние , въпреки езиковите си занимания няма скоро да достигнем ниво,което ще ни позволи със задоволителна точност да попълним онлайн теста,да се ориентираме за нивото на образование,трудов опит,търсени професий,езиково ниво и т.н.
Относно езиковото ниво - ще кажа нещо, което пак е по принцип и не се отнася само за вас, а за всички.
Какво можете да направите при никакъв френски и никакъв или слаб английски - давам пример със себе си.
Аз с английски 0 и френски 0, направих теста по следния начин: Copy и Paste в гугъл преводача, официалния сайт пак през преводача го четох, а списъка с професиите го превеждах професия по професия с речник и изчетох форума по въпросите, които ме интересуваха. Трябваха ми 10 дни четене по няколко часа на ден, за да разбера това, което ме интересува и да си взема решението. Така че - смятам, че всеки със слаби нива на френски и английски може да постъпи по същия начин. Или да намери приятел, знаещ английски, който да му помогне.
Има хора, които знаят английски и си четат нещата на английски (защото всичко го има и на двата езика).

Само да предупредя - превода през гугъла е кофти, но е достатъчен да разберете за какво иде реч.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: имам ли шансове

Мнение от emili_vn »

mufc написа:Павка, това впечатление , че Мадам Ут е била "по-добра" според мен идва от факта, че предимно успелите кандидати пишеха във темата за Мартенската сесия... а в действителност всеки трети човек е излизал без сертификат ;)
:y:

84 интервюта
18 върнати за език
7 скъсани

което е близо 30 % без сертификат

Иначе в сравнение с майската сесия си е цвете :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
deqn
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Апр 23, 2011 2:49 pm

Re: имам ли шансове

Мнение от deqn »

" :)
valia_manov
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 12:00 am

Re: имам ли шансове

Мнение от valia_manov »

Винаги има шанс!
Аз ти желая успех!Опитай,приемат ли те, тук можеш също да учиш.
dolaria
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 11:57 am

Re: имам ли шансове

Мнение от dolaria »

Браво на emili_vn, сериозен ентусиазъм да отговаряш толкова подробно на всички. С тази инерция, която си набрала ( надявам се си жена, защото нали Емили) тук (Монреал или другаде) много бързо ще прескочиш някои нелицеприятни етапи. Извинявям се за оф топика, но прави силно впечатление. Навремето Линко беше в тази роля, преди него други. Жалкото е, че после спират да пишат.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Вик »

Изобщо не съм сигурен, че мястото на този въпрос е в тази тема, но мисля че ще е полезно както за мен , така и за другите.
С търсачката не открих нищо (или не я ползвам правилно), както и в официалния сайт. Въпросът ми е - има ли ограничение
или някакъв проблем ако единия от семейството подаде документи като водещ кандидат по процедурата за Квебек, а другия
(в случая аз), като водещ по федералната? Освен, че е свързано с повече зазходи има ли чисто процедурни проблеми, може ли
това да навреди на която и да е от двете кандидатури? Идеята е ясна - положението с точките за Квебек е гранично , но документите
ще бъдат подадени преди тези по федералната, защото ще бъда готов за IELTS около нова година, и едва на пролет за TEF (теста за
френски признат от федералните).
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: имам ли шансове

Мнение от martatabs »

Тази работа няма как да стане.
Първо, звучи нереалистично.
Второ, кандидатствате цялото семейство. От тук следва, че няма как да се разделите на две процедури.
Вик написа:С търсачката не открих нищо (или не я ползвам правилно), както и в официалния сайт.
Няма й да откриеш, не съм срещал подобен прецедент.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Вик »

martatabs написа:Тази работа няма как да стане.
Първо, звучи нереалистично.
Второ, кандидатствате цялото семейство. От тук следва, че няма как да се разделите на две процедури.
Вик написа:С търсачката не открих нищо (или не я ползвам правилно), както и в официалния сайт.
Няма й да откриеш, не съм срещал подобен прецедент.
Ако съм те разбрал правилно това не е разрешено. Следователно да подаваме по процедурата , с която събираме повече от необходимите точки ( в случая федералната). Но ако не е забранено защо да е нереалистично? Въпроса има по-скоро правен характер.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: имам ли шансове

Мнение от Koko »

Вик написа:
martatabs написа:Тази работа няма как да стане.
Първо, звучи нереалистично.
Второ, кандидатствате цялото семейство. От тук следва, че няма как да се разделите на две процедури.
Вик написа:С търсачката не открих нищо (или не я ползвам правилно), както и в официалния сайт.
Няма й да откриеш, не съм срещал подобен прецедент.
Ако съм те разбрал правилно това не е разрешено. Следователно да подаваме по процедурата , с която събираме повече от необходимите точки ( в случая федералната). Но ако не е забранено защо да е нереалистично? Въпроса има по-скоро правен характер.
По спомен, наистина имаше нещо че не може да се кандидатства по двете процедури едновременно, но най-добре е да се разровиш в официалният сайт.

От друга страна - това е наистина рядък случай, да събирате точките по федералната, а по френската да не можете. Сигурен ли си че си оценяваш точките по федералната правилно?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: имам ли шансове

Мнение от emili_vn »

martatabs ти казва, че няма такъв прецедент. Не ти казва, че е забранено. Не знам дали е е забранено, но е странно да кандидатстваш по двете процедури едновременно. Как например ще убедиш кебекарите, че искаш да живееш в Квебек (което по принцип е важно за тях), ако си кандидатствал и по федералната процедура.
Между другото мисля, че ако подадете докса сега за Квебек, изкарате си Йелтса покрай нова година, явите се на интервю пролетта и ако резултата не е ок за вас - подайте по федералната и приложете резултата от Йелтса. За някакви 3-4 месеца не си заслужава да си раздвоявате усилията и вниманието по двете процедури, че да не паднете от 2 стола на земята на края. Ако имате излишни пари по-добре ги вложете в ученето на езиците, вместо да кандидтствате по двете процедури едновременно. Лично мнение.
Желая ви услех!
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Вик »

emili_vn написа:martatabs ти казва, че няма такъв прецедент. Не ти казва, че е забранено. Не знам дали е е забранено, но е странно да кандидатстваш по двете процедури едновременно. Как например ще убедиш кебекарите, че искаш да живееш в Квебек (което по принцип е важно за тях), ако си кандидатствал и по федералната процедура.
Между другото мисля, че ако подадете докса сега за Квебек, изкарате си Йелтса покрай нова година, явите се на интервю пролетта и ако резултата не е ок за вас - подайте по федералната и приложете резултата от Йелтса. За някакви 3-4 месеца не си заслужава да си раздвоявате усилията и вниманието по двете процедури, че да не паднете от 2 стола на земята на края. Ако имате излишни пари по-добре ги вложете в ученето на езиците, вместо да кандидтствате по двете процедури едновременно. Лично мнение.
Желая ви услех!
Точно това имах предвид, идеята е ако пропаднем в борбата за Квебек ,дали е проблем да кандидатстваме по федералната веднага (ако не е запълнена професионалната квота) , а не сега да се подават документи и по двете. Определено не си написах въпроса като хората. Провал по която и да от двете процедури води ли до ограничение за кандидатстване по другата? Нали е една държава, нормално е информацията да е достъпна за ползване и от двете администрации. По отношение на усилията се опитвам да оптимизирам нещата, учат се и двата езика. Колкото по-добри са резултатите от TEF, толкова повече точки взимам и по федералната, а като придружаващ кандидат за Квебек е ясно - това са точките за език на придружаващия. Притесненията ми са за евентуална издънка с английския на жена ми като водещ кандидат за Квебек, а аз за английски не получавам точки. Единственият риск , който за сега ще поема е да подадем докементите за Квебек през Септември за да избегнем евентеуално зимно интервю. Мисля, че за да имаме шансове ще ни трябва време поне до Март 2012. Дано до септември не променят правилата.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Вик »

Koko написа:
От друга страна - това е наистина рядък случай, да събирате точките по федералната, а по френската да не можете. Сигурен ли си че си оценяваш точките по федералната правилно?
Рядък случай но е факт. Годините са ми проблем за Квебек. На 44г. съм а по федералната не губя точки за възраст. Професията ми е в списъка, а английскя ми е поне на средно ниво. Образованието и стажа са константни величини, както и това на жена ми. Учейки френски за Квебек, като придружаващ само мога да си подобря шансовете по федералната като водещ. А вече започнах да се подготвям и за ЙЕЛТС, мисля че за 6 месеца ще го подобря. Ползвам калкулатора от официалния сайт. Ако има нещо което греша ще съм благодарен да ме поправите.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: имам ли шансове

Мнение от emili_vn »

Въпросът не е дали и колко точки губиш за възраст, а дали събирате точките, колко са добри френския и английския на съпругата ти в сравнение с твоя английски. Сметнете колко точки събирате по квебекската процедура, по федералната и тогава си преценете кое е по-добре за вас. За федералната имаше май някакви квоти по професии, ама да кажат хората, кандидатствали по нея.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: имам ли шансове

Мнение от Вик »

emili_vn написа:Въпросът не е дали и колко точки губиш за възраст, а дали събирате точките, колко са добри френския и английския на съпругата ти в сравнение с твоя английски. Сметнете колко точки събирате по квебекската процедура, по федералната и тогава си преценете кое е по-добре за вас. За федералната имаше май някакви квоти по професии, ама да кажат хората, кандидатствали по нея.
По-лошо ги знае и двата към момента, работи да ги подобри. По квебекската с твоя помощ ги сметнахме около58- 60 (без точките за адаптивност) и ако съпругата ми успее до интервюто да ги докара до нива В1/В2. При федералната има квоти всяка година за абсолютно всяка професия, и ако не е запълнена към момента на подаване, при ЙЕЛТС 6 -6,5 и ТЕФ В1 точките при мен са около 70 при пасмарк 67. Дори си мисля, че ниво 7 за мен също не е непостижимо и точките скачат. Но така или иначе френски се учи и ще се учи въпреки бавния напредък. Докато се получат документите от тестовете, бог знае какви промени могат да настъпят. А и е не лош донор на точки по федералната. И най-важното при успешна процедура заминаваме за Квебек независимо по коя програма сме били дай боже селектирани.
Публикувай отговор